Deadpool 3 Capital Pictures
Güncel

Deadpool 3 MCU'yu Kurtaracak mı?

Deadpool & Wolverine'in ilk fragmanı ezeli düşmanlar Ryan Reynolds ve Hugh Jackman'ı isteksizce bir araya getiriyor

Deadpool 3 - resmi adıyla Deadpool & Wolverine - bu yıl geliyor. Ve bunu kanıtlayacak bir fragman var.

Ryan Reynolds'ın anti-kahramanının Josh Brolin'in Cable'ıyla itişip kakıştığı son bölüm neredeyse altı yıl önce gelmişti. Bahisleri yükseltmek için Reynolds, uzun zamandır düşman olduğu Hugh Jackman'ın yardımını alarak süper kahramanını ölümden döndürdü.

Son filmden bu yana çok şey değişti: Deadpool ve X-Men stüdyosu 20th Century Fox, Disney tarafından satın alındı, yani artık anahtarlar Marvel Stüdyoları'nın elinde; bu da ünlü dördüncü duvar kırıcının üçüncü bölüm de dahil olmak üzere gelecekteki gösterimlerde MCU'ya dahil edileceği anlamına geliyor.

Ryan Reynolds'ın anti-kahramanının MCU'ya ilk kez ne zaman katılacağına dair söylenti değirmeni durmaksızın dönüyordu; ister filmde olsun isterse küstah bir cameo yoluyla - hatta bazıları onu Doctor Strange'in Multiverse of Madness posterinde gördüklerini düşündüler, ancak bunun yanlış olduğu ortaya çıktı. 

Eğer söylentilere inanılacak olursa Deadpool 3'ün Marvel dünyasından tanıdık yüzlerin cameolarıyla dolu olacağı da bir gerçek. Bu bağlamda, Kelsey Grammer'ın The Marvels filminde X-Men'in Beast'i olarak jenerik sonrası repliği, olacakların habercisi gibi görünüyor. Yine de, bizden alıntı yapmayın.

İşte Deadpool 3 hakkında bildiğimiz her şey.

Deadpool 3 ne hakkında olacak?

Şu ana kadar bildiğimiz tek şey, Deadpool'un aile dostu MCU'nun içine çekilmesiyle büyük bir tartışma konusu olan R-rated olacağı ve "Disneyleştirilmeyeceği" sözü (yayınlanan fragman, birçok belaltı şakasıyla bunu kanıtlayabilir).

The Playlist'e konuşan yazar Rhett Reese, "İşleri kendi yöntemimizle yapmaya alışmıştık, bu yüzden farklılıklar var ama bence en güzel yanı Marvel'ın inanılmaz derecede destekleyici olması," diyor. "Deadpool'un Deadpool olmasına izin verecekler, anlıyor musunuz? 'Bu kadarı da fazla' diyecekleri bir şaka olmayabilir ama bu noktaya kadar destekten başka bir şey olmadı."

Bunun dışında çok fazla bilgi yok. Fragman bile, bu filmin Jackman'ın Wolverine'i ile gerçekten iki kişilik olacağı ve dünyayı [buraya belirsiz megalomanyak kötü adam ekleyin]'den kurtarmak zorunda kalacakları gerçeği dışında pek bir şey vermiyor.

Deadpool 3 için bir fragman var mı?

Deadpool'un heyecan duyacağından emin olduğumuz kurgu sona erdi. Bir ömür boyu alay konusu olduktan sonra Deadpool & Wolverine'in ilk resmi fragmanını yayınlandı.

Jackman'in Wolverine'i, 2017 yapımı Logan'da bıçak elli karakteri öldürmüştü. Reynolds filmin Wolverine'in güzel ve melankolik finaline müdahale etmediğini söylese de, şu an itibariyle zaman çizgilerinin nasıl örtüştüğünü bilmiyoruz.

Fragmanda ikiliyi isteksizce bir araya gelirken, aynı zamanda birbirlerinin yanlarına kurşun sıkarken ve birbirlerini hayalarından bıçaklarken görüyoruz. Her ikisi de kelimenin tam anlamıyla her şeyden iyileşebiliyorsa, hiçbir bölge yasak bölge değil. Ayrıca Matthew Macfadyen ve Emma Corrin'in MCU'ya ilk girişlerini de görüyoruz. Fragmanın tamamını buradan izleyebilirsiniz.

