Niasinamid Nedir, Ne İşe Yarar?
Bakım

Niasinamid Nedir, Ne İşe Yarar?

Niasinamidin neden aradığınız cilt kurtarıcısı olduğunu cilt bakımı turumuz açıklıyor. İşte nisainamid hakkında bilmeniz gereken her şey ve ürün önerileri.

Londra'daki süper eczane John Bell & Croyden'in genel müdürü Alexander Johnston'ın bildiği bir şey varsa o da işe yarayan bakım malzemeleri.

Geçen hafta hyaluronik asidin çok yönlü faydalarını açıkladı ve bu hafta da hakkında çok şey duyduğunuz ama muhtemelen hakkında çok az şey bildiğiniz bakım konusunda harikulade bir bileşen olan niasinamid konusunda bizi bilgilendirmek için burada.

Peki Alexander, niasinamid nedir?

Niasinamid, diğeri nikotinik asit olmak üzere B3 vitamininin iki ana formundan biridir ve cilt için çok çeşitli faydaları vardır. PH nötr olduğundan hassas ciltlerde kullanılabilir.

Ne işe yarar?

Niasinamid oldukça faydalı. Nemi hapsetmeye yardımcı olur, cilt tonunu yatıştırır ve eşitler, çevresel hasara karşı korur, seramid üretimini artırır, cildi aydınlatır ve beyazlatır, yağlı cildi düzenler ve gözeneklerin boyutunu azaltır. Akne veya egzamaya eğilimli ve aşırı hassas ciltler için de iyidir.

Cildin daha aktif ürünlere karşı hassasiyetini azalttığı için özellikle hyaluronik asit, C vitamini veya retinol gibi diğer ürünlerle iyi uyum sağlar. Dolgunlaştırıcı özelliklere de sahiptir, bu nedenle ince çizgileri ve kırışıklıkları yumuşatmaya yardımcı olur - ayrıca suda çözünür ve pH nötr olduğundan göz çevresinde kullanılabilir.

Kimler için iyidir?

B3 tüm cilt tipleri ve cilt koşulları için mükemmel. Müthiş bir nemlendiricidir ve cildin nemi tutmasına yardımcı olur, bu nedenle cildiniz kuruysa veya kızarıklık ve egzamaya eğilimliyse ideal. Aynı zamanda akne ve akne izleriyle başa çıkmada da mükemmel çünkü cilde nazik davranırken onarım ve yenilenmeye yardımcı olan seramid üretimini yeniden canlandırmaya destek oluyor.

Sebum üretimini düzenlediğinden yağlı ciltler için de çok iyi çalışır - bu da akne patlamalarını önlemeye yardımcı olabilir. Diğer bazı bileşenler kadar aktif değil, bu nedenle tek başına kullanıldığında sonuçları görmek daha uzun zaman alır. B3'ün sihri, diğer aktif bileşenlerle birleştirildiğinde ortaya çıkar.

Niasinamidin herhangi bir riski var mı?

Tüm cilt bakım ürünlerinde olduğu gibi, bazı insanlar reaksiyon yaşayabilir, ancak daha aktif bir bileşenle birleştirilmediği sürece B3 ile bunun pek olası olmadığını söyleyebilirim. Ancak genel kullanımdan önce her zaman uygulama testi yapmak ve gerekirse daha düşük bir konsantrasyondan başlamak en iyisi.

B3 içeren en iyi ürünler hangileri?

Kuru ve düzensiz ciltlerin gece boyunca nemlendirilmesi için Dermalogica Pure Night Moisturiser mucizevi bir ürün. Çok daha parlak ve yumuşak bir cilde uyanacaksınız.

Natura Bissé'nin Diamond Cocoon Skin Booster ürünü, serbest radikallere karşı aktif olarak savaşan ve cildinizin doğal bariyerini onarmaya ve korumaya yardımcı olan bir antioksidan serum. Bir şişede ışıltı.

Radical Skincare'in Advanced Peptide Antioxidant Serum'u, cildi onarırken ve canlandırırken çevresel hasarlara karşı savaşmak için sıkı çalışan harika bir jel. Kızarıklığı azaltır, yaşlanma karşıtıdır ve en hassas ciltler için bile yeterince naziktir.

Bir başka kişisel favorim olan Skin Design'ın Retexturing serumu, retinol ve laktik asidin niasinamidin sihriyle birleştiği güçlü bir kombinasyonu. Bu ürün hücre yenilenmesini teşvik ederken cildinize taze ve eşit bir görünüm kazandırır. Genişlemiş gözenekler geçmişte kalacak.

Skinceuticals Discoloration Defense Serum, koyu lekelerden ve güneş hasarından, hiperpigmentasyondan veya akne izlerinden kurtulmak ve daha eşit bir cilt tonu sağlamak için harika.

BU İÇERİK İLK OLARAK BRITISH GQ WEB SİTESİNDE YAYINLANMIŞTIR.

İLGİLİ İÇERİKLER Niasinamid
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası