Miss Turkey kulisinde
Popüler

Miss Turkey kulisinde

Açalya Samyeli Danoğlu Miss Turkey tacını giymeden önce 20 heyecanlı finalistin kulisindeydik. Aklınızda güzel kızların süzüldüğü bir cennet bahçesi canlanmasın. Evet güzeller ama çok yoğunlar!

 

Güzellik yarışmalarının sahne arkasını düşündüğünüzde kafanızda canlanan hayalleri unutun. Peri gibi kızların topuklu ayakkabılar üzerinde, rüya gibi kıyafetlerle süzüldüğü bir cennet bahçesi düşüncesi koca bir yalan. Gerçek ise koştumacanın hiç bitmediği, heyecanın asla dinmediği ama her parçasıyla tıkır tıkır işleyen bir makina. Güzeller mi? Evet, oradalar ve çok yoğunlar.

Kapıdan girer girmez oradan oraya koşturan, vızır vızır çalışan bir saç makyaj ekibinini arasına serpiştirilmiş genç ve güzel kızları farketmemek mümkün değil. Bir kere çok uzunlar: Standart boyda bir erkeğin yüzlerine bakmaya çalışırken boynunun tutulacağı kadar... Doğal halleriyle çok güzel oldukları da bir gerçek. Ayrıca en rahat oldukları halleriyle, parlak renkli eşofmanları içinde onları anında farkediyorsunuz.

Kuliste sürekli bir hareket var. Ayak seslerinin sürekli bozuk ritmi, fön makinası sesleriyle karışıyor. Kızların yüksek stres seviyesini daha da artıran bu gürültüyü şarkı söyleyerek bastırmaya çalışanlar da var, bu gürültüden faydalanıp dedikodu yapanlar da. Herkes birbirine gülümsüyor ama ortamdaki ağır rekabet bir şekilde hissediliyor. Kimse huysuz ya da sinirli değil ama herkes büyük gece için gizliden heyecanlı.

Basit görev hasarları

Büyük sahne sizi yanıltmasın, kızların hazırlıklarını yaptığı kulis birkaç küçük odadan ibaret. Saçı biraz şekle giren makyaja koşuyor; oradan yine kuaförlerin yanında. Savaş alanı gibi bir karmaşa var ama herkes yolunu buluyor. Tabii ortamın yabancısı benim gibiler, sıkça arada kalıp saç maşalarından hafif yanıklar şeklinde yaralar alabiliyorlar. Basit görev hasarları... Kıyafet odası ayrı bir dünya. Askılardaki çeşit çeşit, renk renk kıyafetler seçiliyor, yenileri açılıyor ve başkaları paketlenip gidiyor. Bir yandan da provalara başlayan Can Bonomo ve Atiye'nin şarkıları mevcut gürültüyü bastırıyor.

Bu atmosferi bir yabancı olarak solurken, yarışmaya girecek olmanın heyecanını düşünemiyorum bile. Şu gerçek ki bazıları için bu, kazanmak ya da kaybetmek olmaktan çıkmış. Orada varolmak bile kendi adına kazanmak demek. 

İLGİLİ İÇERİKLER miss turkey 2012
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası