Lüksün Zirvesi: Binghatti Rezidansları
GQ Tanıtım

Lüksün Zirvesi: Binghatti Rezidansları

Lüks otomobilin babası Fransız Bugatti ile New York merkezli mücevher markası Jacob & Co.’nun eşsiz deneyimini Dubai’nin en gözde lokasyonunda iki farklı gayrimenkul projesine yansıtan Binghatti rezidansları, şimdiden uluslararası ilginin odağı oldu. Binghatti CEO’su Muhammad Binghatti, “Bugatti ve Jacob & Co. gibi dünya çapında iki markayı gayrimenkul sektörü ile tanıştırdık. Böylece yatırımcılarımızı da lüksün zirvesine taşıyoruz” diyor.

Teknoloji ve lüksü birleştirerek geliştirdiği gayrimenkul projeleri ile uluslararası platformlarda adından sık sık söz ettiren ve birçok global ödülün sahibi Dubai merkezli Binghatti Gayrimenkul, bugünlerde satışına başladığı iki yeni projesiyle yine dikkatleri üzerine çekiyor.

110 yıllık geçmişi ile adeta lüks otomobilin babası sayılan Fransız Bugatti ile New York merkezli lüks mücevher markası Jacob & Co.'nun ihtişam felsefesini Bugatti Residences by Binghatti ve Burj Binghatti Jacob & Co. Residence projeleriyle mimariye taşıyan Binghatti, bu iki yeni projesini geçtiğimiz günlerde Türkiye'de de yatırımcılara tanıttı.

Bodrum'da gerçekleşen tanıtıma Türkiye'den ve yurt dışından çok sayıda yatırımcı yoğun ilgi gösterdi. Başta Birleşik Arap Emirlikleri olmak üzere bölgesinde trend belirleyici bir konumda olan Binghatti Gayrimenkul'ün CEO'su ve Mimarlık Başkanı Binghatti Rezidans projesinde köklü Bugatti deneyimi sunuluyor.

Muhammad Binghatti, yatırımcılarına lükste dünya standartlarını aşan bir anlayışla benzersiz bir deneyim sunmayı hedeflediklerini ve bu kapsamda gayrimenkulde daha önce yapılmamış işlere imza attıklarını söylüyor.

○ Sektöre Yeni Standartlar

Kendisinin de mimar olduğunu hatırlatan Muhammad Binghatti, sadece bir gayrimenkul veya inşaat şirketi gibi hareket etmediklerini, lüksü gerçek bir deneyime, bir yaşam tarzına dönüştürecek bir anlayışla proje geliştirdiklerinin altını çiziyor.Gayrimenkul geliştirmede bir moda ya da bir otomobil markası gibi hareket ederek aslında sektöre de yeni standartlar kazandırdıklarına değinen Muhammad Binghatti şöyle konuşuyor: "Dünya çapında imzamızı ortaya koyduğumuz işler bizi bugün geldiğimiz noktaya taşıdı. Bugatti ve Jacob & Co. gibi dünya çapında iki markayı gayrimenkul sektörü ile tanıştırdık. Böylece yatırımcılarımızı da lüksün zirvesine taşımış olduk."

Binghatti

○ Lüksü Yeniden Tanımlıyor

Tıpkı otomobil ve mücevher sektöründeki köklü markalar gibi Binghatti olarak gayrimenkul sektöründe lüksü adeta yeniden tanımlayan ayırıcı özellikleri bulunan imza projeleri hayata geçirdiklerini hatırlatan Muhammad Binghatti, Bugatti Residences by Binghatti ve Burj Binghatti Jacob & Co. rezidanslarının detaylarını şöyle sıraladı:

-Bu iki projede Bugatti ve lüks mücevher ve saatçilik markası Jacob & Co. gibi seçkin ve çeşitli dünyaca ünlü markalarla iş birliği yapıyoruz.

-Bu yenilikçi girişimler, Binghatti'nin daha önce hiçbir geliştiricinin üstlenmediği çığır açan mimari girişimlerde bulunmasına imkan veriyor.

-Dünyanın ilk Bugatti Rezidansları olan Bugatti Residences by Binghatti, Dubai'deki Business Bay ana bölgesinde yer alacak.

-Bugatti Konutları'nın tasarımı, şimdiye kadar tasarlanmış en yenilikçi, güzel ve lüks otomobillerden bazılarının üreticisi olan Bugatti'nin ikonik marka unsurlarını ve lüks tasarım yeniliklerini yansıtıyor.

-İlk Bugatti rezidanslarının tanıtımı, yeni projenin eşsiz lüks olanaklarla tasarlandığını gösterdi. Bu olanaklar arasında Fransız Rivierası'ndan esinlenilmiş bir plaj, özel havuz yer alıyor.

Bugatti Residences

○ Nefes Kesen Manzara

Bugatti Residences by Binghatti'de konut birimleri, boyuta bağlı olarak malikane ve villa olarak adlandırılan mimari harikalar olarak nitelendiriliyor. Bu konutlar, en zarif malzemeler ve nefis bitişlere sahip olacak şekilde titizlikle inşa edilecek. Eşsiz lüks ve zarafetin yansıtıldığı bir atmosfer oluşturacak. Muhteşem tavan-kat yükseklikli pencereler, Dubai'nin görkemli siluetine ve birçok durumda dünyanın en yüksek kulesi olan görkemli Burj Khalifa'ya nefes kesen bir manzara sunacak.

Bugatti Residences

○ Ruby Sky Mansions

Burj Binghatti Jacob & Co. Residence'ta yer alan Ruby Sky Mansions üç yatak odası sunarken, Fleurs de Jardin Sky Mansions ve Diamond Sky Mansions ise katların yarısını kaplayan geniş alanlara sahip. Büyüleyici Astronomia Sky Penthouse en üst katın tamamında yer alırken, Hyper-Tower'ın en önemli parçası olan Billionaire Sky Penthouse iki katta yer alıyor ve tüm Dubai şehir manzarasına sahip. Tüm malikane ve villalar, özel sonsuzluk havuzlarıyla birlikte, sakinlere kendi kişisel huzur vahasını sunuyor.


Bugatti Residences

11 Riviera Malikanesi Ve 11 Sky Mansion Penthouse

Binghatti'nin birkaç ay önce görücüye çıkardığı olağanüstü bir mimari başyapıt olan Bugatti Residences By Binghatti, her biri özel olarak düzenlenmiş benzersiz tasarımlarıyla tamamen özgün bir dizayna sahip olan 171 Riviera Malikanesi ve 11 Sky Mansion Penthouse'dan oluşan bir koleksiyona sahip olacak. Binghatti'nin lüks mücevher ve saat markası Jacob & Co. ile yaptığı tasarım ortaklığı, dünyanın en yüksek konut kulesi rekorunu kırmaya hazır olan Burj Binghatti Jacob & Co. Residences'ı sunacak. Bu parıldayan Hyper-Tower, yüksek mücevherat ve saat markası Jacob & Co.'ya özgü bir tasarıma sahip olacak. Yüksek bir şekilde tasarlanmış dış cephesi ve ışıldayan arması ile şimdiden "Dubai'nin Tacı" olarak adlandırılıyor. Bina sadece sakinlere özel olarak bir dizi etkileyici olanak ve hizmet sunacak.

binghattiBinghatti CEO’su Muhammad Binghatti

İlgili Başlıklar
Daha Fazlası