Erkekler için Ugg'lar: Kendinize Bir Çift Ugg Bot Alma Zamanı Geldi Fotoğraflar: Getty Images; Kolaj: Gabe Conte
Stil

Erkekler için Ugg'lar: Kendinize Bir Çift Ugg Bot Alma Zamanı Geldi

Kapkalın botları bırakın ve biraz rahatlayın.

Ugg'ı hatırlıyorsunuz, değil mi? Bir zamanlar trajik bir şekilde şık olmayanlar tarafından giyilen kürklü botları? GQ'nun erkekler için Ugg'ı onaylamasının sahte bir haber olduğunu düşünebilirsiniz, ancak ünlü çirkin ayakkabıların geri döndüğünü ve açıkçası ayaklarımızın memnun olduğunu bildirmek için buradayız. Peki buraya nasıl geldik?

Birçok ikonik marka gibi, Ugg da bırakın şık olmayı, moda devi olmak için bile yola çıkmadı. Ugg en çok sıcacık, kürklü iç kısımlarıyla tanınan bir bot türü. Kesin kökenleri tartışmalı, ancak ayakkabılar 1960'larda Avustralya'da kışlık botlar olarak değil, plajda kullanılarak popülerlik kazanmış - koyun derisi botlar sörfçüleri sörf öncesi ve sonrası sıcak tutmuş. Avustralyalı sörfçü Brian Smith'in 1970'lerde Güney Kaliforniya'ya taşınması ve bu tarzı da beraberinde getirerek bugün Ugg olarak bildiğimiz şirketi kurmasıyla Amerika'ya taşındı.

Üstün rahatlıkları Ugg'ın bot ve terliklerini 90'lar boyunca diğer sporcular arasında, özellikle de ev ayakkabısı olarak popüler hale getirdi. 2000'ler boyunca tasarımlarıyla hem popülerlik (hem de kinayeli yorumlar) kazandı. Botlar kendi zaman tünelinin orta çağı boyunca stil çevrelerinde aşağılandı ve kişinin kendi evinin bağlamı dışında fena halde uygunsuz kabul edildi. Ancak, daha da çirkin olan Crocs ile birlikte modayla alay edilmesine katlandıktan sonra, Ugg sadece hayatta kalmakla kalmadı, şimdi ikinci bir rüzgar yaşıyor.

Y2K ve SoCal stilinin yeniden canlanması ve Telfar ve Bape gibi güncel tasarımcılarla yapılan iş birlikleri sayesinde Ugg yeniden moda dünyasına girdi. Drake ve Adam Sandler en rahat halleriyle Ugg giyerken, Pharrell, Evan Mock ve Justin Bieber gibi diğer ünlüler de Ugg'ı yüksek seviyelere yükseltiyor. Ugg'un sahip olduğu çeşitlilik sadeliğinde yatıyor. Crocs ile karşılaştırıldığında, Ugg'ın Classic botu oldukça sade. Bu iyi bir şey, çünkü botların bir sürü farklı kıyafete uyum sağlamasına olanak tanıyor. Kot pantolon ve atletle giyebilir, ofis kıyafetinizi yoldan çıkarmak için kullanabilir ya da evde eşofmanlarınızla arkanıza yaslanabilirsiniz. Herkesin bildiği üzere, şu anda biraz daha fazla rahatlığı hak ediyorsunuz. 

Ve tüm bunlar hakkında hala şüpheleriniz varsa bile, Ugg'un Klasik botunun çok ötesine geçtiğini bilmelisiniz. Tiki ördek botlardan sokak spor ayakkabılarına, güçlü iş botlarından lüks sandaletlere, zevkinize uygun bir çift erkek Ugg bot bulmanız mümkün.

Erkekler için Ugg'lar: Kendinize Bir Çift Ugg Bot Alma Zamanı Geldi

Erkekler için Ugg'lar: Kendinize Bir Çift Ugg Bot Alma Zamanı Geldi

 

Bu içerik GQ US websitesinde yayınlanmıştır.

İZLE
Yılın Stil Sahibi Adamı: Murat Tamgüç
İLGİLİ İÇERİKLER UGG bot stil
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası