The Gentlemen 2.sezon Netflix
Güncel

The Gentlemen 2. Sezon İçin “Şeytani Bir Yolculuk” Hazırlığında

Guy Ritchie tarafından yaratılan dizinin yeni sezon onayı hala gelmemiş olsa da ilk sezon kapıları sonuna kadar açık bırakmıştı

Uyarı: Buradan sonrası spoiler içeriyor!

Guy Ritchie'nin 2019 tarihli aynı adlı filminin evrenini genişleten eklemesi olan, The Gentlemen dizisinde, son repliği Ray Winstone söylemişti.

Sezonun kapanışında, Ray Winstone’ın canlandırdığı Bobby Glass, Eddie’ye (Theo James) ve kızı Susie’ye (Kaya Scodrlario), “Sizin kendinize inanmanız için uğraştım.” demişti ve büyük planı açığa çıkmıştı. Bu, adeta bir Hallmark Noel filminden beklenecek türden bir sürpriz sondu. Tek fark, daha fazla tabanca darbesi ve uyuşturucu çetelerinin öldürülmesini içeriyor oluşuydu. Tüm sezon boyunca uyuşturucu işinden çıkmaya çalışan Eddie’ye, kendini oyunda tutarsa, bir “amacının” olabileceği söylendi ve bu da diziye oldukça açık uçlu bir son bırakarak, 2. Sezonun gelişininin haberini bağırarak vermiş oldu.

Ve Winstone, "Sürekliliğin faydaları hafife alınmamalıdır.” repliğini, neredeyse kameraya göz kırparak söylemişti. Şimdi Netflix'de The Gentlemen'ın devamının olup olmayacağını merak ediyoruz. İşte The Gentlemen'ın 2. sezonu hakkında bildiğimiz her şey.

The Gentlemen’ın 1. Sezonu Nasıl Bitmişti? 

The Gentlement’ın nasıl bittiğini anlayabilmek için, en başa dönmemiz gerekiyor. 

Dizi, aristokrat bir ordu kaptanı olan Eddie’nin, babası öldüğünde geniş aile malikanesine çağrılmasıyla başlıyor. Mirasın tamamının, ailenin berbat durumdaki en büyük oğlu Freddy'ye (Daniel Ings) verileceği düşünülüyor. Ancak, gizli bir yeraltı uyuşturucu imparatorluğu da dahil olmak üzere, her şey Eddie’ye miras kalıyor. Sonra, babasının, milyonlarca poundluk uyuşturucu imparatorluğu arazisini Bobby Glass'a kiraladığı ortaya çıkıyor.

Yeraltı dünyasının karanlık yüzünde birkaç kanlı karşılaşmanın ardından, Eddie bu dünyadan çıkmaya karar veriyor ve sezon boyunca ailesinin borçlarını temizlemeye ve ailesini ülkenin en büyük karanlık liderinin baskısı altından kurtarmaya çalışıyor. 

Birkaç yanlış denemeden sonra, sonunda patrona ulaşılıyor (ya da patronlara). Glass, işini satmak istiyor, bu da Eddie’nin sorumluluklarından kurtulacağı anlamına geliyor, bu yüzden fiyatlarını vermeleri için bir grup olası mirasçıyı bir araya getiriyor. Grubun en büyük alıcısı, Giancarlo Esposito tarafından canlandırılan, üst sınıfa çıkmayı arzulayan bir Amerikalı metamfetamin satıcısı, Stanley Johnston oluyor ve İngiltere'nin elit yaşamını benimsemeyi arzularken, ilk olarak Eddie’nin malikanesine ulaşmayı hedefliyor.

The Gentlemen 2. Sezon İçin “Şeytani Bir Yolculuk” Hazırlığında

Kontrolü kaybetmenin sonuçlarından korkan Eddie ve Susie, Glass'ın işi için bir teklifte bulunmak üzere birlik oluyorlar. Bu konuda, Eddie’nin aristokrat kaçıklardan ve tüm sezon boyunca iş birliği içinde oldukları orta düzey çetelerden oluşan ağından yardım alıyorlar.

Sonunda, kazanan teklif Johnston’ınki oluyor ancak iş bu kadar kolay bitmiyor çünkü Glass’ın başka planları olduğu ortaya çıkıyor. Johnston'a satış yapmak yerine her şeyi, Eddie’nin kaderinin yönetimi devralmak olduğunu anlamasını sağlamak için planladığını söylüyor. Dizi, Johnston'un hapishaneye girmesi, Eddie ile Susie'nin ise Glass'ın imparatorluğunun hükümdarlığını ele geçirmek üzere bilinmeyene doğru maceraya atılmasıyla sonlanıyor.

The Gentlemen'in 2. sezonu olacak mı?

Şu anda Netflix henüz The Gentlemen'ın ikinci sezonunu onaylamadı, ancak İngiltere ve ABD'de listelerin başında olduğunu düşünürsek, en azından imparatorluğun nasıl ayakta tutulacağı konusunda görüşmeler yapılacak gibi duruyor. 

The Gentlemen 2. Sezon İçin “Şeytani Bir Yolculuk” Hazırlığında

Dizinin yönetici yapımcısı Marc Helwig, "Dizinin performansını yakından takip ediyoruz. İkinci sezon sürecini başlattık. Bazı yazarlarla görüştük, Guy ile ikinci sezonda ne yapmak istediğine ve hangi konulara odaklanılacağına dair birçok kez konuştuk. 1. Sezon’un performansını değerlendirmek gerekiyor, bu sayede daha fazla bilgi sahibi olacağız, ancak ikinci sezonda neler olabileceği hakkında aktif ve devam eden bir tartışma var.» dedi.

James, dizinin final bölümü hakkında Netflix'e şunları söyledi: "Karanlığın kalbine doğru giden yolculuk başlıyor. Eddie sonunda güçle ölümün birlikte geldiğini fark ediyor ve bundan keyif almaya başlıyor... Eddie ve Susie şeytanla anlaşma imzaladılar ve şimdi, şeytani bir yolculuğa çıkmaya hazırlar.”

Eddie ve Susie'nin işlerin başına geçtiklerinde nasıl bir yol izleyecekleri, Freddy’nin ve Halstead klanının geri kalanının operasyona nasıl dahil olacakları ve yol boyunca dövdükleri çeşitli haydutların intikam alıp almayacakları da dahil olmak üzere, 2. sezonda kesinlikle bağlanması gereken çok fazla yarım kalmış olay var.  

Eğer 2. Sezon kararı kesinleşirse, muhtemelen en erken önümüzdeki yıl ekranlarımıza gelecek gibi duruyor.

Bu içerik ilk olarak British GQ web sitesinde yayınlanmıştır.

İZLE
Serenay Sarıkaya GQ Global Creativity Awards Gala Gecesine Hazırlanıyor
İLGİLİ İÇERİKLER
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası