David Bowie'nin 45 yüzü

Bir sergi kataloğu olması sizi aldatmasın; Bowie'nin yayınladığı 45 farklı single'ı tek kitapta toplayan bir müzik külliyatı yayınlanıyor.

06 Şubat 2013

David Bowie'nin 45 yüzü

Ziggy Stardust, Aladdin Sane, Thin White Duke ve Berlin'de 70'lerde Brian Eno'yla geçen efsane yıllar. David Bowie ve diğer personaları müzikle iç içe yaşayan, glam rock denince nabzı yükselenlerin ezbere bildiği karakterlerdir.

Bu personalar David Bowie'nin müzikal kariyerinin en ateşli döneminde, 1970'lerin başından 1980'lerin ortasına kadar, yarattığı karakterlerdi. Bu sene 66'ıncı yaşını kutlayan Bowie belki eskisi gibi sahnelerin tozunu attırmıyor ama müziğe olan tutkusunu hiç bir zaman kaybetmediğini "The Next Day" adlı son albümüyle kanıtlıyor.

7 Şubat'ta Londra Chelsea'de yer alan The Vinyl Factory sanat galerisinde açılacak olan bir sergi David Bowie'nin 72'de yayınladığı Starman'den başlayarak 84 tarihli Without You isimli plağa kadar geçen süreçte yayınlanan 45 farklı single kapağını, bu kapakların tasarlanmasında payı olan fotoğrafçı, illüstratör ve sanatçıları bir araya getirmeye hazırlanıyor.

Sergi sadece Vinyl Factory bünyesinde kalmıyor. Bowie'nin müzik tarihinde bir efsane haline gelmesinde büyük rolü olan bu singleların serigrafi baskı kapakları tek bir kitap halinde toplanarak hayranlarının beğenisine sunuluyor. Sadece 300 adet basılan "David Bowie Nacht Musik" Berlin'de geçen döneme atfen oluşturulmuş bir retrospektif niteliği de taşıyor. Nacht Musik 80 pound karşılığında (220 TL) The Vinyl Factory'den edinilebilir.


Peaky Blinders’ın Yeni Sezonuna Hazır Mısınız?

POPÜLER | Peaky Blinders’ın Yeni Sezonuna Hazır Mısınız?

Kanye West ve Tartışmalı Portre Fotoğrafları

POPÜLER | Kanye West ve Tartışmalı Portre Fotoğrafları

John Wick Yeni Maceralarıyla Geri Dönüyor

POPÜLER | John Wick Yeni Maceralarıyla Geri Dönüyor

Spider-Man: Far From Home’dan İlk Fragman Yayınlandı

POPÜLER | Spider-Man: Far From Home’dan İlk Fragman Yayınlandı

Yeni Bilim Kurgu Dizimiz: Weird City

POPÜLER | Yeni Bilim Kurgu Dizimiz: Weird City

Jared Leto ve Lana Del Rey Gucci’nin Yeni Reklamında Buluştu

POPÜLER | Jared Leto ve Lana Del Rey Gucci’nin Yeni Reklamında Buluştu

Daha Fazla Göster