Volkswagen I.D Buzz Konsept Otobüsü
Otomobil

Volkswagen I.D Buzz Konsept Otobüsü

Genellikle 60'lı yılların filmlerinde gördüğümüz, içinde hippilerin şarkı söyleyerek etrafı gezdiği Volkswagen klasik Microbus modeli, Detroit Araba Fuarı'nda konsept araba olarak şoförsüz ve elektrikli olarak sunuldu.

Detroit'te gerçekleşen NAIAS 2017’de sunulan Volkswagen I.D Buzz geleceğin ne kadar aydınlık olduğunu gösteriyor. I.D serisi ile elektrikli arabalarını sunan Volkswagen’in en çok sevilen klasiklerden birisi olan otobüsünün de elektrikli ve şoförsüz konsepti çok beğenildi. Volkswagen Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Herbert Diess “Volkswagen markasının elektrikli araç dönemi 2020 yılında yepyeni araba tasarımları ile başlayacak” diyerek herkesi heyecanlandırdı.

17-01/13/volkswagen-id-buzz-concept-designboom-x3.jpg

 

2025’e kadar senede 1 milyon araba satmayı hedefleyen marka, elektrikli arabaların Volkswagen’in yeni imzası olmasını istediklerini dile getirdi. I.D Buzz arabası ile sürücülere hem konfor hem de komple özgürlük tanımak istiyorlar. Kendilerini dört alanda sınamak istiyorlar:

  • Akıllı sürdürülebilirlik: Uzun ömürlü ve elektrikli arabalar tasarlamak.
  • Şoförsüz sürüş: Daha güvenli ve konforlu şoförsüz arabalar tasarlamak.
  • Sezgisel kullanım: Kendini çalıştıran ve kontrol edebilen arabalar sunmak.
  • Birbirine bağlı bir toplum: Sürücüye bir kimlik vererek hem insanları, hem arabaları, hem de çevreyi bir araya getirmek istiyor. Bu kimlik ile, yani I.D’nizle arabanız size hangi ısıyı açması gerektiğini, hangi şarkıyı çalması gerektiğini, koltuğunuzun ayarını, hızınızı ve yol yönünüz gibi birçok şeyi sizin için ayarlayabilecek. Hatta cep telefonunuzdan yaklaştığınızı bilip kapıyı bile size açabilecek.

I.D konseptli arabaların 2025 yılına kadar piyasaya çıkmasını öngören Volkswagen markasının projelerine bayıldık.

volkswagen ID BUZZ concept self driving electric campervan from designboom on Vimeo.

 

 

İZLE
Şehirli, Güçlü, Karizmatik: Yeni Golf
İLGİLİ İÇERİKLER volkswagen otobs NAIAS
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası