Otomobil

Orijinal Bullitt Mustang’e Aslında Ne Oldu?

Steve McQueen’in “Bullitt” filmiyle sinema dünyasının en bilindik aracına dönüşen Ford Mustang Fastback’in orijinaline aslında ne oldu?

Eğer gerçekten sinemadan ve arabalardan anlıyorsanız 1968 yapımı Bullitt'i bir şekilde izlemişsinizdir diye umuyoruz. Steve McQueen’in yer aldığı ikonik film, Ford Mustang Fastback’i zaman içerisinde sinema tarihinin en saygın arabalarından bir tanesine dönüştürdü. Film yapım şirketi Warner Bros, Bullitt'de kullanılması için iki tane Ford Mustang Fastback satın almıştı. Bir tanesi Meksika’nın bir noktasında kayboldu. Peki diğer Ford Mustang Fastback’e aslında ne oldu?

18-11/05/bullitt-movie-1.jpg

Steve McQueen, Bullitt

Diğer Ford Mustang Fastback’in akıbeti uzun zamandır bilinmiyordu. Ancak yakın zamanda Amerika’nın Nashville şehrinde yaşayan Sean Kiernan isimli bir adam “Bullitt” filminde yer alan orijinal Ford Mustang Fastback’in sahibi olduğunu açıkladı. Yaklaşık 40 yıl boyunca, bir aile sırrı olarak kalan bu araba aslında Sean Kiernan’ın babası tarafından satın alınmıştı. Sean Kiernan, tam olarak hatırlamasa da babasının bu araba için 4.000 Dolar ödediğini tahmin ediyor. Zaman içerisinde eskiyen ve neredeyse bir hurda haline gelen araba, 2014 yılında yapılan bir restorasyonla bazı değişiklere uğradı. Arabanın hala bir takım sorunu olsa da şu anki değeri yaklaşık 3 milyon sterlin. Steve McQueen’in bir zamanlar kötü adamları kovaladığı araba günümüzde bile en sevdiğimiz arabalardan bir tanesi olmayı sürdürüyor.

18-11/05/original-1968-mustang-bullitt-2.jpg

 

İlgili Başlıklar
Daha Fazlası