En İyi Yapay Zeka Sitesi AI ChatGPT/Perplexity/Rask Al/Midjourney/AIVA/Tallulah Martin--Gevolde
Teknoloji

ChatGPT'den Midjourney'e En İyi 10 Yapay Zeka Sitesi

Video çevirisinden web sitesi oluşturmaya ve ses klonlamaya kadar, yapay zeka siteleri önemli araçlar haline geldi. İşte yapay zekadan en iyi şekilde yararlanan 10 site.

En iyi yapay zeka siteleri hangileri? Bu, GQ'nun çeşitli seçenekler sunarak yanıtlamaya çalıştığı bir soru. İnternetin inceliklerini keşfetmeye başlamadan önce, yapay zeka fenomenine bir göz atalım.

Artık yadsınamaz bir güç haline gelen yapay zeka, yaşam şeklimizi değiştirdi. Hikaye 1943 yılında, genellikle yapay zekanın babası olarak anılan John McCarthy ile başlıyor. Ancak açık olalım: yapay zeka geçen yüzyılda gelişmiş olsa da, bu daha sonra ortaya çıkmadığı anlamına gelmez. Sanayi devriminden ve modern makinelerden çok önce insanlar akıllı sistemlerden büyülenmişlerdi. Aslında yapay zekayı tanımlayan şey de bu: "makinelerin görünüşte zeki davranışları". En azından Clifford A. Pickover'ın (yapay zeka konusunda uzmanlaşmış yazar ve editör) The Fabulous Story of Artificial Intelligence (Yapay Zekanın Muhteşem Hikayesi) adlı kitabında (tavsiye ederiz) verdiği tanım bu.

Bu akıllı davranışlara günlük hayatımızda, elektrikli süpürgelerden bilgisayarlara ve hatta sinemaya kadar çok sık rastlamak mümkün. Terminatör, Blade Runner ve en son The Creator gibi filmlerle 7. sanatta tekrar tekrar ele alınan bir tema.

Yapay zeka toplumumuzda önemli bir rol oynarken, çok çeşitli zaman kazandırıcı ve bilgi artırıcı hizmetleri de garanti ediyor. İşte yapay zekadan en iyi şekilde yararlanan 10 site.

En iyi yapay zeka web siteleri

BU İÇERİK İLK OLARAK GQ FRANCE WEB SİTESİNDE YAYINLANMIŞTIR.

İLGİLİ İÇERİKLER ChatGPT yapay zeka AI
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası