Leonarda DiCaprio'dan Amazon Ormanları'na Destek

Aktör kimliğinin yanı sıra çevreci aktivist yönüyle de tanınan Leonardo DiCaprio, Amazon Ormanları için yeni bir destek fonu başlattı.

26 Ağustos 2019

leonardo dicaprioFotoğraf: @leonardodicaprio

Aktör ve çevre aktivisti Leonardo DiCaprio, kar amacı gütmeyen kuruluşu Earth Alliance'ın yanı sıra, Amazon'daki yaşamı ve biyolojik çeşitliliği korumak için çalışan yerel ortaklara ithafen 5 milyon dolarında yeni bir Amazon Orman Fonu oluşturduğunu açıkladı.

Geçtiğimiz hafta, Amazon yağmur ormanlarının, insanların neden olduğu orman yangınları nedeniyle rekor bir oranda yandığı ortaya çıkmıştı. Business Insider’a göre, Brezilya’nın ortasındaki havzada 9.500’den fazla yeni orman yangını başladı ve bu yıl ülke genelinde 74.000’den fazla yangın kaydedildiği bildirildi. Bu da 2018’deki 40.000 yangının neredeyse iki katına çıkarak geçen yıla göre “yüzde 83’lük bir artış” olarak belirlendi. Yangınlar o kadar kötüleşti ki, Brezilya’nın en büyük eyaleti Amazonas, geçtiğimiz Pazartesi günü olağanüstü hal ilan etti. 

leonardo dicaprio

Amazon'un dünyadaki oksijenin beşte birini üretme konusundaki değerli yeteneğini düşünürsek, giderek kötüleşen Dünya'mızda iklim krizlerinin yaratacağı sorunlar kaçınılmaz. Değil bir orman dolusu oksijen deposunun, bir ağacın bile çok kıymetli olduğunu her fırsatta hatırlamalı ve bunun bilicinde olarak yaşamalıyız.

DiCaprio'yu ve yeni oluşturduğu fonu desteklemek istiyorsanız, Earth Alliance’ın web sayfasından bağış yapabilirsiniz. Bağışların tamamı kar amacı gütmeyen kuruluştaki çeşitli ortaklara verilecek. 


Westworld’ün 3. Sezonundan İlk Fragman Yayınlandı!

POPÜLER | Westworld’ün 3. Sezonundan İlk Fragman Yayınlandı!

Steven Spielberg’ün Antoloji Dizisi “Amazing Stories” İlk Fragman

POPÜLER | Steven Spielberg’ün Antoloji Dizisi “Amazing Stories” İlk Fragman

2020’de Vizyona Girecek Marvel Filmleri

POPÜLER | 2020’de Vizyona Girecek Marvel Filmleri

NBA All-Star 2020 Maçına LeBron ve Arkadaşları Damga Vurdu!

POPÜLER | NBA All-Star 2020 Maçına LeBron ve Arkadaşları Damga Vurdu!

Al Pacino ve Logan Lerman’lı Hunters’tan Yeni Haberler Var!

POPÜLER | Al Pacino ve Logan Lerman’lı Hunters’tan Yeni Haberler Var!

Stranger Things’in 4. Sezonundan İlk Tanıtım Fragmanı Yayınlandı!

POPÜLER | Stranger Things’in 4. Sezonundan İlk Tanıtım Fragmanı Yayınlandı!

Daha Fazla Göster