Orijinal Bullitt Mustang’e Aslında Ne Oldu?

Steve McQueen’in “Bullitt” filmiyle sinema dünyasının en bilindik aracına dönüşen Ford Mustang Fastback’in orijinaline aslında ne oldu?

05 Kasım 2018

Orijinal Bullitt Mustang’e Aslında Ne Oldu?

Eğer gerçekten sinemadan ve arabalardan anlıyorsanız 1968 yapımı “Bullitt”i bir şekilde izlemişsinizdir diye umuyoruz. Steve McQueen’in yer aldığı ikonik film “BullittFord Mustang Fastback’i zaman içerisinde sinema tarihinin en saygın arabalarından bir tanesine dönüştürdü. Film yapım şirketi Warner Bros, “Bullitt”de kullanılması için iki tane Ford Mustang Fastback satın almıştı. Bir tanesi Meksika’nın bir noktasında kayboldu. Peki diğer Ford Mustang Fastback’e aslında ne oldu?

18-11/05/bullitt-movie-1.jpg

Steve McQueen, Bullitt

Diğer Ford Mustang Fastback’in akıbeti uzun zamandır bilinmiyordu. Ancak yakın zamanda Amerika’nın Nashville şehrinde yaşayan Sean Kiernan isimli bir adam “Bullitt” filminde yer alan orijinal Ford Mustang Fastback’in sahibi olduğunu açıkladı. Yaklaşık 40 yıl boyunca, bir aile sırrı olarak kalan bu araba aslında Sean Kiernan’ın babası tarafından satın alınmıştı. Sean Kiernan, tam olarak hatırlamasa da babasının bu araba için 4.000 Dolar ödediğini tahmin ediyor. Zaman içerisinde eskiyen ve neredeyse bir hurda haline gelen araba, 2014 yılında yapılan bir restorasyonla bazı değişiklere uğradı. Arabanın hala bir takım sorunu olsa da şu anki değeri yaklaşık 3 milyon sterlin. Steve McQueen’in bir zamanlar kötü adamları kovaladığı araba günümüzde bile en sevdiğimiz arabalardan bir tanesi olmayı sürdürüyor.

18-11/05/original-1968-mustang-bullitt-2.jpg

 


Jaguar’ın Yeniden Tasarlanan İkonik Arabası: E-Type Series 3

OTOMOBİL | Jaguar’ın Yeniden Tasarlanan İkonik Arabası: E-Type Series 3

John Oates’un Yeni Harikası: 1960 Porsche Outlaw 356B

OTOMOBİL | John Oates’un Yeni Harikası: 1960 Porsche Outlaw 356B

McLaren’ın Yeni Hypercar’ı: “Speedtail”

OTOMOBİL | McLaren’ın Yeni Hypercar’ı: “Speedtail”

Sinema Tarihinin İkonik Arabaları

OTOMOBİL | Sinema Tarihinin İkonik Arabaları

Milli Otomobil Sporcusu Ayhancan Güven’den Tarihi Başarı!

OTOMOBİL | Milli Otomobil Sporcusu Ayhancan Güven’den Tarihi Başarı!

Araç Temizliğinde Yerinde Hizmet: OtoParlat!

OTOMOBİL | Araç Temizliğinde Yerinde Hizmet: OtoParlat!

Daha Fazla Göster