Warning: array_replace_recursive(): Argument #1 is not an array in /data/vhosts/gq.com.tr/cms/lib/RG/Config/Loader.php on line 191
Yamaha'dan geçmişe dönüş

Yamaha'dan geçmişe dönüş

Japon üreticinin yeni modeli Y125 Moegi geçmişin izlerini geleceğin çizgileriyle belirginleştiren bir sanat eseri.

05 Mayıs 2012

Yamaha'dan geçmişe dönüş

 

1955 yılında Japonya'da Nippon Gakki adında küçük bir atölye, YA-1 olarak anılacak 125cc'lik 2 zamanlı motora sahip bir motosiklet üretti. Kazandığı birkaç yarışın ardından YA-1 öyle popüler oldu ki bir anda ayda iki yüzden fazla satmaya başladı. Nippon Gakki bir zaman sonra adını Yamaha olarak değiştirdi ve dünyanın en önemli motosiklet -ve başka teknolojik ürünler- üreticilerinden biri haline geldi.

Şimdiyse Yamaha yeni konsepti Y125 Moegi ile geçmişin izlerini takip ederek köklerine dönüyor. Standart motosikletlerden çok, klasik bir bisikleti andıran Y125 Moegi aluminyum gövdesiyle sadece 80 kilo ağırlığında. Yine 125 cc'lik motoru 4 zamanlı olarak güncellenmiş. 80 km/s maksimum hıza ulaşabilen Y125 Moegi atalarının aksine bir yarış motosikleti olarak tasarlanmamış. Ama harika kıvrımlara sahip retro-füturistik tarzıyla şehirde ondan daha havalısı yok. İlk yanıtımı Tokyo Otomobil Fuarı'nda yapılan ve teknik detayları geçtiğimiz günlerde açıklanan motosikletin üretim ve satış tarihleriyse henüz açıklanmadı.


Harley Davidson’un Elektrikli Canavarı: LiveWire

MOTOSİKLET | Harley Davidson’un Elektrikli Canavarı: LiveWire

Indian Motorcycles'ın Yeni Canavarı: FTR 1200

MOTOSİKLET | Indian Motorcycles'ın Yeni Canavarı: FTR 1200

Ducati ve ikonik motosikleti

MOTOSİKLET | Ducati ve ikonik motosikleti

Café Racer’ın kralı geri dönüyor

MOTOSİKLET | Café Racer’ın kralı geri dönüyor

Size has bir motosiklet: Janus

MOTOSİKLET | Size has bir motosiklet: Janus

Daha Fazla Göster