Timothée Chalamet Kırmızı Halıya Geri Döndü
Stil

Timothée Chalamet Kırmızı Halıya Geri Döndü

74. Cannes Film Festivali'ne, Wes Anderson'ın yenisi The French Dispatch kadrosuyla Timothée Chalamet'nin katılımı tüm moda takipçileri tarafından coşkuyla karşılandı. Coşkunun sebepleri aktörün stil manevralarından kaynaklanıyor, inceleyelim!

Devir herkes her şeyi giyebilir devri. İçinde kendini iyi hissediyorsa ne ala! Kurallar, kodlar uymak isteyene işliyor. Peki bu devirde neden çok kişi değil de bir iki figür ön plana çıkıyor? Çünkü her kılık, her insanda başka duruyor. 

Timothée Chalamet'nin Cannes için giydiklerini deşifre edelim. Tom Ford tasarımı özel dikim takım elbise jakarlı kumaştan. Işık vurdukça parlıyor. Biraz daha dar olsa disko havası, biraz daha bol olsa başka bir sektörün kumaşı gibi durabilecek bıçaksırtında, ama Tom Ford'un terzilik dehası ve Chalamet'nin fiziğine uygunluğuyla takım elbise, star gücüne kavuşuyor. 

Hakim yaka gömlek, Tom Ford'un birkaç sene önce sık tercih ettiği bir formdu. Çift yaka düğmeli alternatifte çalışılan gömleğin tonu tesadüf değil. Net olarak takım elbise içinden seçilmiş. 

Timothée Chalamet

Takım elbiseler altına bot giymek bir nevi Chalamet imzası, buradaki diğer imza Tom Ford'un chelsea bota dair en modern yorumu. Bunun biraz daha fütüristini geçen yıl Raf Simons çalışmıştı. Bu kılığı herhangi bir mokasen ya da smokin ayakkabısı nasıl da ağırlaştırırdı. Lakin David Bowie titreşimlerini uzaktan hissettiren açık renk bot yine star gücünü yakalayan önemli bir element. 

Aksesuar seçiminde bol Cartier görüyoruz. Tonu bile şaşmadan seçildikleri için (muhtemelen ortada bir sponsorluk anlaşması da var) göz tırmalamıyor.  Başrol aksesuar yani güneş gözlükleri ise baştan ayağa aynı markadan giyinme kuralını bozarcasına Celine'den. Celine'in rock'n'roll havasının bu açık renk kılığa katkısı tesadüf değil.  

Parıldayan bir takımla star kılığı ortaya çıkaran detaylar aslında tavır. Bu kılıkta tavrı yansıtan: ilk bakışta dağınık saçlar, temel formda bir güneş gözlüğü ve fütüristik chelsea botlar. Ama daha da fazlası aktörün modayla eğlenen hali. Herkes her şeyi giyebilir fakat kişisel zevkleri yansıtan detaylar fark yaratmaya devam edecektir. 

HYPE

İlgili Başlıklar
Daha Fazlası