Brothers'la Tanışın
Popüler

Brothers'la Tanışın

Brothers amaçları aynı, yolları farklı centilmenlerin hikayesi. 3 ay boyunca bu centilmenlerin hikayelerini buradan takip edebilirsiniz.

Brothers, en akılda kalıcı şekliyle özetlemek gerekirse; amaçları aynı, yolları farklı centilmenlerin hikayesi... bu kolektif hikaye, içinde kardeşliğin merkeze konduğu birçok alt hikayeyi barındırıyor. Aynı ana fikri paylaşan bu alt hikayelerde akışı belirleyenler, hikayelerin kendisi kadar mühim. Daha iyi olmak için gerekli değerler, stiller, gastronomik tercihler, kişisel gelişim metodları, iş hayatının gereklilikleri, zaman yönetimi teknikleri ve daha bir çok temadan söz ediyoruz. Farklı yönlerde seyreden yolları tek bir noktada kesiştiren de bu unsurlardan başkası değil.

Fazla uzaklaşmadan başa dönelim, yani kardeşliğin sözlük tanımlarından birine; ‘’Kardeş kadar yakın olma durumu, yakın dostluk’’ anlamına... Zira herkes bilir, paylaşılmış bir yolculuk kadar insanları birbirine yaklaştıran az şey vardır. Yolculuğun tabiatının tam da burada öne çıkması bundan. Brothers’ın parçası olan centilmenler, çıktıkları bu yolculuklar bütününde bu kadar kuvvetli bir tanımın arkasında durarak, aralarında kan bağı olmamasına rağmen, birbirlerine karşı benzer duygular besledikleri bir dostluk mertebesine erişiyorlar. Üstelik her şey kendiliğinden, çabasız ilerliyor. Milliyet, dil, ırk ve inanç farkı gözetilmiyor. Paylaşılması değerli olan takas ediliyor: Cömertlik, rafine zevklere sahip olmak ve dahası... doğru insanlarla çıkılan iyi bir yolculuktan beklenildiği gibi, keşfedilen ortak noktaların sayısı zamanın akışıyla doğru orantılı artıyor. Dürüstlüklerini baş tacı edip, eğlenceli ve prensip sahibi bir centilmenler topluluğuna dönüşüyorlar. Yemek sofrasında ya da bir terasta viskilerini yudumlarken, önyargılar olmadan hikayelerini paylaşır hale geliyorlar, ve kadehlerini her zaman önde tuttukları aileleri ve yeni/eski dostlukları için kaldırıyorlar. Bu yolculuğa, başka bir deyişle, cömertliği ve paylaşımcı karakteriyle öne çıkan bir Brother’ın gününe dahil olmaya ne dersiniz?

16-09/11/brothers-gq-9-adv-1473608256.jpg

SABAH RUTİNİ EN ÖNEMLİSİ

Güne başlamak bazen aceleci olmayı gerektirebilir, ama bir Brother, kısıtlı zamanlarda bile zihinsel hazırlığı öncelik listesinin başına koyar. Diğer türlü, onu bekleyen hengamenin içinde kaybolup gideceğini bilir. Haliyle, çevresiyle sağlıklı bir ilişki kurması için önce kendisiyle vakit geçirir. Ve tabii ki kahvesini kendisi hazırlar. 

KENDİNE BAKMAK BİR ERDEMDİR

İyi görünmek için gereğinden fazla çabalamak hiç ona göre değil. O zaten, kendisine yeterli vakti ayıran herhangi bir insanın, baştan aşağı, çabasız iyi görünebileceğini bilir. Adımlarını güzel atar, ister banyoda geçirdiği zamanında, isterse evdeki antrenmanında, her fırsatta kendini iyi hissetmenin peşindedir.

16-09/11/brothers-gq-4.JPG

STİL SAHİBİ

Bir Brother modanın geçiciliğini bahane gösterip güncel stilleri uygulamaktan imtina etmez. Her şey de olduğu gibi bunda da kendi stilini oluşturur, kendi estetiğini yansıtan renkleri, kesimleri ve kuralları iyi bilir, ve tüm bunları birleştirirken ayarında kalır. Takım elbisesinden aksesuarlarına, saçından stiline, üzerindeki tüm unsurları bir harmoniyle birleştirir. Bir Brother’ın acelesi yoktur ve karşılaşacağı insanlarda bırakacağı ilk intibanın öneminin farkındadır. Evet, bir Brother’ı Brother yapan, kıyafetleri değildir, ama görünümü bazen aksiyonlarından bile daha yüksek ses çıkarabilir, o da bunun farkında olarak hazırlanır.

16-09/11/brothers-gq-5.JPG

SAĞLAM VÜCUT

Bir Brother için en önemli sözlerden biri ‘’Mens sana in corpore sano’’, yani ‘’Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur’’dur. İşten sonra günlük egzersizleri aksatmaz. Ya kendi evini tercih eder ya da spor salonuna gider, ama harekete mutlaka zaman ayırır. Her alanda olduğu gibi, spor yaparken de estetiği ve evrensel kuralları bir kenara atmaz; şevkini ve tutkusunu, hedeflerini gerçekleştirmek için motor faktörler olarak görür. İş ya da spor, bir şeyi yaptığında ona ruhunu koymanın ne anlama geldiğini iyi bilir.

16-09/11/brothers-gq-11-1473611381.jpg

DİJİTALDEN DOĞRU İSTİFADE ETMEK

Dijital dünya ve sosyal medya, modern birey için olduğu kadar bir Brother için de önem taşır. Fırsat Kaçırma Korkusu (Fear of Missing Out) olmaksızın dijital dünyayla bağını hep açık tutar. Bu bazen haber kaynaklarını incelemek, bazen ilham almak, bazen arkadaşlıklarını pekiştirmek, bazen kendini geliştirmek ama en önemlisi; gelecek olana hazır olmak şeklinde kendini gösterir. Nerede olursa olsun, güvendiği kaynaklardan beslenmeyi ihmal etmez.

GASTRONOMİ VE YEMEK EŞLEŞMESİNİ BİLMEK

Yemek kültürü ve etrafını saran heyecan, bir Brother için trend değildir. Bu bilgiye sahip olmanın önemli bir artı değil, bir gereklilik olduğunu farkındadır. Hangi yemeğin neyle olması gerektiğini içgüdüsel olarak bilir, bilmiyorsa araştırır, öğrenir, uygular ve bunu diğerleriyle paylaşır.

HEP ZAMANINDA

Kardeşlik için beraber zaman geçirmenin önemini sadece bir brother değil herkes bilir. Ama onu diğerlerinden ayıran, bunu bir rutine çevirebilmek için fırsatlar yaratabilme gücüdür. Bunun için, gidilmesi gereken, kendisinin ve arkadaşlarının zevkine uygun olabilecek en havalı mekanları bilir. Buluşmaları düzenler, eksiksiz ve tam zamanında, olması gerektiği yerlerde olur. Arkadaş grubuylayken, görevini değil isteklerini yerine getirir. Sürprizlere açıktır ve sürpriz yapmayı sever.

Brothers hikayesi devam edecek. Daha fazlası için tıklayın.

İlgili Başlıklar
Daha Fazlası