Ceket Kolundaki Etiketi Ne Yapmalı?

Ceket veya takım elbiselerde etiketi, ceketinin kolunda tutma eğiliminin giderek artmasından rahatsız olanlar parmak kaldırsın!

15 Haziran 2021

Ceket Kolundaki Etiketi Ne Yapmalı?

İster ceket, üreten markanın, ister çekenin kumaşının, hatta en korkutucu olanı iki etiketin birden kolda kalması bir trend olabilir mi ?

Trend olsa bunun kime ne yararı var ? Üzerinize reklam alıyorsanız bu kimselerin karışamayacağı bambaşka bir içerik. Size özel dikilmiş olması ya da mağazadan almış olmanız hiçbir şey değiştirmez; her iki alışveriş sonucunda da koldaki etiket eve gelince çıkartılmalı. Kendinize dokuma etiketi çıkarmak konusunda güvenmiyorsanız; ürünü satın aldığınız ekipten de bu desteği alabilirsiniz.

Etiketler pratik sebeplerden oradalar. Ne kadar şık veya etkileyici olursa olsunlar tasarımın bir parçası değiller! Bunun her zaman herkesin bildiği 'yazılı olmayan kurallardan' biri olduğunu varsaydım.

Bu trend benzeri akımın neden benimsenmemesi konusuna gelecek olursak; öncelikle kol etiketinin ne işe yaradığını anlamak önemli. Hazır giyim düzeninde, mağazalarda ceket ya da takım elbise ararken, birçok markanı, tedarikçinin takım elbiseleri artan beden sırasına göre asılır. Ancak bu düzen gün içerisinde bozulabilir. Yoğun zamanlarda, askı düzeninde ceketin farklı bedenini hızlı bir şekilde bulabilmek; ürün ile ilgili kumaşsal detaylı bilgiyi kolayca görebilmek, iç etikete bakabilmek ceketin iç yapısına ulaşmadan kolay değildir. Görünür bir kol üzerinde sadece iki dikişle tutulan küçük bir kumaş etikete sahip olmak, mağaza düzenini bozmadan ilgili kişilerin gerekli detaylara kolayca göz atmasını sağlayacaktır. Bu sebeple hatırlatalım kol etiketinin işlevsel bir amacı vardır, estetik bir tamamlayıcı değildir.


Bieber'la Birer Balenciaga Motorcycle Takar mıyız?

MODA | Bieber'la Birer Balenciaga Motorcycle Takar mıyız?

VETEMENTS Gizli Projesini Açıkladı: VTMNTS

MODA | VETEMENTS Gizli Projesini Açıkladı: VTMNTS

Çoktan Seçmeli Formal Giyim: amfAR Gala 2021

STİL | Çoktan Seçmeli Formal Giyim: amfAR Gala 2021

Moda ve Sanat: Valentino Des Ateliers Couture Sonbahar 2021

MODA | Moda ve Sanat: Valentino Des Ateliers Couture Sonbahar 2021

Saint Laurent İlkbahar 2022 Erkek Giyim Koleksiyonu

MODA HAFTALARI | Saint Laurent İlkbahar 2022 Erkek Giyim Koleksiyonu

74. Cannes Film Festivali'nin En Şık Erkekleri

STİL | 74. Cannes Film Festivali'nin En Şık Erkekleri

Daha Fazla Göster