Bu Haberi Okumadan Saç Kestimeyin
Bakım

Bu Haberi Okumadan Saç Kestimeyin

Eski zamanlar misali yanlar kısa üst uzun kalsın deyip de o masadan kalkamayacağınızı biliyorsunuz değil mi? Saç şekliniz, yüz şekliniz hatta stiliniz… Bunların her biri saç kesimi için ipucunuz olsun. Gelelim şimdi beraber size en uygun saçı bulmak için keşfetmeye.

Dikkatinizi verdiyseniz başlayalım. Öncelikle saçımızın türü çok önemli. Dalgalı, düz, kıvırcık… Hangisi sizinki? Çok kabarıyor mu mesela? Eğer saçlarınız sıkça kabarıyorsa ve siz şekil vermekten nefret ediyorsanız kolay yolu var yüz tipinize uygun saçı biraz daha kısa kullanmalısınız.

 

 

Şimdi bu kısa bilgiden sonra gelelim anahtar kısma.

 

Yüz şeklinize;

 

Oval Yüz :

Genel manada yüzünüz ve çeneniz oval kesimlere sahipse evet siz oval yüzlüsünüz demektir. Bu durumda size bir müjde verelim ne saç yaparsanız yapın iyi duracaktır. Sadece düzgün bir orantıya sahip olan yüzünüzün bu olumlu yönünü kaybetmeyin.

 

Yuvarlak Yüz :

Bu tür yüzdeki ilk hedef yüzü oval gibi göstermek, unutmayın. Saçı geri kısma doğru taramak kesim sonrası bir yöntem. Kesim sırasında ise yan kısımların ve favorilerin uzun bırakılması oval yüze yaklaşmak yerine sizi daha da uzaklaştıracaktır. Aman diyelim!

 

Üçgen Yüz :

Üçgen yüzün dezavantajı çenenin uzun duruyor olmasıdır. Bu nedenle çeneyi odak hale getirecek kesimlerden uzak duracağız. Uzun saç bu yüz için uygundur. Ancak ben uzun saç kullanmam diyorsanız yanları da üstleri de aynı oranda uzun bırakabileceğiniz bir kısa model seçmelisiniz.

 

Dikdörtgen Yüz :

Bu tarz yüzlere uzun yüzlü de denilebilir. Burada amaç da yüzü bir tık daha kısa göstermek diyebiliriz. Bu nedenle alın genişliğini daraltacak yani bir bakıma yüz boyunu kısaltacak modelleri tercih edebilirsiniz.

İLGİLİ İÇERİKLER saç saç kesimi
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası