Stil

Eski Dost Süveter Geri Döndü

Okul bahçesi ya da golf kulübü yeşillikleri sınırlarında kalan yılların ardından, ünlülerin (stilistlerinin) tercihi olarak son yıllarda kendini gösteren süveterler, Sonbahar/Kış 2020 için geri döndü. Eski dost süveteri nasıl kullanmalı?

Süveter Modası

Fotoğraf: Asya Çetin, Yaz 2020

Stilist: Yael Quint / Süveter: GCDS 

 

Belirli stereotiplerin gardırobunda olmazsa olmaz süveterler moda sahnesine çok iddialı döndü. Okul formalarının opsiyonu dahilinde bile V yaka kazakların gölgesinde kalan süveterler, şimdilerde kolej modasının değil, sezon trendlerinin ‘sahip olunası’ parçası.

Güncellenen geri dönüş dahilinde, özellikle geçiş havalarında konforlu bir iklim şartı sağlayabilecek süveterlerin kullanım alanı tamamen tarzınızın sınırlarına bağlı. 

 

En Kolay Nasıl Kullanılır? 

Farklı kesimlerde ve tarzlarda yüksek moda markalarının mağazalarına düşen süveterler, daha uygun fiyatlı markaların koleksiyonlarında en basic hali ile karşımıza çıkıyor. %100 yün ya da pamuk ve ya kaşmir karışımlı olanlar mevsim geçişinde bir terleyip bir üşünen günler için çok ideal. Alışma turları dahilinde üzerinize çok yapışmayan basic bir tshirt üstüne, kot ceket içine kullanışlı bir katman. Dikkat edilesi kısım V yakalı modellerde çok derinlere inmemeli ki, içlik giymiş gibi görünmeyelim. Ve 2020 güncellemesinde gömlek kravat oyuna dahil olacaksa, yaka kısmında biraz alan bırakan yuvarlak yaka kesimliler de tercih edilebilir. 

Dümdüz olanlar okul günlerini hatırlatıyorsa gözünüz çizgilileri & grafikleri arayabilir. 'Ben bu trende tümden kapılırım' derseniz, tasarımcılarda seçenek bol. Sayfanın başındaki kare Yaz 2020 sayımızdan baharlık bir ilham. Sonbahar 2020 sayısındaki bu kare ise sezonun en hit kombinlerinden biri Mezopotamya çekiminden. 

 

Prada GQ Sonbahar 2020

Fotoğraf: Tuğberk Acar Sonbahar 2020

Moda Editörü: Erkan Altunay / Tüm Kıyafetler: Prada

 

İZLE
Burak Deniz'in Tamamen Elektrikli BMW iX İle Doğada Sürüş Keyfi
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası