Ve karşınızda, Milli Takım'ın yeni forması
Dergi Konuları

Ve karşınızda, Milli Takım'ın yeni forması

A Milli Futbol Takımı’nın 2018 yılında iç saha ve deplasmanda giyeceği formalar yenilendi.

Her yeni sayımızın çıkmasıyla birlikte GQ Türkiye ekibi olarak ayrı bir heyecan yaşıyoruz. GQ İlkbahar 2018 sayısıyla bu heyecan hissimize bir de gurur ekleniyor. 

Milli Takım oyuncusu, bize göre 'futbolun Clark Kent'i' Cenk Tosun'u kapağımıza taşıdığımız bu sayıda, Nike'ın Türkiye A Milli Futbol Takımı için tasarladığı yeni formaya özel bir çekimle sayfalarımızda yer veriyoruz. Bundan daha büyük gurur ne olabilir ki?

Kırmızı! Beyaz!

Nike tarafından tasarlanan ve performansta yeniliğin ve ince ayrıntıların dikkat çektiği formalar, Türk kültürünün benzersiz tarzı ve milli gururunun zarif bir yansıması olarak tasarlandı.

Geleneksel kırmızı göğüs bantlı tasarıma sahip formalarda hızı simgeleyen gölgeli tasarım unsurları yer alırken, Türk Milli Takımı’nın en önemli simgesi olan Ay-Yıldızlı arma, kalbin tam üstünde büyütülerek yer aldı. Ayrıca formanın yaka arkasına da ay-yıldız detayı eklendi.

18-03/21/screen-shot-2018-03-21-at-151540.png

Tamamen kırmızı renkten oluşan iç saha forması ve beyaz renkteki deplasman formasının göğüs kısmından geçen bant, formaya göz alıcı bir estetik kazandırırken Milli Takım ruhunu da zirveye çıkartıyor.

Türk Milli Takımı’nın 95 yıllık tarihinden izler taşıyan formalar, oyuncuları sahada baskı altında kuru ve serin tutmaya yardımcı olmak için teri vücuttan arındıran teknolojiyle üretildi. 

Forma numaraları formanın sağ göğüs kısmına indirilerek, formanın üzerinde hava geçirgenliği yüksek bir alan yaratıldı. Ayrıca önceki formalarda hava sıcaklığı yüksek olduğunda numaraların formayı sırta yapıştırdığını belirten futbolcuların geribildirimleri ışığında, yeni formada numaraların iç kısmında yapışmayı önleyici Vaporknit teknolojisi kullanıldı.

İç saha formasının şortları kırmızı renkte tasarlanırken, deplasman şortlarında beyaz tercih edildi. Şortların dar kesimi, hareket kabiliyetini ve konforu artırmak için Vaporknit teknolojisiyle özel tasarlandı.

Yakında satışta

Türkiye A Milli Futbol Takımı için tasarlanan iç saha ve deplasman formaları eshop.tff.org/ ve 29 Mart tarihinden itibaren bütün Nike mağazalarında ve nike.com üzerinden satışa olacak.

İZLE
#SeninİçinTıraşınKonuşsun
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası