Stil Sahibi Erkeğin 11 Alışkanlığı
Stil Danışmanı

Stil Sahibi Erkeğin 11 Alışkanlığı

Terzinizle yakın arkadaş mısınız? Beyazları siyahlardan ayırarak mı yıkıyorsunuz? Cevabınız şimdilik hayır ise, size şık giyinmenin 11 kuralını sunarız.
Esasların Ne Olduğunu Bilin – Ve Ona Göre Giyinin

thread.com sayfasının baş stilisti Georgia Boal Russell’ın dediği gibi: “Steve McQueen’den James Dean’e, modanın tüm ikonlaşmış erkekleri esaslardan uzaklaşmamıştır.” Bu da demek oluyor ki dolabınızdan eksik etmemeniz gerekenlerden bazıları: beyaz tişört, gökyüzü mavisi Oxford gömlek, gri kazak, kaliteli yün kaban ve koyu renkli denim pantolonlarınız.

İnternete Çok Güvenmeyin, Kendiniz Alın

İnternet üzerinden alışveriş yapmak ve bunu yaparken sadece parmaklarımızın hareket etmesi güzel bir duygu olsa da bunu sürekli yapmak işin ruhunu kaçırabilir. Üstelik almak istediğiniz ürünün kumaşına dokunmak ve üstünüzde denemek gibi lüksleriniz de oluyor.

Sürekli Ne Giyeceğinizi Planlamayın

Dünden hazırladığınız kıyafeti sabah uyandığınızda giymek istemeyebilirsiniz. Siz uyurken atılan e-postaları görünce programınızın değiştiğini de fark edebilirsiniz. Spontane giyinmek genelde böyle günlerde sizin için en uygun karar.

İç Çamaşırlarını Özen Gösterin

Hamilton & Hare markasının kurucusu Olivia Francis’e kulak verelim: “Dolabınızdaki tüm kıyafetlere gösterdiğiniz özen kadar iç çamaşırınıza da aynı şekilde yaklaşmanız gerekir.” İç çamaşırlarınızı da ütüleyin, tıpkı gömlekleriniz gibi.

Yıkama Talimatlarını Atlamayın

Yeni aldığınız kazağınızı yıkadıktan sonra, aslında kuru temizlemeye götürmeniz gerektiğini fark ettiğiniz o anı tekrar yaşamamak için... Yıkama talimatlarına önem vererek aldığınız ürünleri daha uzun süre yeniymiş gibi giyebilirsiniz.

Pantolon Paçaları

Pantolonlarınızın boyunu tutturmak en önemli göreviniz. Paça kısmının ayakkabıya dokunacak şekilde kesilmiş olmasına özen gösterin. Böylece yazın takım elbisenizin altına giydiğiniz ayakkabılarla gururla yürüyebilirsiniz.

Jean’lerinizi Yıkamayın

Denimleri eğer gerçekten yıkamanız gerekmiyorsa asla çamaşır makinesine atmayın. Böylece jeanleriniz uzun vadede daha iyi gözükür. Birkaç lekeyi nemli bir bezle silebilirsiniz. Çok az da sabun.

En Çok Gördüğünüz Kişi Terziniz Olsun

Erkek giyiminde bir santimetre bir kilometre demektir ve bir cekette yapılan en küçük değişiklik bile büyük farklar yaratabilir. Her zaman için kendinize yakışını ve vücudunuza tam geleni giyin.

Dönüşümlü Giyin

Her zaman takım elbise giymeniz gereken bir iş için yüzlerce gömlek, ceket, pantolon ve ayakkabı almanız gerekmiyor. 3-4 tane kaliteli takım elbise ve ayakkabıyı farklı kombinler yaparak giymek sizi iş yerindeki en stil sahibi kişi yapacaktır.

İspanyol Paçaya Hayır

Bu konu hakkında zaten hemfikir olmamız gerekiyor.

Aksesuarlara Önem Verin

Aynı renk kemer ve ayakkabıyı giyerken çantanızı ve saatinizi de unutmayın. Bunlar sizi hemen sadece güzel kıyafetleri olan kişiden stil sahibi olan birinin seviyesine taşıyacaktır.

İZLE
Burak Deniz'in Tamamen Elektrikli BMW iX İle Doğada Sürüş Keyfi
İLGİLİ İÇERİKLER terzi stil kuralları
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası