Seni öyle seviyorum ki, öldürebilirim
Popüler

Seni öyle seviyorum ki, öldürebilirim

Hayranlık müessesesinin ifratı da fena oluyor. Sevdiği şarkıcının evine girip iç çamaşırlarını çalan, çöpünü didikleyip sahnede poposunu çimdikleyen, yetinmeyip insanları silahla vuran, bıçakla deşen, “Çünkü çok seviyordum” diyor!

Carl McCoid, Bridlington’da yaşıyor. 42 yaşında. İki tatlı kızı var. Bir ütücü dükkanı işletiyor. Hali vakti yerinde, aklı başında, keyfi tıkır. Daha doğrusu yerindeydi, başındaydı, tıkırdı diyelim. Çünkü artık pek değil. Sebebi ise ünlü şarkıcı Miley Cyrus. Aslında Cyrus’ın da suçu yok, McCoid’inkisi tam da “kendim ettim kendim buldum” hadisesi.

2010’da boşandıktan sonra biraz can sıkıntısı, çokça Miley Cyrus takıntısı yüzünden vücuduna şarkıcının bir dövmesini yaptıran McCoid, hızını alamayıp dövme sayısını kısa sürede 29’a çıkarıyor. İrili ufaklı, figürlü yazılı 29 Miley Cyrus dövmesiyle küçük ütücüsünü işletmeye devam eden McCoid, arada da Cyrus’a gerek Instagram, gerekse Twitter’dan laflar yazıp şarkıcının kendisinden ve dövmelerinden haberdar olması için didiniyor. Fakat tabii, keşke didinmeseydi.

17-09/04/miley-cyrus-2015-elton-john-aids-foundation-academy-awards-party-11.jpg

Cyrus bu “manyak adam”dan haberdar olunca, onu sosyal medya hesaplarından engellemekle kalmıyor, birçok röportajında adamı sapkın, dövmeleri çirkin bulduğunu söylüyor. McCoid, tabii, yıkılıyor. Uğruna 2 bin 800 sterlinlik dövme yaptırdığı şarkıcıyı “kıymet bilmemekle” suçluyor ve gazetelere “yazıklar olsun” tadında açıklamalar yapıyor. Zamanında My Tattoo Addiction ve Never Mind the Buzzcocks gibi programlara çıkan McCoid şimdilerde Tattoo Disasters UK’de görünüp dövmelerini sildirmeye hazırlanıyor.

İş arkadaşı Alison Buckley, dövmelerin silinmesi haberine çok sevinmiş. “Ben zaten sildirmesini söylüyordum” diyor, “Birkaç tane olabilir ama 29 çok fazla.”

29 fazla mı? Peki mesela dört değil mi? Yedi? Bir? Hayranlıkta sınır ne? Odanın duvarına poster asıp konser bileti için harçlık biriktirmek tamam da, sevdiğin şarkıcının evine gizlice girip iç çamaşırlarını çalmak, konserde çimdiklemek ya da yolda silahla vurup öldürmek de nesi? Galiba, kural hayranlık müessesesinde de değişmiyor: İnsan en çok sevdiğini deşiyor. Aşk çok kolaylıkla nefrete dönüşebiliyor.

 

En sapık: Mark David Chapman

Sapık hayran deyince akla gelen ilk isim Mark David Chapman. John Lennon’ı, 8 Aralık 1980’de, New York’ta kaldığı otelin önünde vurup öldüren adam. Gündüz otelden çıkarken Lennon’a albüm imzalatan Chapman, akşam o otele girerken arkasından seslenip beş el ateş ediyor. Bir görgü tanığı olayı şöyle anlatıyor: “Arabadan önce Yoko çıktı. Yoko apartmana girerken de John. Chapman orada bekliyordu. John binanın kapısını açmak için yeltenmişti ki, Chapman ardından seslendi: Mr. Lennon! John döndüğünde Chapman, dövüş pozisyonu alarak çömeldi ve beş el ateş etti. Biri ıskaladı. Dördü John’un sırtına ve omuzuna isabet etti.” Lennon hayranı tarafından vurulup öldürüldüğünde 40 yaşındaydı.

Avusturalyalı rap’çi Iggy Azalea daha birkaç hafta önce isyan etti. New York konseri sonrası, artık konserlerde izleyiciyle arasında geniş bir boşluk olmasına dikkat edeceğini ve mutlaka iki kat iç çamaşırı giyeceğini söyledi. “Sahnede tacize uğramaktan bıktım, 12 dolar verip albümümü almaları beni elleyebilecekleri anlamına gelmiyor. Hele kadınları hiç anlamıyorum. İkimizin de vajinası olması, onlara bana dokunma hakkı mı veriyor?” dedi.

17-09/04/justin-bieber-2015-8-cool-hd.jpg

Justin Bieber hayranları tarafından defalarca ısırıldı, çimdiklendi. Kaldığı otel odası basıldı, neredeyse balkondan düşürülüyordu.

17-09/04/rihanna.jpg

Rihanna’nın Barbados’taki evine giren bir hayranı, silahı olmadığı için serbest bırakıldı. Civardaki bir adadan yüzerek gelen ve üzerinde mayodan başka bir şey olmayan genç adam, amacının Rihanna’yı korkutmak değil, sadece görmek olduğunu söyledi.

17-09/04/640_madonna_458486748.jpg

Madonna yatak odasında, mutfakta, koridorda onu bir kerecik görmeye, öpmeye, ellemeye gelenlerle en çok karşılaşan ünlü olarak kayıtlara geçebilir. Son olarak Grzegorz Matlok adlı 29 yaşındaki hayranı, şarkıcının Londra’daki evine gizlice girdi. Ama Madonna o sırada evde değil, büyükannesinin cenazesindeydi.

Bizde de Müslüm Gürses, illallah ettirilenlerin başını çekiyordu. Bursa’da verdiği konser sonrasında bir hayranı tarafından bıçaklandı. Tedavi olup hastaneden çıktı. Kimseden davacı olmadı, “Affettim” dedi.

Sevginin aşırısı, nefrete çok benziyor. Bütün bu örnekleri görünce Miley Cyrus hayranı ütücünün dövmeleri sanki pek naif kalıyor.

 

 

OKU

Fangasm: Supernatural Fangirls

Katherine Larsen ve Lynn S. Zubernis tarafından yazılan kitapta, genç kızların hayranlıkta sınır tanımayan gönüllülüklerinin psikolojik nedenleri anlatılıyor.

 

 

İZLE

Chapter 27

Jack Jones’un Let Me Take You Down adlı kitabından uyarlanan 2007 yapımı film, John Lennon’ı vuran Mark David Chapman’ın öyküsünü anlatıyor. Yönetmenliğini ve senaryo yazarlığını J.P. Schaefer’ın yaptığı filmde Chapman’ı canlandıran Jared Leto’nun performansı unutulmaz.

İZLE
Serenay Sarıkaya GQ Global Creativity Awards Gala Gecesine Hazırlanıyor
İLGİLİ İÇERİKLER
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası