Thiago Silva GQ HYPE Saat: Vanguart - Blackhole Thiago Silva édition, Kazak: Dunhill
Hype

Thiago Silva İçin "Hayal Etmek Serbest"

Toplamda 33 kupa kazanmış 39 yaşındaki Brezilyalı futbolcu, klasik bir savunma oyuncusundan çok daha fazlası.

RS Futebol, Fluminense, Juventude, Porto, Dinamo Moskva, Milan, PSG ve Chelsea gibi dünyanın önde gelen kulüplerinde 600'den fazla maça çıkmış, sadece Şampiyonlar Ligi'nde 102 maçta forma giymiş ve toplamda 33 kupa kazanmış 39 yaşındaki Brezilyalı futbolcu Thiago Silva’nın klasik bir savunma oyuncusundan çok daha fazlası olduğunu söyleyebiliriz.

Brezilya’nın kenar mahallelerinden çıkıp dünya çapında başarıya ulaşmış yüzlerce futbolcu bulunmasına rağmen, bunlar arasında kalıcı olabilen çok az futbolcu vardır. Thiago Silva ise bu başarıyı yakalayıp sürdürebilen nadir isimlerden biridir. Onun bu başarısının arkasında azmi, futbol tutkusu ve kendine has kişisel özellikleri bulunmaktadır.

Thiago Silva İçin

Ceket: Dior, Gömlek Dunhill, Pantolon: Dunhill

 

Gerek teknik direktörlerinin gerekse takım arkadaşlarının hakkında söylediklerinden, Thiago Silva’nın eğlenceli kişiliğinin yanı sıra, kriz anlarında sakin kalabilme yeteneğine ve liderlik vasıflarına da sahip olduğu anlaşılıyor. Ayrıca bire bir mücadelenin bu denli yoğun olduğu futbol ortamında, -savunma oyuncusu olmasına rağmen- tüm kariyeri boyunca sadece 4 kırmızı kart görmüş.

Tüm bu özellikleri sayesinde de Avrupa’da oynadığı kulüplerin ve Seleçao’nun kaptanlığına kadar yükselebilmiş bir futbolcudan söz ediyoruz.

Tüm bunlar Thiago Silva’nın aktif futbol yaşamından sonra, futbolun içinde üstleneceği başka görevlerde de başarılı olacağının kanıtıdır. Nitekim Thiago Silva’nın kendisinin de söylediği gibi “hayal etmek serbest”.

Sizce hayallerini gerçekleştirmiş yaşayan bir efsanenin önünde ne durabilir?

Thiago Silva İçin

Palto: Nicolas Daley, Polo Yaka Kazak: Dior

"It’s Free to Dream"

With more than 600 appearances for some of the world's leading clubs, including RS Futebol, Fluminense, Juventude, Porto, Dynamo Moscow, Milan, PSG and Chelsea, 102 Champions League appearances alone and 33 trophies to his name, 38-year-old Brazilian defender Thiago Silva is much more than a classic defender.

Although there are hundreds of footballers who have come from the suburbs of Brazil and achieved worldwide success, there are very few who have lasted. Thiago Silva is one of the few who has achieved and sustained this success. His success is due to his determination, his passion for football and his unique personal qualities. 

For example, while playing for Dinamo Moscow, his first international experience, Thiago Silva decided to quit football due to tuberculosis. Thanks to the support of his family and his former coach, as well as his own determination, he overcame this illness and continued playing football, climbing to the top step by step, never losing his discipline and determination despite the many difficulties he had to go through. 

From what both his coaches and teammates say about him, Thiago Silva has a playful personality, the ability to remain calm in times of crisis and leadership qualities. Moreover, in a football environment where one-on-one contention is so intense, he has received only 4 red cards in his entire career - despite being a defender. 

Thiago Silva İçin

Saat: Vanguart Blackhole, Kapüşonlu Hırka: Brunello Cucinelli

Thanks to all these qualities, he was able to become captain of the clubs he played for in Europe and of the Seleçao.

All this is proof that Thiago Silva will be successful in other roles in football after his active football life. Indeed, as Thiago Silva himself says, "it's free to dream". 

What do you think can stand in the way of a living legend who has fulfilled his dreams?

Fotoğraf Asistanı: Thomas Clodine

Moda Editörü Asistanı: Joseph Lokko, Martha Ralph-Harding, Haley Gilbreath

Saç ve Makyaj: Rafa Cortes

Prodüksiyon: Mehmet Korutürk, MAGNATCREATIVE

Video: Thomas Viard
Music: Carbon Company 
Sound Design: Efecan Senolsun @efecansenolsun 
Mix/Mastering: Berk Falay @falayberk

Teşekkürler: Marcos Motta, Paulo Tonietto

İZLE
Mario Gómez Kamera Arkası
İLGİLİ İÇERİKLER Thiago Silva Futbol
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası