Cillian Murphy, Steven Knight'ın İsteğiyle Peaky Blinders Filmi İçin "Kesinlikle" Geri Dönüyor
Güncel

Cillian Murphy, Steven Knight'ın İsteğiyle Peaky Blinders Filmi İçin "Kesinlikle" Geri Dönüyor

Peaky hayranları, sevinin: adamınız Tommy Shelby resmi olarak beyaz perdeye geliyor. Film Eylül'de çekiliyor.

Vay, vay, vay. Peaky Blinders'ın ekranlarımızdan çekilmesinden birkaç yıl sonra, şapkaların tozunu almaya ve cep saatlerimizi geri sarmaya başlayabiliriz. Neden mi? Çünkü film versiyonunun çekimlerine çok yakında başlanacak - ve Cillian Murphy, Tommy Shelby rolüyle geri dönüyor. Ve çekimler Eylül'de. 

İşte Peaky Blinders filmi hakkında bildiğimiz her şey.

Artık resmileşti: Cillian Murphy, Steven Knight'ın isteğiyle geri dönüyor.

Knight herkesin beklediği haberi doğruladı. Peaky Blinders filminin çekimleri çok ama çok yakında başlıyor - sadece birkaç ay sonra, Eylül'de! - Oscar ödülünün hemen ardından Cillian Murphy, Tommy Shelby rolünü yeniden canlandırarak filme geri dönüyor.

Knight, Murphy'nin dönüşünü yeni BBC dizisi This Town'un galasında kırmızı halıda açıkladı ve Birmingham World'e (yaşasın yerel basın) şunları söyledi "[Murphy] kesinlikle geri dönüyor. Eylül'de çekiyoruz."

Knight, Murphy'nin Oppenheimer'daki Oscar ödüllü rolü hakkında da pek çok güzel şey söyledi. "Çok hak edilmiş bir ödüldü" dedi. "Yani o harika biri, harika bir insan ve biz çekim yaparken liderlik yapıyor, çok aklı başında ve açık sözlü. Aldığı her şeyi hak ediyor." Filminizin fragmanının başına "OSCAR YILDIZI(!) Cillian Murphy'nin başrolde olduğu" ibaresini yapıştırabilmekten pek de şikayetçi olmazsınız, değil mi?

This Town galasında ağzındaki baklayı çıkarmadan önce Knight, Cillian Murphy ile ilgili tüm haberleri saklamıştı. Yine de 2022'de verdiği bir röportajda Shelby'nin filmde bir rolü olacağını doğruladı. "Henüz bir şey söylemek mümkün değil. Ama film - evet."

Buna karşılık, Rolling Stone UK ile yaptığı bir röportajda Murphy ağzını sıkı tuttu ama kapıyı tamamen kapatmadı. "Eğer daha fazla hikaye varsa, bunu yapmayı çok isterim" dedi ve ekledi: "Ama doğru olması gerekiyor. Steve Knight 36 saatlik bir televizyon dizisi yazdı ve biz de çok mutlu ayrıldık. O son diziyle gerçekten gurur duyuyorum. Dolayısıyla, daha fazlasını yapmak meşru ve haklı hissettirmeli." Verdiği yanıt, cevaptan çok birkaç soruya yol açtı.

Elbette Peaky kadrosundaki tek A-list isim Murphy değil. Dizi, Tom Hardy'den Anya Taylor-Joy ve Stephen Graham'a kadar İngiliz yeteneklerinin en iyilerini barındırıyor. "Film için görüştüğümüz pek çok insan, pek çok harika oyuncu var" diyen Knight, merak uyandırıcı bir şekilde şöyle devam etti "Ve ardından artık ne gelirse…"

Hayranlar için hayal kırıklığı yaratan bir şekilde, Graham Peaky'nin finalinde yer almadı ama Knight aktörün bir ölçüde filmin "bir parçası" olmasını istediğini doğruladı. İngiliz televizyonlarının gözdesi Vicky McClure da dizide yer almamasına rağmen film kadrosuna katılabilir. 2019'da Red Magazine'e şunları söyledi: "[Peaky'de] hiç rol almadım. İşler düzenli olsa da her zaman istediğim gibi gitmiyor." Yine de Knight Metro'ya yaptığı açıklamada McClure'un filmde yer almasını "çok istediğini" söyledi: "Eğer kabul ederse onu filmde oynatırız!"

Daha önce Peaky rolü için reddedilen bir başka büyük isim de şu anda Marvel Sinematik Evreni'nde Örümcek Adam olarak kötülere ağ atan Tom Holland'dı. LadBible için hazırladığı bir videoda Holland "aslında Peaky Blinders için seçmelere katıldım ve o rolü alamadım" itirafında bulundu. Hangi rol için seçmelere katıldığını kimse tahmin edemez. Ancak Knight görünüşe göre bir başka oyuncu seçimi hatasını düzeltmeye hevesli: Peaky'nin altıncı sezonunun kırmızı halı galasında yaptığı konuşmada, "eğer geri dönmek isterse" film için "ona bayılacaklarını" söyledi. Şaka yapmıyorum.

Peaky Blinders filminin çekimleri ne zaman başlayacak?

Knight filmin çekimlerine Eylül ayında başlanacağını doğruladı.

Peaky Blinders filmi ne zaman vizyona girecek?

Şu anda kesinleşmiş bir tarih yok - ancak prodüksiyonun bu yılın sonuna doğru başlamasıyla, 2025'in sonunda uzun metrajlı Peaky'yi görebiliriz. Belki daha da erken!

Peaky Blinders filmi ne hakkında olacak?

Henüz erken olduğu için filmin konusuyla ilgili ayrıntılar çok az. Ana dizi Birinci Dünya Savaşı'nın yıkıcı sonuçlarını ele alıyordu ve devam filmi de bir başka korkunç küresel çatışmaya doğru ilerleyecek gibi görünüyor. Radio Times'a konuşan Knight, "Bu hikayelerde neler olacağını biliyorum ve Peakys'in de dahil olacağı İkinci Dünya Savaşı'nda yaşanan bir tür anlatılmamış hikayeyle ilgili" dedi.

Knight da Empire'a bu bilgiyi doğruladı. "Bu aynı zamanda imparatorluğun sonu: İkinci Dünya Savaşı'na giriyoruz ve savaşın sonunda ortada bir imparatorluk kalmıyor. Ama ben... bunun kapsamını yeniden gözden geçirdim," dedi. "Artık İkinci Dünya Savaşı'nın da ötesine geçecek. Çünkü dünyada bunun için var olan enerjinin devam etmesini ve bunun ötesine nasıl geçilebileceğini görmek istiyorum." Bu, Peaky hikaye anlatıcılığı ağacında filizlenmesi planlanan başka dalların da göstergesi olabilir.

Film dergiye verdiği demeçte ayrıca, "Bu altıncı seriyi başlangıcın sonu olarak görüyorum" dedi. Başka bir franchise evreninin kokusunu mu alıyoruz?

Bu içerik ilk olarak British GQ web sitesinde yayınlanmıştır.

İLGİLİ İÇERİKLER Peaky Blinders Cillian Murphy
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası