DiCaprio ve Scorsese, Killers of the Flower Moon'un Ardından Yeni Bir Film Hazırlığında
Güncel

DiCaprio ve Scorsese, Killers of the Flower Moon'un Ardından Yeni Bir Film Hazırlığında

Killers of the Flower Moon 18 Ekim'de sinemalarda gösterime girecekken, Leonardo DiCaprio ve Martin Scorsese 7. iş birlikleri üzerinde çalışmaya başladılar bile.

Leonardo DiCaprio ve Martin Scorsese birbirlerinden hiç ayrılmıyorlar. Aktör ve yönetmenin 6. ortak çalışmaları olan Killers of the Flower Moon 18 Ekim'de sinemalardai Son Cannes Film Festivali'nde büyük hayranlık uyandıran, tarihi fresk ile gerilimi harmanlayan bu 3 saat 20 dakikalık film, dünyanın dört bir yanındaki sinemaseverler tarafından son derece olumlu tepkiler aldı. İlk gösterildiği dönemde Leonardo DiCaprio ve Lily Gladstone'un olağanüstü performanslarıyla dikkat çeken Killers of the Flower Moon için yaptığımız incelemede " tam bir klasik" demekten çekinmemiştik. Başlangıçta Apple TV+ için planlanan filmin nihayet sonbaharda dünya çapında sinemalarda gösterime girecek olması, filmin oluşturduğu büyük coşkunun bir kanıtı.

Bu arada Leonardo DiCaprio ve Martin Scorsese'nin bir sonraki projeleri üzerinde birlikte çalıştıkları söyleniyor. Killers of the Flower Moon'da olduğu gibi ikili, gazeteci ve yazar David Grann'ın bir kitabının uyarlamasına yönelmiş görünüyor. The Lost City of Z'nin yazarı, Editions du sous-sol tarafından yeni bir kitap yayınladı: Shipwrecked on the Wager. Nisan ayından bu yana Amerika Birleşik Devletleri'nde piyasada olan ve bir İngiliz donanma gemisinde yaşanan isyanı anlatan kitap kısa sürede Apple'ın dikkatini çekti. Şirketin geçen yıl uyarlama haklarını birkaç milyon dolara satın aldığı (Killers of the Flower Moon'un hakları zaten beş milyon dolara alınmıştı) ve Martin Scorsese'ye yönetmenlik yaptırmak istediği bildirildi. Leonardo DiCaprio'nun ana rollerden birini oynayacağı film 2002'deki Gangs of New York'tan bu yana yönetmen ile aktör arasındaki 7. ortaklığa işaret ediyor.

Kitabın konusuna dair bilgi vermek gerekirse; 1740'larda geçen Castaways of the Wager, bir İngiliz donanma gemisinin, bir İspanyol kalyonunun hazinelerini yağmalamak için gizli bir görev sırasında Patagonya'daki ıssız bir adada mahsur kalmasını konu alıyor. Mürettebatın erkekleri, yamyamlığa boyun eğerek kendi başlarına hayatta kalmaya zorlanır. Bazıları kendilerini bir isyan organize etmekle suçlanırken bulur. Kanıtlar çelişkilidir ve hayatta kalan bir grup insanın Brezilya'ya dönmesinden birkaç ay sonra Kraliyet Donanması tarafından bir duruşma düzenlenir. DiCaprio-Scorsese ikilisinin daha önceki filmlerine paralel olarak oldukça yoğun ve şiddetli bir film vaat eden etkileyici bir önerme. 

Hollywood'da yazar ve oyuncuların grevi hala tüm hızıyla devam ettiği için iki sanatçının bu yeni iş birliğinin prodüksiyonuna ne zaman başlayacaklarını söylemek zor. Warner gibi büyük stüdyolar, merakla beklenen gişe rekortmeni filmlerinden bazılarının vizyon tarihlerini şimdiden erteledi. Denis Villeneuve'ün Kasım 2023'te gösterime girmesi planlanan Dune - Bölüm II'si sinemalarda yerini almak için 13 Mart 2024'e kadar beklemek zorunda kalacak. Yeni Marvel yapımı Kraken the Hunter ise ilk başta planlandığı gibi Ekim 2023 yerine nihayet Ağustos 2024'te vizyona girecek. 

GQ FRANCE

İlgili Başlıklar
Daha Fazlası