Deadpool 3'te kimler var?

Adı Deadpool & Wolverine, yani bu ikisini hemen sayabiliriz. Reynolds Wade Wilson rolüyle ilk kez 2009'da çok beğenilen X-Men Origins: Wolverine'de yer almıştı. 2016'da protezleri resmi olarak tekrar taktığından beri, eski rol arkadaşı ve uzun zamandır düşmanı olan Hugh Jackman'ın kostümüne nasıl ve ne zaman geri döneceği merakla bekleniyordu.

Jackman'in Deadpool & Wolverine'e katılması 2022'de duyurulduğunda sürpriz olmuştu çünkü Jackman karakteri 2017'de öldürmüştü. Zaman çizelgelerinin birbirine karışmayacağı konusunda güvence aldık ve bu hamleyi biraz daha az para hırsı haline getiren şey Jackman ve Reynolds'ın birbirlerinden nefret ediyormuş gibi davranmalarını görmenin asla eğlenceli olmaması.

Başka bir yerde, Emma Corrin ve Matthew Macfadyen'in MCU'ya ilk girişleri var ve İngiliz kötü adam kotasının asla düşmemesini sağlıyorlar. Corrin'in kimi canlandırdığı doğrulanmamış olsa da, fragman Charles Xavier'in ikiz kardeşinin Cassandra Nova olduğunu gösteriyor (evet, o da kel). Macfadyen'a gelince, o bir mega holdingin pençelerinden asla uzaklaşamaz. İlk kez Loki TV dizisinde tanıtılan Time Variance Authority ile bağlantılı görünen Paradox adlı bir karakteri canlandırıyor.

Diğer yandan Rob Delaney, Morena Baccarin ve Karan Soni geri dönerken, Josh Brolin'in Cable'ı ve Jennifer Garner'ın Elektra'sının da (evet, Daredevil döneminden) geri döneceği söyleniyor.

Deadpool 3 MCU'yu kurtaracak mı?

MCU için zor zamanlar yaşandığı bir sır değil. Bir dizi ticari ve eleştirel hayal kırıklığı arasında - The Marvels, Ant-Man and the Wasp: Quantumania ve Eternals başta olmak üzere - Marvel artık üst düzey gişe rekorları kıran filmler vaat etmiyor. Buna bir de süper kahraman türünün giderek bayatlayan tadı eklenince, bu serinin bir yenilenmeye ihtiyacı olduğu çok açık.

Neyse ki Marvel hayranları için, Argylle'ın yönetmeni Matthew Vaughn Deadpool 3'ün serinin ihtiyacı olan "sarsıntı" olabileceğini düşünüyor. Argylle basın turunun bir parçası olarak BroBible'ın Post-Credit podcast'ine katılan Vaughn şunları söyledi: "Deadpool Wolverine'e karşı - ya da Wolverine Deadpool'a karşı, eminim Ryan ve Hugh arasındaki tartışma şu anda biz konuşurken gerçekleşiyor - hakkında bildiğim birkaç ayrıntı inanılmaz."

2011'in süper kahraman filmi X-Men: First Class'ı yöneten Vaughn sözlerine şöyle devam etti: "Bu bir şok olacak... Marvel evreni bir şok yaşamak üzere ve bu onu hayata döndürecek... Bence Ryan Reynolds ve Hugh Jackman tüm Marvel evrenini kurtarmak üzereler."

Son zamanlarda Marvel'in merkezinde moraller bozuk olsa da, Aralık 2017'de 20th Century Fox'u satın alan Marvel Studios'un ana şirketi Disney'in film haklarını ele geçirdiği X-Men'in tanıtımı gibi bir kozları her zaman vardı. X-Men'in ardından bir başka büyük hamle daha geliyor: 2025'te bağımsız bir filminin çekilmesi beklenen Fantastik Dörtlü. (Marvel'in ilk ailesi için oyuncu kadrosu henüz onaylanmadı.

Deadpool 3 ne zaman vizyona girecek?

Neyse ki artık çok beklemeyeceğiz. Çekimler Ocak ayında tamamlandı ve Deadpool 3 yaz aylarında - tam olarak 26 Temmuz'da - vizyona girecek.

BU İÇERİK İLK OLARAK BRITISH GQ WEB SİTESİNDE YAYINLANMIŞTIR.

İlgili Başlıklar
Daha Fazlası