iPhone 7, Farklı Bir iPhone
Teknoloji

iPhone 7, Farklı Bir iPhone

Uzun pil ömrü, kablosuz kulaklık, iki arka kamera, suya dayanıklılık ve tüm yenilikler...

Apple, iPhone’un her gün genişleyen kullanım biçimlerini geliştiren eşsiz yenilikler barındıran ve şu ana kadar üretilen en gelişmiş iPhone olan iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ı dün akşam tanıttı. Yeni iPhone bundan öncekilere hiç benzemeyen fotoğraflar çeken yeni ve gelişmiş kamera sistemleri, iPhone’un şimdiye kadar sahip olduğu en iyi pil ömrü ile ortaya çıkan daha fazla güç ve performans, etkileyici stereo hoparlörler, kameradan ekrana kadar geniş bir renk sistemi ve iki yeni etkileyici renk seçeneğine sahip. Yeni iPhone, aynı zamanda, suya ve toza dayanıklı ilk iPhone. iPhone 7 ve iPhone 7 Plus, 16 Eylül Cuma gününden itibaren 25’ten fazla ülkede satışa sunulacak.

Apple Global Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Philip Schiller, “iPhone 7 ve iPhone 7 Plus, yeni bir inovasyon ve hassasiyet seviyesine ulaşarak iPhone deneyimini tümüyle şaşırtıcı bir şekilde geliştirdi ve bugüne kadar ürettiğimiz en iyi iPhone oldu,” dedi ve sözlerine şöyle devam etti: “İlk suya ve toza dayanıklı iPhone’un tamamen yeniden tasarlanan kameraları gece ve gündüz inanılmaz fotoğraflar ve videolar çekiyor, A10 Fusion çip, bir iPhone’da sunulan en iyi pil ömrünü sağlamanın yanı sıra herhangi bir akıllı telefondaki en güçlü çip olma özelliğini taşıyor. Üstelik, tamamen yeni stereo hoparlör sistemi, iki kat daha fazla ses sağlıyor.”

Yeni Gelişmiş Kamera Sistemleri

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus, dünyanın en popüler kamerasını alarak onu tümüyle yeni kamera sistemleri ile daha da geliştirdi. 12 megapiksel kamera, hem iPhone 7 hem iPhone 7 Plus için optik görüntü stabilizasyonuna sahiptir. Ayrıca, geniş bir ƒ/1.8 diyafram ve 6 öğeli lens, daha parlak ve detaylı fotoğraflar ve videolar sağlarken, geniş renk çekimi, daha canlı ve daha ayrıntılı renkleri mümkün hale getiriyor. iPhone 7 Plus, iPhone 7’de bulunan kamera ile aynı 12 megapiksel geniş açılı kameraya sahip olmasının yanısıra, fotoğraflar için iki kat optik yakınlaştırma ve 10 kata kadar dijital yakınlaştırma sunan 12 megapiksel bir telefoto kameraya da sahip.

Bu yılın sonunda gelen 12 megapiksel çift kamera, iPhone 7 Plus’ın sahip olduğu her iki kamerayı da kullanarak yeni bir alan derinliği efekti yaratırken, Machine Learning’in de dahil olduğu gelişmiş teknoloji, yalnızca DSLR kameraları ile mümkün olan harika portreler çekebilmek için arka planı ön plandan ayırıyor.

Ek Kamera Geliştirmeleri Şunları İçeriyor:

• 25 milisaniye gibi kısa bir sürede tek bir fotoğrafta 100 milyardan fazla işlem yapan ve inanılmaz fotoğraflar ve videolar sunan, Apple tarafından tasarlanan yeni 'Görüntü Sinyal İşlemcisi',

• Geniş renk çekimi, gelişmiş piksel teknolojisi ve daha da iyi selfie’ler için otomatik görüntü stabilizasyonuna sahip yeni 7 megapiksel FaceTime HD kamera ve

• Işıktaki titreşmeleri algılayan ve bunları videolarda ve fotoğraflarda telafi eden yenilikçi bir sensöre sahip, iPhone 6S’ten yüzde 50 daha parlak olan yeni 'Quad-LED True Tone' flaş.

