Gardırobunuzu Nasıl Düzenleyebilir, Yenileyebilir ve Detoksa Sokabilirsiniz?
Stil

Gardırobunuzu Nasıl Düzenleyebilir, Yenileyebilir ve Detoksa Sokabilirsiniz?

Eski usül bahar temizliği başlıyor.

Size gardırobunuzu nasıl düzenleyeceğinizi anlatmak için buradayız. Bir düşünün. Kıyafetlerinizden kaçını gerçekten giyiyorsunuz? Muhtemelen üç yıl önce aldığınız o yün trikoyu bu yıl hiç giymediniz. Pandemi döneminde aldığınız ama hala kullanmadığınız o logolu çanta... Onun da bir yeri var ama gardırobunuzda değil. Üniversiteden beri giydiğiniz ama çöpe atmak istemediğiniz o eski püskü Adidas ayakkabılar mı? Evet, onların zamanı doldu. Kurtulun!

Anlıyoruz. Veda etmek zordur. Özellikle de kıyafetlere. Ama birden fazlalaşabilirler. Bu yüzden arada bir gardırop detoksu yapmak, efektif bir süreçtir. Uzun vadede size yardımcı olacaktır. Kulağa sıkıcı gelebilir, ancak gardırop detoksunu bir spor seansı gibi düşünün: kimse yapmak istemez, ancak bittiğinde yaptığınız için iyi hissedersiniz. 

Gardırobunuzu düzenlemeye başlamanıza yardımcı olması için Harrods Satın Alma Direktörü Simon Longland ve Matchesfashion erkek giyim müdürü Damien Paul'den gardırobunuzu temelli olarak nasıl düzenleyebileceğinize dair ipuçları istedik. Her ikisi de gerçekten uzun süre dayanacak giysi ve aksesuarlardan oluşan kendi kapsül gardıroplarına sahipler ve dayanmayacak parçalarla ne yapacaklarını biliyorlar. Her şey satın aldıklarınızla akıllıca davranmak ve daha az istiflemekle ilgili.

Paul, "Genel bir kural olarak, eğer giymiyorsanız ve giydiğinizde iyi hissetmiyorsanız, o zaman modanın size vermesi gereken keyfi vermeyecektir" diyor. "Giysiler güç vermeli ve gardırobunuz söz konusu olduğunda beden ve uyumun son derece önemli olduğunu unutmamalısınız, doğru olmayan parçaları bırakmak iyi hissettirir ve yeni bir şey için alan yaratır."

Lafı daha fazla uzatmadan, gardırobunuzu düzenlemek için hemen şimdi yapabileceğiniz 8 adımı sıralıyoruz.

Bu içerik British GQ websitesinde yayınlanmıştır. 

İlgili Başlıklar
Daha Fazlası