En iyi İsviçre saat Markaları
Saat

Kesinlikle Bilmeniz Gereken En İyi İsviçre Saat Markaları

Uygun fiyatlı saatlerden şimdiye kadar yapılmış en çılgın cihazlara kadar, İsviçre horoloji eğitiminiz başlıyor. Kiminin fiyatı istek üzerine öğrenilebiliyor, kimi yatırım değerinde, bazıları daha ulaşılabilir.

İsviçre saat markaları halkını yansıtır. Tren saatlerinin saniyesine kadar ayarlandığı ve düzenli olmanın mutluluk getirdiği bir ülkede, İsviçre Yapımı'nın herhangi bir ürün için dünyanın en büyük satış özelliklerinden biri olduğu noktaya kadar, saat yapımcılığı için derin bir ulusal gurur var.

Rolex, Omega ve Patek Philippe gibi büyük markaların işçilik ve statü sembolleri olarak ne anlama geldiğini hepimiz biliyoruz, peki ya diğerleri? Son on yılda, daha küçük İsviçre markaları ve bağımsızlar spot ışıkları altında hak ettikleri yeri aldılar.

Daha uygun fiyatlı ince yüzyıl ortası mükemmeliyetinden karmaşık bir teknoloji canavarı modellere kadar, her yerde bulunan kayda değer İsviçre markalarından söz ediyoruz. Bazıları kredi kartınızın korkudan şekil değiştirmesine neden olabilir, ancak mesela diğerleri için bekleme listeleri bir sorun değil. Böylece saat bütçeniz için ortama yeni bir başlık atıyoruz.

Online satış platformu A Collected Man'in kurucusu Silas Walton, "Herkes sağa bakıyorsa, siz sola bakın" diyor. "Daha az tercih edilen seçimler dahilinde inanılmaz saat yapımcılığını keşfetme fırsatı bir realite ve gün geçtikçe etkisi artıyor."

Ya da The Watch Annual'dan Justin Hast'in dediği gibi: "İş yerindeki yeni yıl partilerinde ya da okul arkadaşlarınızla gittiğiniz akşam yemeğine katıldığınızda olağan şüphelileri göreceksiniz: tek bir Sub ya da GMT, hatta bir Royal Oak. Ancak bir Laurent Ferrier Sport Auto, somon kadranlı bir Chopard LUC 1860 veya bir MB&F Legacy Machine görmeniz daha az olası. Hepsi klasik saatçiliğin modern bir yorumu olsa da (bazıları diğerlerinden daha fazla değişiklik içeriyor), daha az bilinen bir seçimin büyülü bir yanı var."

Bu içerik ilk olarak BRITISH GQ web sitesinde yayınlanmıştır.

İlgili Başlıklar
Daha Fazlası