Derin Sarıyer'in olmazsa olmazları

Derin Design’ın sahibi ve tasarımcısı. Ofiste bir iş adamı, marka sahibi ve art direktör gibi etiketleri adıyla beraber taşıyor. Pink Floyd'un Nice konserini unutamayan sıkı bir rock dinleyicisi. Her köşede ahşap oyuncaklar ve tasarım objelerinin olduğu Nişantaşı’ndaki evinde Sarıyer’i ziyaret ettik. Günlük hayatta vazgeçemediği eşyalarıyla tanıştık.

22 Şubat 2012

Derin Sarıyer'in olmazsa olmazları

1. Alyans

İçinde annesinin ve babasının isimlerinin yazdığı 1972 tarihli yüzüğün diğer çifti eşi Beliz'de: “Ritüeller ve alışkanlıklarla aram çok iyi olmasa da anlamlı hatıraları seviyorum.”

2. Sony Vaio

Derin Design'ın günlük işleri için kullandığı Sony bilgisayar: “Derin Design'ın art direktörlüğünü üstlenirken günlük işlerimi, dosyalamalarımı ve tasarımlarımızın geliştirilmesini bu bilgisayar üzerinden yapıyorum.”

3. Macbook

Bu bilgisayarı genellikle müzik yapmak için kullandığını söylüyor: “Gitarla yaptığım şarkıları düzenlemek için Macbook çok yardımcı oluyor. Beliz Apple'ın yeni ürünlerini sıkı takipte. Ben genelde onun kullanmayı bıraktıklarıyla yetiniyorum.”

4. Range Rover Evoque

“Range Rover Evoque'un uluslararası projesi City Shapers oluşumunun Türkiye'deki temsilcilerindenim. Kompakt formu ve gelişmiş içeriği çok hoşuma gidiyor.”

5. Blackberry

“E-mail'lerimi bilgisayarımdan çok Blackberry'mden kontrol ediyorum ve toplantılar için ofis dışındayken telefonum sayesinde olan bitenlerden haberim oluyor ”

6. Moleskine ajanda ve mini not defterleri

“Her ne kadar telefon ve bilgisayarları programımı takip edebilmek için kullansam da Moleskine ajanda kullanmaktan vazgeçmedim.”

7. Eşi Beliz’in hediyesi MH WAY siyah çanta

“Siyah ve sade bir iş çantası arıyordum ve bulmanın çok kolay olacağını düşünmüştüm. Farkına vardım ki işim zor; çünkü çoğu çanta fazla ayrıntılıydı. İmdadıma Beliz yetişti.”

8. MH WAY çantasından eksik etmediği çelik metre:

“Mesleğim gereği gün içinde ihtiyacım olabiliyor.”

9. Muji anahtarlık

“Muji anahtarlığı bana Beliz aldı. Genelde anahtar deliklerinin içine giren ara aparatı bir anahtarlık haline dönüştürmüş olması bu ürünü benim için özel kılıyor. Sanırım anahtarlıkta 'güzel basitliğin' geldiği son nokta budur.”

10. LAG – Tramontane akustik gitar

“Lag gitarımı arkadaşım Baran Baran ile birlikte aldık. Kendisi de müzikle yakından ilgilendiğinden dolayı tavsiyesini istedim. Gitarın verdiği sesin yanı sıra formunun da içime sinmesini istiyordum. Bu gitarda iki özellik de var.”

Fotoğraflar: Çiğdem Ayın Teker

Röportaj: Zeynep Güldiken


Brad Pitt’li Ad Astra’dan Yeni Fragman

POPÜLER | Brad Pitt’li Ad Astra’dan Yeni Fragman

Barack Obama'dan 11 Kitap Önerisi

POPÜLER | Barack Obama'dan 11 Kitap Önerisi

Keanu Reeves Matrix’e Geri Dönüyor!

POPÜLER | Keanu Reeves Matrix’e Geri Dönüyor!

Netflix’in En İyi 10 Filmi

POPÜLER | Netflix’in En İyi 10 Filmi

Ege ve Akdeniz Sahillerinin En Huzurlu Otelleri

POPÜLER | Ege ve Akdeniz Sahillerinin En Huzurlu Otelleri

Yine Yeniden: 90'ların İkonik Filmi 'Home Alone'

POPÜLER | Yine Yeniden: 90'ların İkonik Filmi 'Home Alone'

Daha Fazla Göster