Emmy Ödülleri 2021 Kazananları
Popüler

Emmy Ödülleri 2021 Kazananları

'The Crown' 7 ödülle gecenin büyük kazananı oldu. Apple TV+'ın favorisi 'Ted Lasso' 4, yeni platform HBO Max'in 'Hacks' ve 'Mare of Easttown' yapımları 3'er ödül kazandı. İşte 73. Primetime Emmy Ödülleri'ni kazananlar.

Bu yıl Jimmy Kimmel'ın sunmadığı, Cedric The Entertainer'ın sunuculuğunu yaptığı 73. Primetime Emmy Ödülleri Los Angeles'ta yapıldı.

The Crown'un geceye hükmettiği törende en iyi drama dizisi, drama dalında en iyi kadın oyuncu (Olivia Colman), erkek oyuncu (Josh O’Connor), yardımcı kadın oyuncu (Gillian Anderson), yardımcı erkek oyuncu (Tobias Menzies), yazar (Peter Morgan) and yönetmen (Jessica Hobbs) ödüllerini aldı. 

Emmy'lerde bu yıl grup halinde ödül kazanan bir diğer yapım Jason Sudeikis'in Apple TV+ için yaptığı dizisi Ted Lasso oldu. En iyi komedi dizisi ödülünü alan Ted Lasso'da Jason Sudeikis en iyi erkek oyuncu, yardımcı oyuncularda Brett Goldstein ve Hannah Waddingham ödül aldı. 

Netflix 44 ödülle sektördeki yerini tekrar belli etti. 

HBO ise yeni platformu Max'in iddialısı, bir kadın stand-up'çının hikayesini anlattığı Hacks ile önemli kategorilerde ödül kazandı ve toplamda bu yıl ana şirketiyle birlikte 19 ödül sahibi oldu. 

2020'nin dijital töreninden sonra yine de kısıtlamalarla gerçekleşen tören pek çok sağlık kontrolü dahilinde gerçeleşti. İşte kazananlar (ve belki de izleme listenize ekleyeceğiniz bir sonraki yapım)

succession

İlgili Başlıklar
Daha Fazlası