16-09/08/screen-shot-2016-09-07-at-211622.png

Daha fazla Performans ve Pil Ömrü

Özel olarak tasarlanan yeni Apple A10 Fusion çip, bu inovasyonları güçlendiren yeni bir mimari ile bir akıllı telefonun bugüne kadar sahip olduğu en güçlü çip olurken, iPhone’da bulunan en uzun pil ömrü ile iki şarj arasındaki süreyi daha da uzatıyor.  A10’da bulunan CPU artık dört çekirdeğe sahip ve böylelikle iPhone 6’ya göre iki kata kadar daha hızlı çalışan yüksek performanslı iki çekirdeği sorunsuz bir şekilde entegre ediyor. Ayrıca, bu çipin, yüksek performans çekirdeklerinin harcadığı gücün beşte birini kullanarak çalışabilen iki yüksek verimli çekirdeği de var. iPhone 6s’ten üç kata kadar daha hızlı çalışan ve onun kullandığı gücün yarısı değerde bir gücü kullanan daha güçlü bir grafik performansa da sahip. Bu grafik performansı, yeni bir oyun ve profesyonel uygulama seviyesine geçmeyi mümkün kılıyor.

Her iki telefon da sektördeki en iyi uluslararası dolaşım için 25 LTE bandına kadar destek sağlıyor ve iPhone 6’dan üç kat daha hızlı, 450 Mbps’ye kadar veri oranları içeriyor. 1 Japonya’daki müşteriler için, iPhone, bundan sonra öncü FeliCa temassız teknolojisini destekleyerek, iD ve QuicPay yerel ağları ve dünyanın en büyük transit operatörü olan JR East tarafından verilen Japonya’nın yaygın transit kartı Suica üzerinde de olmak üzere, kredi kartı ve banka kartı kullanımını etkin hale getirecek.

İnanılmaz Bir Ses Deneyimi

Yeni stereo hoparlörler, iPhone 6s’ten iki kat daha güçlü inanılmaz ve etkileyici bir ses sağlayarak daha dinamik bir ses aralığı ve daha kaliteli bir hoparlör sunuyor. Yeni iPhone, müşterilerin eski kulaklıklarını ve aksesuarlarını kullanmalarını sağlayan 3,5 mm’lik kulaklık jakı adaptörünün yanı sıra, inanılmaz bir ses çıkarmak için Lightning konektörüne sahip EarPods ile birlikte geliyor.

Apple’ın yenilikçi kablosuz kulaklıkları olan yeni AirPods, kulaklık kullanımını kolaylaştıran kablosuz deneyimini yeniden icat edecek şekilde basitliği ve teknolojiyi buluşturuyor. Yeni Apple W1 çipe sahip olan AirPods; daha iyi bir bağlantı, gelişmiş ses ve sektöründe öncü olan bir pil ömrü için oldukça verimli bir kablosuz iletişim şekli sunuyor. AirPods, yalnızca bir çift dokunma ile en sevdiğiniz kişisel yardımcınıza erişmenizi sağlayarak Siri’nin gücünden yararlanıyor.

 16-09/08/crxrtnawyaervjqjpg-large.jpg

Sıçrama Yaratan Tasarım

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus, muhteşem gümüş, altın ve roze altın renk seçeneklerinin yanı sıra biri anodize mat görünüme sahip etkileyici siyah, diğeri koyu ve oldukça parlak yenilikçi bir görünümlü simsiyah olan iki yeni siyah renk seçeneğine de sahip. Yeni simsiyah renk, homojen ve parlak bir renk elde etmek için dokuz aşamalı, yenilikçi bir anodizasyon ve parlatma sürecinin sonunda ortaya çıktı. Tamamen yeniden tasarlanmış gövde; dökülmelere, sıçramalara ve toza karşı bugüne kadar görülmemiş bir koruma sağlayan, suya dayanıklı bir iPhone’u olanaklı kıldı.

Yeni iPhone, iPhone’un sahip olduğu en parlak ve en renkli Retina HD ekrana sahip. Üstelik, bu ekran, artık sinema standardında renkler, daha çok renk doygunluğu ve akıllı telefon sektöründeki en iyi renk yönetimi için daha geniş bir renk paletini bulunduruyor. iPhone 7’de bulunan tamamen yeni, gelişmiş katı Ana Sayfa düğmesi, sağlam ve hassas olması için yeniden tasarlandı ve artık yeni Taptic Engine ile birlikte çalışarak daha hassas, özelleştirilebilir ve dokunsal bir geri bildirim sağlıyor. 

Bugüne Kadarki En Büyük iOS Sürümü: iOS 10

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus, dünyanın en gelişmiş mobil işletim sisteminin en büyük sürümü olan iOS 10 ile gelir. iOS 10; aileniz ve arkadaşlarınıza mesaj göndermenin ifade etme becerisi daha yüksek ve canlı yollarını sunan büyük bir Mesajlar güncellemesini, Siri’nin uygulamalarla birlikte çalışarak daha fazlasını yapma becerisini, 3D Touch özelliğinden faydalanmak için uygulamalarla ve daha da fazla konumla etkileşime girmenin yeni yollarını, etkileyici bir biçimde yeniden tasarlanan Harita, Fotoğraflar, Apple Music, News ve Ev uygulamasını sunuyor. Bu güncelleme ile ev otomasyonu ürünlerinin tek bir yerden yönetilebilmesi için basit ve güvenli bir yöntemi mümkün kılıyor. iOS 10;  Siri, Harita, Telefon ve Mesajlar API’ları ile geliştiriciler için inanılmaz fırsatların önünü açarak müşterilerin kullanmayı çok sevdikleri uygulamalarla hiç olmadığı kadar çok şey yapmalarını sağlıyor.

