İlk Bakış: Beren Saat'li Netflix Dizisi, Atiye
Popüler

İlk Bakış: Beren Saat'li Netflix Dizisi, Atiye

Müjde! Beren Saat'li Netflix dizisine dair detaylar bir bir belli oluyor.

Fotoğraf: @netflixturkiye

Netflix'in ilk Türk çıkarması Hakan: Muhafız'dan sonra başrolünde Beren Saat'in yer aldığı ikinci projesine dair detaylar gün yüzüne çıkmaya başladı. Netflix'in sosyal medya hesaplarından yayınlanan bilgilere göre dizinin ismi: Atiye, globalde ise: The Gift. Çekimleri, Doğuş Grubu'nun da sponsoru olduğu, Göbeklitepe başta olmak üzere Güneydoğu Anadolu’nun çeşitli şehirlerinde çekilecek dizinin, bu yıl gösterime girmesi bekleniyor. Oyuncu kadrosunda Beren Saat’in yanı sıra Mehmet GünsürMetin AkdülgerMelisa Şenolsun, Başak KöklükayaCivan Canova ve Tim Seyfi yer alıyor.

Netflix Uluslararası Yapımlar Genel Müdür Yardımcısı Kelly Luegenbiehl,"Türkiye'de olduğu kadar dünyada da büyük ilgi gören Netflix'in ilk orijinal Türk dizisi Hakan: Muhafız'dan sonra ikinci Türk dizimizin de çok sevileceğine inanıyoruz. Beren Saat'in başrolde olduğu bu dizi ile Türkiye'den yepyeni ve heyecan verici bir başka hikayeyi, dünyanın dört bir yanına taşıyacağız. Hakan: Muhafız ile İstanbul'da başlayan yolculuğumuz yeni dizimiz Atiye ile başta Göbeklitepe ve Nemrut olmak üzere, zengin Anadolu topraklarının doğal güzellikleri ile tarihi ve kültürel değerlerini dünyayla buluşturacak. Atiye gibi güçlü bir kadın karakterle ekranlara dönüş yapacak olan Beren ile çalışıyor olmaktan ötürü çok mutluyuz" açıklamasında bulundu. 

19-03/25/53909930_405160003628027_3966977514336172511_n.jpgFotoğraf: @netflixturkiye

Şengül Boybaş'ın 'Dünyanın Uyanışı' adlı kitabından ilham alınarak yaratılan ve dizi, genç ve güzel ressam Atiye’nin sürükleyici ve mistik hikayesini konu alıyor.

'Atiye, ailesi ve sevgilisi Ozan ile İstanbul'da sade ve mutlu bir hayat sürmektedir, ta ki dünyanın en eski tapınağı Göbeklitepe'de yapılan bir keşifle hayatı değişene kadar. Bölgedeki kazı çalışmalarını yürüten arkeolog Erhan, Atiye ile Göbeklitepe arasındaki mistik ilişkiyi gözler önüne seren bir sembol keşfeder. Atiye ona bambaşka bir kapı açan bu gizemli olayın peşine düşerek antik tapınakta geçmişini aramaya karar verir. Bu gizem perdesi aralandıkça Atiye'nin karşısına çıkan olaylar ona geçmişle geleceği, gerçek ile ruhani arasındaki her şeyi sorgulatacaktır.'

 

İZLE
GQ Sonbahar 2022: Metin Akdülger
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası