Ahmet Aksöz ile Saçlarda Özgüvenli Seçim
Bakım

Ahmet Aksöz ile Saçlarda Özgüvenli Seçim

Ahmet Aksöz ile Men of the Year 2023 gecesine birlikte hazırlanırken özgüven, kişisel bakım ve içerik üretimi konusunda bir sohbete dalıyoruz.

• Önemli bir geceye hazırlanırken olmazsa olmazların nedir? Neler seni motive eder?

Kesinlikle ilk söyleyeceğim şey müzik olur; bunun yanı sıra şans getirdiğine inandığım ayakkabı bağcığı, kolye, bileklik gibi detaylar. Eşyalara anlam yüklemeyi seven biriyim…

• Hızlı hazırlananlardan mısın yoksa son dokunuşları yaparken ayna karşısında saatlerini harcayanlardan mı? Evden hızla çıkman gerektiğinde dikkat ettiğin üç şey nedir?

Kesinlikle hızlı hazırlananlardanım; ayna karşısında çok vakit geçirmem. Evden hızlıca çıkmam gerektiğinde ise en çok dikkat ettiğim üç şey; parfüm sıkmak, ayakkabı seçimim ve saç stilim diyebilirim. 

Ahmet Aksöz ile Saçlarda Özgüvenli Seçim

• Çekimler ve kamera karşısında olmak saçlarını yıpratıyor mu? Bakım yaparken nelere dikkat ediyorsun?

Yıpranmaya meyilli saçlarım var o yüzden serum kullanıyorum ve saçlarımı 2-3 günde bir şampuanlıyorum, her duş aldığımda değil.

• Kamera karşısında doğal bir yeteneğin var. Bu doğallık ve samimiyet nereden geliyor? 

Öncelikle çok teşekkür ederim; çok küçük yaşta kamera karşısında videolar çekmeye başladığım için kamerayla aramda bir bağ var diyebilirim. Kendimi kamera önünde iyi ve özgür hissediyorum. Özellikle bir çekim yaparken arkada güzel bir şarkı, kamera arkasında sevdiğim insanlar olduğunda kendimi daha da özgüvenli buluyorum ve hazır hissediyorum. 

Ahmet Aksöz ile Saçlarda Özgüvenli Seçim

• Kendini en özgüvenli hissettiğin anlar neler?

Beni yakından takip edenler bilir; maç kazandıran bir gol veya son saniye basketi beni her zaman özgüvenli hissettirir. 

• Sosyal medyada içerik üreticisi olmak sürekli yenilikleri takip ederek onlara ayak uydurmayı da gerektiriyor. Sen bu hızlı çağa yetişmek için neler yapıyorsun?

Açıkçası işimin en keyif aldığım yerlerinden yanlarından biri bu zorluklar; ben genel olarak sürekli araştıran, özellikle yurt dışında insanlar neler yapmış diye bakan biriyimdir. Her zaman yeniliğe açığım, işimin güzel olması, içime sinmesi çok önemli. Kendi yakın çevremden de her zaman tavsiye, eleştiri almaya açığımdır. Ama “Boomer” olmayı da bekliyorum bir yandan :)

• Bize üç adet kişisel bakım tavsiyesi verecek olsan bunlar ne olurdu?

Duştan sonra nemlendirici krem, Dyson Supersonic saç kurutma makinesiyle duş sonrası saçlara saçlarıma şekil vermek ve baharatsız, fresh bir parfüm. 

Ahmet Aksöz ile Saçlarda Özgüvenli Seçim

• Dyson Supersonic saç kurutma makinesi saç bakım rutinini nasıl değiştirdi?

Yıpranmaya meyilli saçlarım için saçlarımı aşırı ısı hasarından da koruyan Dyson Supersonic’in hassas kurutma başlığı ve saçlarımı şekillendirmek için kullandığım şekillendirici başlık, hızlı hazırlanmayı sevdiğimden hayat kurtarıcı oldu diyebilirim. Bu nedenle gittiğim her yere Supersonic’i de yanımda götürmek ve kullanmak rutinimin bir parçası haline geldi. 

İZLE
Spot Işıkları Kuliste: Chris Appleton
İLGİLİ İÇERİKLER dyson Ahmet Aksöz Saç
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası