2022 Oscar’larını Kim Kazanacak?

Bu yılki Oscar törenine sadece birkaç hafta kala, GQ tahminlerine göre işte kazananlar! Ve muhtemelen kazanamayacak olanlar.

15 Mart 2022

2022 Oscar’larını Kim Kazanacak?

Son yıllarda Oscar'ların gerçekten önemli olup olmadığı konusundaki spekülasyonlar bitmek bilmiyor. Sorgulanması da gayet adil: geçen yıl, izleyici rakamları %58 oranında düşerek yeni bir alt rekor kırdı; Parazit'in bir yıl önceki tarihi galibiyetinin olduğu tören şimdiden tüm zamanların en az izlenen töreni oldu. Sonuç olarak, Akademi 2022'de işleri hareketlendirmeye çalıştı, üçlü bir ev sahipliği söz konusu- Regina Hall, Amy Schumer ve Wanda Sykes -  ana yayında verilen bir dizi ödülü iptal etti, bu hamle sektörde neredeyse herkesin tepkisine neden oldu.

Tüm bunların gölgesinde bile, Oscar’lar hala en büyük kültürel prestije ve bilet satışlarında önemli bir etkiye sahip olmakla övünüyor. En İyi Film ödülünü kazandıktan sonra Parasite, gişede aniden %234 artış gördü; bu, İngilizce olmayan uluslararası bir film için olağanüstü bir sonuç. Açık konuşmak gerekirse, bu on yılın en büyük "Oscar etkisi”ydi, ve kazananların çoğu, bir zaferin ardından önemli bir izleyici artışı görüyor.

BAFTA ve Critics Choice Ödülleri’nden sonra durum çok daha net, işte GQ’nun heykelcikleri kimin alacağına dair tahminleri.

2022 OSCAR Ödül Töreni Türkiye Saati ile 28 Mart'ta sabaha karşı yapılacak.  

British GQ


Şehirde (Hakikaten) Sanat Var!

GÜNCEL | Şehirde (Hakikaten) Sanat Var!

Danny Boyle'un James Bond'u

GÜNCEL | Danny Boyle'un James Bond'u

Fashion Trust Arabia 2022’de Türkiye İş Birliği

GÜNCEL | Fashion Trust Arabia 2022’de Türkiye İş Birliği

Art & Tech for Good Summit 2022 Nedir?

GÜNCEL | Art & Tech for Good Summit 2022 Nedir?

MET GALA 2022: En İyi Giyinenler

STİL | MET GALA 2022: En İyi Giyinenler

Anneler Günü 2022 İçin Hediye Seçenekleri

GÜNCEL | Anneler Günü 2022 İçin Hediye Seçenekleri

Daha Fazla Göster