Senin İçin Tıraşın Konuşsun
Bakım

Senin İçin Tıraşın Konuşsun

Aradığınız stili yaratmak “Bırakırım havalı bir sakal” demekle olmuyor. O sakala bir de gözünüz gibi bakmanız gerek. Neyse ki teknoloji artık her derde deva. Sakallarınızın hep formda kalması için yetenekli bir makine sizi bekliyor. Siz bu nimetten faydalanırken, biz de “işin ucundan tutalım” dedik ve dört gözde futbolcuyla kuaförde buluşup bakım rutinlerini, stil ipuçlarını dinledik.

Futbolun en büyük keyfi gol. Golü atansa ayaklar. Oysa biz futbolcuları hep yüzlerinden hatırlarız. Modelden modele soktuğu pembe, sarı veya kahverengi saçlarıyla Neymar’ı, kıvır kıvır saçlarıyla Roberto Baggio’yu, samuray stiliyle İlhan Mansız’ı, sinekkaydı tıraşlarıyla İtalyan efsaneleri Paolo Maldini, Fabio Cannavaro ve Portekizli Cristiano Ronaldo’yu, farklı saç ve sakal stilleriyle David Beckham’ı biliriz.

Futbolcuların imajının en baskın öğesi olan saç ve sakal tıraşını tek bir tıraş makinesinde birleştiren Braun’un setini dört futbolcuyla denedik. Premier League yıldızı Cenk Tosun, A Milli Takım’ın değişmezleri arasına giren Nazım Sangaré, genç yetenek Güven Yalçın ve golcü Umut Nayir ile Raffles Otel, Sabit Akkaya Kuaför’de buluştuk. Onlar tıraş olurken güne hazırlanma alışkanlıklarını, bakım rutinlerini ve stillerinin ipuçlarını konuştuk.

 

cenk tosun ve tıraş makinası

Cenk Tosun (29): “Sakallarımın güzel olması çok önemli”

Dış görüntü benim için çok önemli. Modayı çok yakından takip ediyorum. Bana yakışanı giymeyi, kendime bakmayı seviyorum.

Ama kişisel bakıma çok fazla zaman ayıramıyorum. Neyse ki saçlar az olduğu için fazla uğraştırmıyor :)

Sakallarımın güzel olması ise çok önemli. 10 günde bir sakal tıraşı olurum. “Fade” denilen, favorilerin hizasından 0’dan başlayıp giderek uzayan, çenede en uzun halini alan sakal tıraşını yapıyorum.

Herhalde 8-10 senedir sinekkaydı olmamışımdır. Sakalın bana ayrı bir hava kattığını düşünüyorum. Alışkanlıklarımı kolay kolay değiştirmiyorum.

Sakal tıraşımı makineyle yaptığım için tıraşın ardından yüzüme hiçbir şey sürmüyorum.

Balo, düğün veya önemli bir davet öncesinde mutlaka sakal tıraşı olurum. Ya kendim hallederim ya da berberime yaptırırım. Davetlerde iyi görünmeyi önemsiyorum.

 

 

 Nazım Sangare

Nazım Sangaré (26): “Yıllar geçtikçe sakalımla daha çok uğraşır oldum”

Dış görünümüme çok dikkat ederim, her gün en az bir saatimi buna ayırırım. Sakallarımı çok titiz bir şekilde, belli bir çizgide tutuyorum, temiz görünmelerine dikkat ediyorum.

Berberime haftada en az bir kez uğrarım. Biraz saçlarımı keser, kenardan ve üstten. Sakallarımı düzeltir.

Yıllar geçtikçe sakalımla daha çok uğraşır oldum. Artık daha dolu sakal bırakıyorum. Ama sakal tıraşımı çok sık değiştirmem.

Saçlarım 12 yıl boyunca kıvır kıvır ve çok uzundu. Bir anda değiştirmek istediğime karar verdim. Berberimi aradım, “Yeni bir stil yapalım” dedim. Kenarları tamamen kesti, üst kısmı biraz uzun bıraktı. Çok hoşuma gitti, artık uzun saça dönüş yok.

 

Nazım Sangare

Güven Yalçın (21): “Maç öncesi sinekkaydı tıraş alışkanlığım oldu”

Haftada iki kez sakal tıraşı olurum. Tatillerde sakal uzatsam da maç öncesi sinekkaydı tıraş olmak artık alışkanlığa döndü.

Maç oynanırken dış görüntüyü önemsemem, âna konsantre olurum. Ama maçtan önce saçımı yaparım, formanın üzerime düzgün oturmasına dikkat ederim.

Beni tanıyanlar bilir, farklı stilleri denemeyi severim. Bana yakışabileceğini düşündüğüm bir şey varsa yaparım. Stilimle ilgili fikir almaya açığım. Daha önce iki-üç kez saçımı boyadım. Beyaz ve sarı renkte kullandım.

Şık olmak istediğim bir davete gitmeden önce sakallarımı sinekkaydı yaparım. Saçlarıma wax sürerim.

 

 Umut Nayir

Umut Nayir (27): “Şık olmak istediğim bir davet öncesinde mutlaka berberimi eve çağırırım”

Topluma hitap ettiğimiz, sürekli televizyonda olduğumuz için dış görünüşümüze dikkat etmemiz gerekiyor. O yüzden haftada en az iki-üç gün vücuduma ve cildime bakım uygulamaya çalışıyorum. Kız arkadaşım bakım konusuna çok ilgili olduğu için beni o yönlendiriyor.

Yüz temizleme jelleri ve tonikler kullanıyorum. Haftada bir-iki kez peeling yapıyorum. 

İki haftada bir mutlaka sakal ve saç tıraşı oluyorum. Kuaförümle sürekli iletişim halindeyiz, yakın bir ilişkimiz var.

Yeni stiller denemeye konusunda çok cesur değilim. Çok dikkat çeken modeller bana göre değil. Beni yeni bir stile ancak berberim ikna edebilir.

Sakal tıraşı sonrasında balsam kullanıyorum. Saç bakımı için de hem saç toniği, hem de serum kullanıyorum.

Çok şık olmak istediğim bir davet öncesinde mutlaka berberimi eve çağırırım. Saçıma dolgunluk verdiririm. Klasik stile döner, takım elbise giyerim.

tıraş makinası

Yeni Braun 5, 6 ve 7 Serisi

Tıraşınızı oldunuz, yüzünüzü şöyle güzelce temizlediniz. Ve aynada son kontrollerinizi yaparken, o istenmeyen anla karşı karşıya kaldınız: Iskalanmış bölgelerden, uzaklara gitmeyi reddeden sakallarınız size bakıyor. Hangi erkeğin başına gelmiyor ki? Yeni nesil tıraş makineleriyle erkekleri sakal kesimi konusunda destekleyen Braun, 5,6 ve 7 serisiyle bu tür sorunlara son veriyor. Üstelik serilere ait cihazları, kolay ve hızlı değiştirilebilir EasyClick aksesuarlarıyla bir üst modele çıkarmak mümkün. Bu aksesuarları tıraş makinenizin başlığına takarak, farklı boylarda sakal kesimleri için uygun hale getirebilirsiniz. Teknoloji Braun’dan, yaratıcılık sizden!

#SeninİçinTıraşınKonuşsun

 

Video: Cemre Okyay & Cem Çançin

Prodüksiyon: Alara Kap 

Color: Babürşah Tuğrul

 

 "Yeni Braun Seri 5-6-7 ile ilgili, daha fazla bilgi almak için tıklayın"

İZLE
Burak Deniz'in Tamamen Elektrikli BMW iX İle Doğada Sürüş Keyfi
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası