Sezonun En İddialı Dizisi: X-Men
Popüler

Sezonun En İddialı Dizisi: X-Men

Gizemli, heyecanlandırıyor ve sabırsızlanıyoruz.

Uzun soluklu süper kahramanlardan oluşan film serilerinin arasında X-Men her zaman bir adım önde oldu. Serileri çok beğenilip hayranlarını vizyona kilitleyen X-Men’in geçmişte yaptığı birkaç filmle beklenen başarı ve ilgiye ulaşamadığı da oldu. X-Men Origins: Wolverine ve X-Men: The Last Stand gibi filmlerde hayran kitlesini hayal kırıklığına uğratan yapım diğer taraftan X2, First Class, Days of Future Past, X-Men, Apocalypse, The Wolverine gibi çoğunluğu etkisi altında bırakan yapımlara da imza attı. Genele bakıldığında seri olarak bitmesi istenmeyen ve yoluna halen devam eden X-Men, 17 yıldır bizi hiç yalnız bırakmadı.

Ve gelelim güzel haberimize. Artık X-Men izlemek için o kadar uzun soluklu bir bekleyişe gerek yok. Fox’un yaptığı açıklamaya göre X-Men artık bir televizyon dizisi olarak izleyicileriyle buluşuyor. Yakında yayınlanması beklenen pilot bölümü ile X-Men büyük bir beğeni alacak gibi duruyor (ki bize kalırsa pilot bölüme bile gerek yok). İlk bölümle birlikte olaylar şu sıra ile ilerliyor diyebiliriz: X genine sahip olmayan, yani sizin de bildiğiniz gibi mutant olmayan bir anne ve babanın çocuklarının mutant güçlerini keşfetmesi üzerine hükümete karşı bir direniş oluşturup yer altı dünyasının kirli zeminlerinde bir gruba katılmaları ve hayatta kalma mücadelesi başlatmaları.

Sanıyoruz ki sizin için yaptığımız bu küçük özetle çok da ileri gitmiş sayılmayız. Ama her şeyi bir kenara bırakalım, yer altı dünyası ve X-Men kelimelerini bir cümle içerisinde kullanacaksak aklımıza tabii ki de bir X-Men hayranı olarak Morlock’lar geliyor. Pek tabii hayran olmayan ama olmaya yakın olan okurlarımız için bir de Morlock açıklaması yapalım. Morlock’lar, şu anki ütopik X-Men dünyasında bulunan ve yer altına hükmeden mutant güçlere sahip serseri bir grup. Aynı zamanda bu grup sizin sandığınızdan daha köklü ve güçlü yani sadece uzun soluklu savaşlar anında kendilerini göstermek onlara göre değil. X-Men’in beklenen dizisinde Morlock’ları da fazlasıyla izleyeceğimizi belirtelim ve beklemeye koyulalım.

İLGİLİ İÇERİKLER x-men televizyon dizisi
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası