cillian murphy oscar dyson
Bakım

En İyi Erkek Oyuncu Oscar’ını Kazanan Cillian Murphy’nin Saçları Geceye Özel Olarak Dyson Supersonic’le Şekillendirildi

Her sene heyecanla beklenen Oscar Ödülleri bu sene de sahiplerini buldu. Gecede En İyi Erkek Oyuncu Ödülü’nü kazanan Cillian Murphy’nin saçları da, ünlülerin saç stilisti Gareth Bromell tarafından Dyson Supersonic Profesyonel Saç Kurutma Makinesi ile şekillendirilerek görünümü tamamlandı.

Müşterileri arasında Kate Blanchett, Gwyneth Paltrow, Taylor Swift, Rita Ora, Heidi Klum, Bella Hadid, Dakota Johnson, Robert Downey Jr, Keanu Reeves ve Robbie Williams gibi isimler bulunan saç stilisti Bromell, bu saçı tasarlarken kendisine neyin ilham olduğu sorusuna "Cillian'ın görünümü için ilham kaynağım Cillian'ın kendisi ve onu bir aktör, eş, baba ve İrlandalı yapan tüm yönleri. Hepimiz gibi o da çok yönlü biri, sağlam ama zarif, ayakları yere basan ama eğlenceli, tıpkı İrlanda'nın kendisi gibi.” diye cevap veriyor. “Cillian, özünde İrlandalı. Görünüşü geleneksel olarak klasik ama keyifli. Bir yandan gösterişliyken bir yandan da erkeksi. Oscar'a giden yol uzun ve zorludur ve bedelini hepimiz ödeyebiliriz. Cillian çok güzel bir saça sahip, bu yüzden her zaman doğal dokusunu geliştirmek için çalışıyoruz. Bu nedenle ben de onun saçını dolgunlaştırmak ve güçlü köşeli yüzünü çerçevelemek için Dyson'ın Supersonic Profesyonel Saç Kurutma Makinesini kullandım." diye ekliyor.

Peki Bromell bu görünümü oluştururken hangi adımları izledi:

cillian murphy oscar

Cillian'ın Oscar görünümü Dyson Supersonic Profesyonel Saç Kurutma Makinesi ve Difüzör başlığı ile yaratıldı. 90'ların yumuşaklığının ve serbestliğinin dokusu saçlarına yansıtıldı.

"Bu görünüme kitimin vazgeçilmezi olan Rituals by Sisley Paris'in The Cream 230 ürününü de ekledim. Bu ürünü seviyorum çünkü hem ısı koruyucu hem de saç kremi olarak kullanılabiliyor. Kremi Cillian'ın nemli saçına uyguladım ve ardından Dyson Supersonic Profesyonel Saç Kurutma Makinesinin Difüzör başlığını kullanarak düşük ısıda kuruttum, bu sayede saçındaki hacmi en aza indirebildim. Difüzör başlık, saçları pürüzsüz tutarken doku derinliği kattı ve sekillendirilmemiş gibi görünen 90'ların kolaylığını anımsatan bir yumuşaklık yaratmak için kabarıklıktan kaçmama yardımcı oldu. Bu başlık, havayı her kıvrımın etrafına eşit olarak dağıtmak üzere tasarlandığından, doğal kurutmayı taklit ederek kabarmayı azaltmaya ve belirginliği artırmaya olanak sunuyor. Zaten Cillian’ın harika olan saçlarını Hair Rituals by Sisley Invisible Hold Hairspray ile sabitledim. Bu ürün, onun saçlarının hala hareket edebilmesine de olanan sunan ve tüm gece süren çok hafif, ince bir etkiye sahip.”

cillian murphy oscar

Kusursuz fönler için tasarlanan Dyson Supersonic Saç Kurutma Makinesinin profesyoneller için versiyonu

dyson supersonic

Her saç tipine uygun

Beş şekillendirme başlığı ile düz ve dalgalı saçlardan kıvırcık ve dokulu saçlara kadar her saç tipini kurutmaya ve şekillendirmeye olanak sunuyor. Tüm başlıklar eşit ısı dağılımı, hassas şekillendirme ve hızlı kurutma sağlayacak şekilde tasarlanmıştır.

Dyson tarafından saç stilistleri ile geliştirilerek salonlar için tasarlandı

Bu ürün, hassas profesyonel şekillendirme için tasarlanmış hızlı ancak odaklanmış bir hava akımı kullanıyor. Saç stilistlerinin ürünü ellerinde kolayca dengelemesini sağlarken, başka saç kurutma makinelerinden daha sessiz şekilde çalışıyor ve müşterinin saçını aşırı ısı hasarından korumaya yardımcı olmak için ısıyı akıllıca kontrol ediyor.

Profesyonel ürün, Dyson'ın patentli Air Multiplier™ teknolojisini kullanırken, bu teknoloji sayesinde motora çekilen havanın hacmi üçe katlanarak yüksek basınçlı, yüksek hızlı bir hava akımı üretiliyor.

dyson supersonic

Geleneksel saç kurutma makineleri bazen zayıf bir hava akışına sahip olabilir, bu da yavaş oldukları anlamına geliyor. Bazı saç kurutma makineleriyse güçlü hava akışına sahip olabilir, ancak bu akışın kontrollü olduğu anlamına gelmez. Dyson Supersonic Saç Kurutma Makinesi, kontrollü, hassas kurutma ve şekillendirme için 20° açıyla odaklanmış bir hava akışı oluşturuyor. Aynı anda hem kurutmanızı hem de profesyonelce şekillendirmenizi sağlıyor. 

Bazı geleneksel saç kurutma makineleri aşırı sıcaklıklara ulaşabildiğinden saçınızda aşırı ısı hasarına neden olabiliyor. Dyson Supersonic Saç Kurutma Makinesi, saçın aşırı ısıya maruz kalmamasını sağlayan akıllı ısı kontrolüne sahiptir. Bir cam boncuk termistör saniyede 20 kez sıcaklığı ölçüyor ve bu verileri hava akışının sıcaklığını akıllıca kontrol eden mikroişlemciye iletiyor.

İlgili Başlıklar
Daha Fazlası