Popüler

Salon IKSV'den Sezona Merhaba

2010 senesinden bu yana kaliteli müzik severlerin buluşma noktalarından biri haline gelen Salon, 8 Eylül’den itibaren yeni sezona heyecan verici konserlerle merhaba diyecek

Eylül ayının ilk haftasında başlayarak kendi kulvarının en iyi müzisyen ve gruplarını sahnesinde ağırlayacak olan Salon, tüm müzikseverleri Beyoğlu’nun kalbinde yer alan mekanında misafir edecek.

18-09/06/rhye.jpg

Rhye

Salon, Birlikte Güzel işbirliğiyle gerçekleşecek sezonun ilk konserinde Kanadalı prodüktör ve vokalist Michael Milosh tarafından 2013’te kurulan Rhye’ı konuk edecek. ‘Open’ ve ‘The Fall’ şarkılarını esrarengiz bir biçimde internette paylaştılar ve bütün müzik dünyasının dikkatini çektiler. Milosh’un androjen vokali Sade’ye çok benzetildi, The xx ile karşılaştırıldı. İlk albüm “Woman” ile girmedik liste bırakmadılar. Coachella’dan Pitchfork Music Festival’a, Montreal Caz Festivali’nden Primavera Sound’a en büyük festivallerde sahne aldılar. İlk İstanbul konserlerini Kasım 2015’te Salon’da verdiler. Bu yılın başında yayımladıkları ikinci albüm ‘Blood’ın ardından dünya çapında bir turneye çıkan Rhye, bu turne kapsamında, ikinci kez İstanbul’u ziyaret edecek ve Birlikte Güzel işbirliğiyle 8 ve 9 Eylül’de iki konserle Salon’da müzikseverlerle buluşacak. 

 18-09/06/joep-beving.jpg

Joep Beving

Rhye konserleri ile kapılarını açan Salon, Garanti Caz Yeşili konserleri kapsamında 14 ve 15 Eylül’de Balthazar ile tanıdığımız Maarten Devoldere’den solo projesi Warhaus’u sahnesine konuk edecek. Salon, Warhaus’un ardından, 1998’de müzik dünyasına sürekli armağanlar sunan Austin, Teksas’ta Will Sheff tarafından kurulan Okkervil River’ın konserine ev sahipliği yapacak. Okkervil River konserinin hemen sonrasında Salon, Eylül’de tanıdık bir yüzü daha sahnesinde ağırlayacak. Jehan Barbur’un ardından sahne ‘La Casa de Papel’in jenerik parçası “My Life is Going On” ile tanıdığımız İspanyol caz müzisyeni Cecilia Krull’un olacak. Eylül ayının son haftası da programına hız kesmeden devam eden Salon, 25 ve 26 Eylül’de neo-klasik besteci ve piyanist Joep Beving’le  iki konserden oluşan enfes bir klasik müzik buluşmasına hazırlanıyor. Ayın son konserinde ise Salon dinleyicisinin hayli yakından tanıdığı Mashrou’ Leila ikinci bir buluşma için İstanbul’da olacak.

Müzik programına, Salon IKSV resmi web sitesi saloniksv.com’dan ulaşabilirsiniz.

 

İLGİLİ İÇERİKLER saloniksv
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası