Yeni Parasite Hikayesi Dizi Formatında
Güncel

Yeni Parasite Hikayesi Dizi Formatında

74. Cannes Film Festivali’nde, iki yıl önce Parasite ile Cannes Film Festivali’nde Palme d’Or kazanan ilk Güney Kore’li yönetmen Bong Joon Ho da vardı. Karantinada geçirdiği dönemin ardından Parasite’ın TV projesi ve yeni işleriyle ilgili detaylar paylaştı.

Succession’dan yazar-yönetmen Adam McKay’le birlikte proje üstünde çalışan Joon Ho Parasite evreninde orijinal bir başka hikaye anlatacaklarını ve dizi projesinin bir “yeniden çekim” olmayacağını duyurmuştu. 

Indiewire’a yaptığı açıklamada: TV dizisinin harika ve dahiyane olmasını umduğunu ve zengin-fakir konusunun hemen her yerde karşılık bulabileceğini söyledi. HBO adaptasyonu Parasite kara mizah olacak. 

Filmin başarısının bu denli büyük olabileceğini tahmin etmeyen sinemacı The Deep: The Extraordinary Creatures of the Abyss adlı Fransız bilim-kurgu kitabının sinemaya uyarlaması ve bir animasyon film projesi üstünde çalışıyor. Joon Ho’nun animasyon çalışmasını izlemek için biraz daha zaman var.

Oscar başarısından sonra, Parasite’ın Amerika Birleşik Devletleri’nde geçecek dizi versiyonu için beklentiler yüksek. Bu kez projeye yapımcı olarak katkısını yapan Bong Joon Ho’nun partnerleri ve yayıncısı kuvvetli. Hikayelerde en sık işlenen konulardan birini bu filmdeki yaratıcılık ve çarpıcılıkla işlediği her Parasite ödülleri toparlayacaktır. 

 

 

İZLE
UYSALLAR GQ HYPE'TA
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası