Şahin Çakıroğlu

Şahin Çakıroğlu
MOTY

Men of the Year 2022 Yılın Tasarımcısı | Serhat Işık

Onunla GmbH’in “çok kültürlü ve sınır tanımayan” tasarımlarına dair konuşmamızın üzerinden iki sene geçmiş. Bu geçen zamanda Serhat’ın bir elinde yılın moda tasarımcısı ödülü, diğer elindeyse Avrupa’nın taban tabana zıt DNA’lara sahipmiş gibi görünen iki modaevinin anahtarı var.
Yazı Şahin ÇakıroğluFotoğraf Erdi Doğan
Şahin Çakıroğlu
Dergi Konuları

Sedef Adasi aka Acid Ayşe

Gece hayatını seven ve yolu Berlin’e düşen herkesin Berghain’la ilgili bir anısı vardır. Sedef’in Berghain’la yolculuğu ise orada bir gece DJ olarak çalmasıyla başlıyor.
Yazı Şahin ÇakıroğluFotoğraf Fede Reyes, Rachel Israela
Şahin Çakıroğlu
Dergi Konuları

The Artisan İstanbul Hotel'deki Direniş Sergisi ile Doğaya Kulak Ver

The Artisan İstanbul Hotel’in bu yıl ev sahipliğini yaptığı Direniş Sergisi, insanın doğa ve çevresiyle ilişkisine odaklanıyor. Sergiye dair detayları otelin genel müdürü Bozkurt Atabek’le konuştuk.
Yazı Şahin Çakıroğlu
Şahin Çakıroğlu
Dergi Konuları

Mistik Evren | Buğra Büyükşimşek

İsmini sıkça duymama rağmen bu onu ilk görüşüm. Bu dosyanın konusuna aşinasınız; fiziksel olarak bulundukları alanı enerjileriyle dönüştürebilenler konuğumuz; Buğra’nın bu sayfalarda olması gerektiğini fark etmemiz bu yüzden pek de uzun sürmüyor.
Yazı Şahin ÇakıroğluFotoğraf Abdullah Yazıc
Şahin Çakıroğlu
GQ Tanıtım

Başarının İzinde

Gastronomi alanında danışmanlık hizmeti veren CP Consultancy’nin kurucusu Cemal Polat’la gastronomide NFT yatırımların geleceğine uzanan geniş bir söyleşi gerçekleştirdik.
Yazı Şahin Çakıroğlu
Şahin Çakıroğlu
Dergi Konuları

Modanın Kalbinde Yaratıcı Bir Zihin: Yiğit Turhan

Şu sıralar Valentino’da marka direktörü olarak çalışan Yiğit Turhan moda kariyerine Dolce&Gabbana, Gucci ve Ermenegildo Zegna gibi devleri sığdırmayı başarmış. Modanın dijitalleşmesinden, sosyal medyanın pazarlamadaki etkisine, yüksek takipçili blogger'ların kısa süreli yükselişinden mikro influencer’ların önem kazanmasına uzanan keyifli bir röportaj gerçekleştirdik.
Yazı Şahin Çakıroğlu
Şahin Çakıroğlu
MOTY

Men of the Year 2021 Yılın Girişimcisi: Oğuz Alper Öktem

Türkiye'de elektrikli, çevreci, sessiz ve paylaşımcı ulaşımı yaygınlaştırmak için çalışan bir start-up'ın: Martı'nın arkasındaki isim... Yılın Girişimcisi ödülünü alan Alper’le Martı’yı, girişimciliği ve daha yeşil bir dünyayı konuştuk.
Yazı Şahin ÇakıroğluFotoğraf Berat Çapin
Şahin Çakıroğlu
MOTY

Men of the Year 2021 Yılın Yükselen Yıldızı: Onur Seyit Yaran

Televizyon Türkiye’de hala güçlü bir iletişim ve eğlence aracı; Türk halkının kalabalık gündemine rağmen haftalık rutininde 2017’den beri aralıksız yer alabilmesi, Onur Seyit Yaran’ın kariyerinde şu ana kadar işlerin gayet yolunda gittiğini gösteriyor. Ancak Yılın Yükselen Yıldızı’nın gelecek için düşledikleri daha farklı janrlara ve ülkelere uzanıyor.
Yazı Şahin ÇakıroğluFotoğraf Erdi Doğan
Şahin Çakıroğlu
Dergi Konuları

Yapan Yaptı: İdil Tabanca x OMM

Bütün enerjisiyle çözüm için mücadele eden Odunpazarı Modern Müze’nin yönetim kurulu başkanı İdil Tabanca zamanında başında olduğu BULLETT Magazine’le New York’tan dünyanın geri kalanına yaydığı yaratıcı enerjisine bu kez sanatın dönüştürücü gücünü de katarak OMM bünyesinde sürdürülebilir bir geleceğin inşası için mücadele ediyor. İdil’le restoranından kafesine, otelinden mağazalarına dev bir sanat kurumunun geçirdiği radikal değişimin nasıl bir domino etkisi yarattığını, bu süreçte yaşadığı zorlukları ve yakın zamanda gerçekleştirmeyi planladığı hayallerini konuştuk.
Yazı Şahin Çakıroğlu
Şahin Çakıroğlu
Popüler

25. İstanbul Tiyatro Festivali'nde Kaçırmamanız Gereken 8 Oyun

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen 25. İstanbul Tiyatro Festivali, 22 Ekim-20 Kasım tarihleri arasında gerçekleşiyor. Yurtdışından ve Türkiye’den toplam 25 tiyatro, dans ve performans topluluğunun gösterisini ağırlayacak olan festival, hem fiziksel hem de çevrimiçi performanslara yer verecek. Festivalden öne çıkan 8 oyun bu listede!
Yazı Şahin Çakıroğlu
Şahin Çakıroğlu
Popüler

Tasmin Erşahin’in Objektifinden İstanbul Sessions’ın Ege’deki ‘Hal’i

Darkside grubundan Dave Harrington’ı İlhan Erşahin’s İstanbul Sessions projesiyle buluşturan şarkının ismi “Hal”; klibin sizi trans halinde tutan sinematik planının arkasındaki isim ise İlhan Erşahin’in kızı Tasmin.
Yazı Şahin Çakıroğlu