Emmy adayları belli oldu
Popüler

Emmy adayları belli oldu

Bu sene 64. kez düzenlenecek olan ödül töreninde yeni isimler eskilerin tahtını yıkmaya hazırlanıyor.

 

Scandal’dan hatırlayabileceğiniz Kerry Washington ile bu seneki törenin sunucusu Jimmy Kimmel tarafından açıklanan adaylar arasında kırmızı halıya aşina olanlar da var; yeni gelenler de. 23 Eylül’de Los Angeles Nokia Theatre’da sahiplerini bulacak Emmy’lerde aslında beklenenin çok ötesinde bir aday yok.

Bu seneki Emmy adayları arasında en fazla dalda aday gösterilen diziler Türkiye’de de büyük izleyici kitlesine sahip olan American Horror Story ile tabii ki Mad Men. Her iki dizi de 17’şer dalda aday. Hatfields & McCoys ise 16 ayrı dalda aday olarak Emmy Ödülleri’nin değişmeyen isimlerinin hemen arkasından geliyor. Komedi dizileri arasında en ünlü yapımlardan olan Modern Family’nin ise 14 dalda adaylığı var.

Showtime’ın Homeland adlı dizisi, Emmy’lere bu sene ilk defa konuk oluyor. Ama yeni aday oluyor gibi değil de adeta ödül törenlerinin gediklisi gibi En iyi çıkış yapan drama dizisi, En iyi aktör ve En İyi Aktris dallarında yani tam üç dalda aday. Bu sırada Downton Abbey ufak bir kategori değişikliği ile Minidizi/Film kategorisinde değil de Drama dalında bu seneki ödül yarışına katılıyor. Fakat aday gösterildiği yedi farklı dalda Emmy’nin bu sene en fazla adaylık alan dizilerinden bir tanesi olmuş durumda. En İyi Çıkış Yapan Drama Dizisi, En İyi Aktör ve En İyi Aktris, En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu ile En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu gibi hayli güçlü dallarda Downton Abbey’den isimler görüyoruz. En İyi Komedi adayları arasında tahmin edebileceğiniz gibi Girls var. Dizinin yaratıcılarından Lena Dunham komedi dalında En İyi Kadın Oyuncu adaylarından bir tanesi.

Genel olarak önceden tahmin edilen isimlerin aday gösterildiği bu seneki ödüller sahibini bulana kadar Emmy'nin web sitesini yakından takip etmekte yarar var. 

 

İZLE
Muhteşem Adamlar kamera arkası
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası