The Lord of the Rings: The Rings of Power’ı Anlama Rehberi
Popüler

The Lord of the Rings: The Rings of Power’ı Anlama Rehberi

Yıllar sonra Yüzüklerin Efendisi serisi dev bütçeli dizi Güç Yüzükleri ile döndü. Bu dizide kim kimdir? The Rings of Power ne anlatıyor? Bu rehber dizinin keyfini artıracaktır.

Tolkien üzerine bir doktoranız yoksa ve hayatınızın çoğunu onun uzun efsanelerini okuyarak geçirmediyseniz, The Rings of Power’ın (RoP) ilk iki bölümü, en deneyimli LOTR hayranlarını neler olup bittiğiyle ilgili şüpheye düşürebilir.

RoP; Peter Jackson'ın Yüzüklerin Efendisi filmlerine çok benzer bir şekilde savaşlar ve açıklayıcı seslendirmelerle dolu giriş bölümleriyle izleyicileri yumuşak bir şekilde Tolkien'in dünyasına çekmeye çalışıyor, ancak - ve bunu Yüzüklerin Efendisi'ni okuyan biri olarak söylüyorum - şu ana kadar senaryonun çoğu ekler bölümüne dayandığı için anlaması oldukça zor. O kadar çok şey oluyor ve o kadar çok karakter var ki, şovun hayranlık uyandıran büyüklüğünden bahsetmiyorum bile, Morgoth'u mithril'den ayırt etmek zor olabilir.

Güç Yüzükleri

Orta Dünya'ya yeniden adapte olmanızı kolaylaştırmak için ilk iki bölüm için bir açıklayıcı rehber hazırladık. Çünkü hiç kimse tam olarak hazırlanmadan RoP’a giriş yapamaz.

Dikkat edin; RoP’un ilk iki bölümü için spoiler içerir.

Güç Yüzükleri

Güç Yüzükleri

İZLE
Spot Işıkları Kuliste: Chris Appleton
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası