Glastonbury İle Bütünleşen İkonik Performanslar
Popüler

Glastonbury İle Bütünleşen İkonik Performanslar

1970 sonrası devam eden hippi akımından ve özgürlük hareketinden alınan referanslarla oluşturulmuş Glastonbury Festivali, günümüzde tartışmasız dünyanın en büyük açık hava müzik ve sanat etkinliklerinden biri.

Glastonbury, eğer COVID-19 salgını nedeniyle iptal edilmeseydi bu sene 50. yılını kadın sanatçılara ağırlık vererek kutlayacaktı. Bu kararın alınmasında organizatör Emily Eavis’in rolü büyük. BBC’nin bu sene iptal edilen festivalin 50. yıl kutlamalarını dijital ortama taşıyarak video ve playlist’lerden oluşan bir dizi etkinlikle gerçekleştirme planı hala biletlerini iade etmek istemeyen on binlerce müzikseveri ne kadar tatmin eder bilemeyiz. Ancak kulaklıklarınızı takıp arkanıza yaslanırsanız, binlerce insanla dip dibe aynı anda aynı hisleri yaşamanın eşsiz deneyimini kısa bir süreliğine de olsa hatırlayabileceksiniz. Glastonbury’den seçtiğimiz ikonik performanslarla kısa bir mola vermeye hazır olun.

Festivalin iptal edilen 2020 programına göz atmak isteyenler Spotify'da yer alan Pyramid Stage 2020 playlist'ini ziyaret edebilir. 

İlgili Başlıklar
Daha Fazlası