Hazır değil özel

Yurtdışındaki tatil ya da iş seyahatleriniz, gardırobunuza yatırım yapmak için de iyi bir fırsat. Aşağıdaki liste kişiye özel tasarımlara düşkün olanlar için ideal başlangıç noktası. GQ editörleri kendi ülkelerindeki en iyi adresleri anlattı. Ezbere almadan yola çıkmayın.

15 Eylül 2015

Hazır değil özel

Etnik esintiler

Vijendra Bhardwaj (GQ Hindistan Moda Direktörü)

Vijandra Bhardwaj, Hindistan’daki kültürel birikimin de etkisiyle sipariş üzerine takım elbise yapan birçok marka olduğunu anlatarak başlıyor. Bunlar içinde en iyilerden biri de Sabyasachi. Markanın Hint stilini kaliteli işçilikle buluşturup bolca desen ve işlemeye yer verdiği tasarımları, geleneksele çağdaş bir bakış açısı katıyor.

 sabyasachi.com

 


Şapkasız çıkmayanlar

Michael Cooper (GQ Güney Afrika Moda Direktörü)

Michael Cooper’ın tavsiyesi Cape Town’lu şapka tasarımcısı Chloe Williams ve markası Kingdom. Güney Afrika’daki son özgün şapka tasarımcısıyla çok yakın çalışan Chloe, sadece yüksek kalitede malzemeler kullanıyor. Cooper, “Onun şapkaları tam bir klasik, hiçbir zaman demode olmuyor. Şıklıklarını her dönem koruyor ve giyilip yıllandıkça karakter kazanıyorlar” diyor.

kingdomshop.co.za


Pedala kuvvet

Sylvain Justum (GQ Brezilya Moda Editörü)

Sylvain Justum’un sipariş üzerine tasarımlar yapan markalar için dört tavsiyesi var. İlki Ascari Bicycles. Kişiye özel bisikletler tasarlayan markanın mağazası New York’ta ama kurucusu eski bir Brezilyalı model. Dünyadaki en değerli bisikletlerin burada bulunabileceğini anlatan Justum, özel dikim takım elbiseler için Bruno Colella’nın tasarladığı BRNC markasını ve Ricardo Almeida’yı işaret ediyor. Brezilya’ya yolunuz düşerse en iyi takım elbiselerin onlardan çıktığından emin olabilirsiniz. Özel dikim gömlekler içinse önerisi, ülkede ismi yeni duyulmaya başlanan Camisaria 1818. İnternetten kendi gömleğinizi tasarlayabileceğiniz marka, klasik kesimleri modernleştirip genç nesle uygun tasarımlar yapıyor.

ascaribicycles.com
brnc.com.br
camisaria1818.com.br
ricardoalmeida.com.br

 


Bond’un tercihi

Robert Johnston (GQ İngiltere Stil Direktörü)

Robert Johnston’ın İngiltere’de kişiye özel tasarımlar yapan markalar için iki adresi var. İlki size özel yapılan ayakkabılara sahip olabileceğiniz George Cleverley. Markanın müdavimleri arasında birçok televizyon ve sinema yıldızı bulunuyor. Ayrıca alt kata indiğinizde ayakkabılarınız yapılırken zanaatkarları izleyebiliyorsunuz. İkinci adres ise dünya üzerindeki en iyi ısmarlama gömleklerin bulunabileceğini düşündüğü Turnbull&Asser. İlk “James Bond” Sean Connery’nin yanı sıra başkan, başbakan ve kralların son 130 yıldır gömleklerini aldıkları adres burası.

gjcleverley.co.uk
turnbullandasser.co.uk

 


Centilmenlerin tercihi

Pop Kampol (GQ Tayland Moda Editörü)

Pop Kampol, Bangkok’ta neredeyse her köşe başında özel takım elbise yapan bir mağaza olduğunu anlatıyor. Ama en iyisini bulmanın kolay olmadığını da ekliyor. Yakın zamanda şehrin ünlü isimlerinden Vvon Sugunnasil, özel dikim takım elbiselerin yapıldığı bir mağaza açmış. Müşterileri arasında pek çok ünlü ismin yanı sıra, aristokratlar ve politikacılar da var. Kampol, onun bir erkeği stil sahibi ve centilmen göstermeyi çok iyi bildiğini söylüyor. Üç-dört hafta içinde ve iki prova sonunda sahip olabileceğiniz takım elbiselere ulaşmak için de bir hatırlatması var: Öncesinde ya telefonla ya da mail’le randevu almanız gerekiyor.

vvon.sugunnasil@gmail.com 

Yazının tamamı ve çok daha fazlası GQ Türkiye Eylül sayısında ve GQ Türkiye Dijital edisyonunda...


Ofisteki 'Serin' ve Şık Adam Ol

STİL DANIŞMANI | Ofisteki 'Serin' ve Şık Adam Ol

Stil Danışmanı: Triko Giymenin 3 Yolu

STİL DANIŞMANI | Stil Danışmanı: Triko Giymenin 3 Yolu

Ofis Yılbaşı Partisine Ne Giymeli?

STİL DANIŞMANI | Ofis Yılbaşı Partisine Ne Giymeli?

Brad Pitt’in ‘Fight Club’ Tarzından İlham Alıyoruz

STİL DANIŞMANI | Brad Pitt’in ‘Fight Club’ Tarzından İlham Alıyoruz

Donald Glover’dan Desen Üstüne Desen Dersleri

STİL DANIŞMANI | Donald Glover’dan Desen Üstüne Desen Dersleri

Brooks Brothers ile Yaz Stilinize Yeni Bir Dokunuş Gerçekleştirin

STİL DANIŞMANI | Brooks Brothers ile Yaz Stilinize Yeni Bir Dokunuş Gerçekleştirin

Daha Fazla Göster