Fiyatlar ve Bulunabilirlik

• iPhone 7 ve iPhone 7 Plus; gümüş, altın, roze altın ve yeni siyah renk seçenekleri ve 32 GB, 128 GB ve 256 GB modelleriyle 649 ABD Doları’ndan (ABD) başlayan fiyatlarla satışa sunulacak ve yeni simsiyah renk seçeneği 128 GB ve 256 GB modellerde Apple.com, Apple Store’lar, Apple Yetkili Satıcıları ve seçkin operatörlerde özel olarak satışa sunulacak.

• ABD’de ve ilk defa İngiltere ve Çin’de müşteriler, Apple’ın sunduğu iPhone Yükseltme Programı aracılığıyla AppleCare+ korumasına sahip olarak kilitsiz bir iPhone 7 veya iPhone 7 Plus’ı edinebilecekler, operatörlerini seçebilecekler ve her yıl yeni bir iPhone’a yükseltme fırsatına sahip olacaklar. iPhone Yükseltme Programı, aylık 32 ABD Doları’ndan (ABD) başlayan aylık ödemelerle Apple.com sitesinde ve Apple Store’larda satışta olacak.3

• Avustralya, Avusturya, Belçika, Kanada, Çin, Danimarka, Finlandiya, Fransa, Almanya, Hong Kong, İrlanda, İtalya, Japonya, Lüksemburg, Meksika, Hollanda, Yeni Zelanda, Norveç, Portekiz, Porto Riko, Singapur, İspanya, İsveç, İsviçre, Tayvan, BAE, İngiltere, ABD Virgin Adaları, İngiliz Virgin Adaları ve ABD’de, müşteriler, iPhone 7 ve iPhone 7 Plus 9 Eylül Cuma gününden itibaren sipariş verebilecek ve 16 Eylül Cuma gününden itibaren satın alabilecekler.

• iPhone 7 ve iPhone 7 Plus; Andorra, Bahreyn, Bosna Hersek, Bulgaristan, Hırvatistan, Kıbrıs, Çek Cumhuriyeti, Estonya, Yunanistan, Grönland, Guernsey, Macaristan, İzlanda, Man Adası, Jersey, Kosova, Kuveyt, Letonya, Lihtenştayn, Litvanya, Maldivler, Malta, Monako, Polonya, Katar, Romanya, Rusya, Suudi Arabistan, Slovakya ve Slovenya’da 23 Eylül Cuma gününden itibaren satışa sunulacak. iPhone 7 ve iPhone 7 Plus, Hindistan’da bulunan müşteriler için ise 7 Ekim 2016 Cuma gününden itibaren satışa sunulacak. 

• Yeni Apple tasarımı kablosuz AirPods şarj kutusuyla birlikte Apple.com.tr sitesinden ve Ekim ayının sonunda Apple Store’larda 779 TL. fiyatla satışa sunulacak. Tüm iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modellerine, Apple.com.tr ve Apple Store’larda sırasıyla 109 TL ve 29 TL fiyatlarıyla ayrı satılan Lightning konektörü ve Lightning - 3,5 mm Kulaklık Jak Adaptörü’ne sahip EarPods kulaklıklar dahil olacak.

Çeşitli renklerde olan deri ve silikon kılıflar da dahil olmak üzere, Apple tasarımı aksesuarlar, 129 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunulacak ve iPhone 7 Smart Battery Case siyah ve beyaz renkleri ile 379 TL’den Apple.com.tr ve Apple Store’larda satışa sunulacak.  Çeşitli renk uyumlu metalik renk seçeneklerine sahip Lightning Dock’lar ise 49 ABD Doları (ABD) fiyatla satışa sunulacak.

• Apple’dan iPhone 7 veya iPhone 7 Plus satın alan tüm müşterilere bir mail hesabı oluşturarak ve App Store’da bulunan yeni uygulamaları ve daha fazlasını göstererek iPhone’larını özelleştirmelerine yardımcı olmak için ücretsiz mağaza içi veya online4 Kişisel Kurulum seçeneği sunulacaktır.

• iPhone 7, iPhone 7 Plus veya iOS 10 hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyen herkes her Apple Store’da sunulan ücretsiz atölyelere kayıt olabilir.

İlgili Başlıklar
Daha Fazlası