Normal Kıyafetler Ödül Töreninde
Stil

Normal Kıyafetler Ödül Töreninde

Bad Bunny ve Kendrick Lamar ödüllerini Dodgers şapkalarıyla aldılar. Kırmızı Halıdaki her özel takım elbiseye karşılık bir çift gündelik kot pantolon var gibiydi. Grammy normcore'un en büyük gecesi miydi? 2023 Grammy Ödül Töreni'nde en büyük erkek giyim trendi: Normal Kıyafetler.

2023 Grammy Ödülleri yayını Porto Rikolu süperstar Bad Bunny'nin rengarenk etekli “bomba y plena” dansçılarından oluşan bir geçit törenine öncülük ederken son derece günlük bir kıyafet giymesiyle açıldı: açık renk, yüksek bel bir kot pantolonun içine sokulmuş (kemersiz) düz beyaz bir tişört, beyaz tenis ayakkabıları ve ters bir şapka. Zamanın en çok izlenen sanatçısı müziğin en büyük gecesinde sahnedeydi ve Twitter'da takip edenler “Ne kadar da bana benziyor” diye düşünüyorlardı, o sadece daha seksiydi.

Gecenin ilerleyen saatlerinde Bad Bunny, En İyi Música Urbana Albümü ödülünü almak için güzel bir takım elbise giydi ama buklelerini koyu yeşil Los Angeles Dodgers şapkasının altına sıkıştırdı ve Fred Durst tarzı bir şapkayı da ters taktı. (Merak edenler için orijinal kahverengi snapback, 2021'de PR'da verdiği bir konserin özel bir parçasıydı). Ve Benito'nunki gece sahneyi süsleyen tek Dodgers New Era şapkası değildi: En İyi Rap Albümü ödülünü kazanan Kendrick Lamar da memleketinin takımını gümüş broşlarla kaplı özel bir şapkayla temsil etti ve bu şapkayı Martine Rose marka ceket, gri pantolon ve Nike x Martine Rose Nike Shox ile eşleştirdi.

Elbette, bıçak gibi keskin Saint Laurent takım elbisesi ve sivri topuklu ayakkabılarıyla Steve Lacy gecenin en iyi giyinen tek erkeği olabilir, ancak istikrarlı bir şekilde normal erkek kıyafetleri tonu belirledi - bu da bize Grammy gibi büyük bir ödül şovunun güzel, normal kıyafetlerin erkek giyimindeki en büyük trend haline geldiği gerçeğinden muaf olmadığını gösteriyor. Yılın Albümü ödülünü kazanan Harry Styles kırmızı halıya dekolteli, alacalı desenli bir tulumla çıktı (son turne gardırobundan, cinsiyetsiz ve çılgın bir parça) ve şovun ortasında nispeten rahat bir Gucci smokin ceket ve taba rengi pantolon giydi. Bir an için sürpriz sunucu Billy Crystal'ın, belki de Harry Burns'e bir saygı duruşu olarak, kadife takım elbise ceketini koyu renk bir kot pantolonla eşleştirdiğini düşündüm.

Omar Apollo Grammy

Omar Apollo - Matt Winkelmeyer/Getty Images

Bazıları "abartısız lüks" yolunu seçti: En İyi Yeni Sanatçı adayı Omar Apollo, düğmeleri açık çizgili bir gömlek ve beyaz bir tişörtün üzerine giydiği deri bir blazer ceket, mavi kot pantolon ve hacimli siyah ayakkabılarla halıya çıktı; aslında lüks bir kıyafet. Baştan ayağa Bottega Veneta ve tişört ile kot pantolonun aslında baskılı deriden yapılmış.

Omar Apollo Grammy 

Hitkidd - Amy Sussman/Getty Images

Bu arada, Hitkidd, mavi kot pantolon, ten rengi ceket, kırmızı çizgili kravat ve "Hitkidd for President" şoför şapkasıyla normcore trendini bir adım öteye taşıdı (Yapımcının Eylül ayında BET Hip Hop Ödülleri'nde de benzer bir kıyafet giymişti).

Ünlüler için erkek giyimi kuralsız bir oyun haline gelmiş olsa da, yüksek profilli bir etkinlikte normal görünen kıyafetler giymek hala önemini koruyor  - bu etkinlik, genellikle pop müzik kültürüne ilginç bir şekilde ayak uyduramayan bir ödül töreni olan Grammy'ler olduğunda iki kat daha fazla önem teşkil ediyor diyebiliriz.

GQ US

İlgili Başlıklar
Daha Fazlası