Will Smith 2022 Oscar Yayını Sırasında Chris Rock'ı Tokatladı
Güncel

Will Smith 2022 Oscar Yayını Sırasında Chris Rock'ı Tokatladı

Smith, eşi Jada Pinkett-Smith'in saçı hakkında bir şaka yapan Rock'ın sahnedeki sunumuna müdahale etti.

2022 Oscar'larının resmi olarak imza anları var ve bu bir En İyi Film ödülü ya da dokunaklı bir anma değil: bir tokat. Tam anlamıyla sert bir tokat. En İyi Belgesel'i sunmadan önce Chris Rock, Jada Pinkett Smith'in kel olduğu hakkında bir şaka yaptı ve bu durum eşi Will Smith'in sahneye çıkıp ona vurmasıyla sonuçlandı.

Sersemlemiş olan Rock, "Will Smith az önce beni fena benzetti“ dedi.

Törendeki sunucular, daha önceki bir bölümde Smith'in açık evliliğiyle dalga geçen Regina Hall da dahil olmak üzere, bütün gece Smith ile ilgili birkaç şaka yaptı. Rock'ın Pinkett Smith'i G.I. ile karşılaştıran yorumu. Jane, Smith'ten fiziksel yanıt ile sonuçlandı ve yayının birkaç saniye boyunca sessiz kalmasına neden oldu.

"Karımın adını ağzına alma,” diye Smith iki kez oturduğu yerden bağırdı. Rock ise ödülü sunmaya devam etti.

22-03/28/will_smith_chris_rock_tokat-1648447574.jpg

Pinkett Smith'in tıraşlı kafası, saç dökülmesine neden olan otoimmün bir hastalık olan alopesi ile yaşadığı deneyimin sonucu. Pinkett-Smith bununla ilgili deneyimi konusunda gayet açıktı ve Aralık ayında Instagram'a şöyle yazdı: “Kafa derisine kadar inmemiz gerekecek ki kimse beyin ameliyatı falan geçirdiğimi düşünmesin. Ben ve bu alopesi arkadaş olacağız, nokta!”

Hala olayın şokunda olan Diddy, tokattan hemen sonra The Godfather kutlamasını sunmak için sahneye çıktı ve olayı elinden geldiğince geçiştirmeye çalıştı.

"Bunun şimdiye kadarki en heyecan verici Oscar olacağını bilmiyordum," dedi. “Will ve Chris, bunu Gold Parti’deki aile gibi çözeceğiz. Şu anda sevgiyle yolumuza devam ediyoruz." Gold Parti, Jay-Z ve Beyonce'nin yüksek katılımlı Oscar partisi. 

Olayın ardından, Denzel Washington ve Tyler Perry, açıkça etkilenmiş olduğu belli olan  Smith'i kenara çekti ve sakinleştirdi. Washington ayrıca Pinkett Smith ile de konuştu. 

Bu, Rock'ın Will ve Jada'da yaptığı ilk Oscar şakası değildi. Rock, 2016'da Pinkett Smith'in çeşitlilik eksikliği nedeniyle ödül törenini boykot etme kararıyla dalga geçti. "Jada Oscar'ları boykot mu edecek? Jada'nın Oscar'ı boykot etmesi, benim Rihanna'nın iç çamaşırını boykot etmem gibi. Ben de davet edilmedim!" dedi.

 

 

İlgili Başlıklar
Daha Fazlası