Breitling, Ford Thunderbird Top Time Klasik Arabalar Koleksiyonu'na Hoş Geldiniz Diyor
Saat

Breitling, Ford Thunderbird Top Time Klasik Arabalar Koleksiyonu'na Hoş Geldiniz Diyor

Büyük Amerikan spor otomobil serisi, Breitling Manufacture Caliber 01'in eklenmesiyle hem yeni bir takım üyesi hem de daha fazla güç kazanıyor.

1960'lar deneysellik, eğlence, özgürlük ve enerjinin yıllarıydı. Bir motosikletle seyahat ediyor ya da spor bir otomobille hız yapıyorsanız, hayatı tam hızında yaşıyorsunuz demekti. Üçüncü nesil kurucu Willy Breitling, bu ritmin değiştiğini hissetti ve dönemin heyecanını yakalayan gelenek dışı bir kronograf tasarlamak için yola çıktı. Ona Top Time adını verdi.

"Top Time, her yönden geleneklere karşı çıkan bir neslin geleneksel saat tasarımından kopuşunu temsil ediyordu. 1960'lardan ilham alan Top Time Klasik Arabalar koleksiyonuyla o özgürlük ve eğlence duygusunu yakalamaya çalışıyoruz ve yeni Thunderbird modelini tanıtmak için Ford ile bir kez daha iş birliği yapmaktan heyecan duyuyoruz, ayrıca Ford Mustang, Chevrolet Corvette ve Shelby Cobra kronograf modellerinin güncellenmiş versiyonlarını sunuyoruz." diyor Breitling CEO'su Georges Kern.

2021'de en çok satan koleksiyonlardan biri olan Top Time Klasik Arabalar, Breitling'in geri getirmesi gereken bir başarıydı, hem de bu sefer daha hızlı bir şekilde.

ford_thunderbird

Tarz ve Hız, Güçlü Yeni Bir Motorla

Top Time'un başlangıcından itibaren her şey hareketle ilgiliydi ve motor tutkunları ve moda dünyası arasında hızla favori bir haline geldi. Hem erkeklerin hem de kadınların talep ettiği ilk kronograf modellerinden biri olan cesur ve grafik tasarımları, dergileri ve beyaz perdeyi ele geçirdi (dünyanın favori ajanı James Bond bile 1965 yapımı Thunderball filminde bu saatin bir versiyonunu taktı). Bu heyecan dolu geleneği Breitling bugün de devam ettiriyor ve en havalı isimlerle iş birliği yaparak Top Time tasarımlarını yaratıyor - Deus Ex Machina ve Triumph Motorcycles gibi markalar motorlar için, Ford Thunderbird ve Mustang, Chevrolet Corvette ve Shelby Cobra gibi markalar ise arabalar için.

ford_thunderbird

Güncellenmiş Klasik Arabalar koleksiyonu şimdi Ford Thunderbird modelini içeriyor. Kırmızı bir kayışa ve temiz beyaz bir kadrana sahip olan bu saat, turkuaz Thunderbird logosu ve kırmızı kronograf ibreleriyle göze çarpıyor. Dört saat, 1950'lerin ve 1960'ların spor otomobillerinin renklerini ve amblemlerini taşıyor ve şimdi hepsinin altında övünülecek yeni bir motor var: Breitling Manufacture Caliber 01.


ford_thunderbird

Bu olağanüstü imalat hareketi, zarif mekanizmaları şeffaf safir kristal arka kapağından görülebilir kılıyor. Yaklaşık 70 saatlik bir güç rezervi sağlayan bu hareket aynı zamanda 5 yıl garantili. İlk olarak 2009'da piyasaya sürülen Breitling 01 Caliber, sektördeki en saygın kronograflı mekanizmalarından biri ve maksimum hassasiyet, güvenilirlik ve işlevsellik için tasarlanmış. Breitling'in tüm mekanik kalibrelerinde olduğu gibi, her biri COSC sertifikasyonu elde etmiş. Saatler bir imalat sistemi dahilinde, zorlu bir dizi dahili şok, sarma ve düğme testlerinden geçmeli. Mekanizma için, Top Time kasası güçlendirilmiş ve şimdi 100 m (10 bar) su geçirmezlik sağlıyor.

ford_thunderbird

Tasarım unsurları arasında delikli deri yarış kayışı, hız ölçen takimetre skalası ve vintage kokpit göstergelerini anımsatan kontrast renkte "squircle" (tam kare olmayan, tamamen yuvarlak olmayan) yardımcı kadranlar yer alıyor. Ve stil odaklı 1960'ların öncüsü, Top Time'ın 41 mm'lik paslanmaz çelik kasa, otomobil ve saat severler için rahat bir boyutta.

ford_thunderbird

○ Top Time Koleksiyonunun Arkasındaki Zamansız Arabalar

∙ Ford Thunderbird

Ford Thunderbird, 1954 yılında savaş sonrası Detroit otomobil fuarında tanıtıldı. Lüks tasarımı, sağlam yapısı ve etkileyici kuyruk tasarımıyla farkını ortaya koyan sürüşü eğlenceli bir kabriolet olarak tanıtıldı. Thunderbird, şeritte hızlı olmak, çok daha fazla konfor ve stil içinde seyahat etmekle ilgiliydi. İlk iki nesil, toplama değeri en yüksek modellerdi. İlk iki koltuklu modelleri için "Classic Bird" (1955- 1957) olarak adlandırılırken, sonraki dört koltuklu versiyonları için "Square Bird" (1958-1960) olarak isimlendirilmişti.

∙ Ford Mustang

Ford Mustang'un ilk nesli, 1964-1974 yılları arasında üretilen kompakt ve şık bir araçtı. Ailelere uygun olan modelleriyle hız tutkunu spor otomobil severlere hitap eden diğer modelleriyle, 1960'ların Amerika'sında yolculuk için tercih edilen araç haline geldi. Ayrıca dönemin en popüler filmlerinde de yer aldı. Bu yaşayan efsane hala üretimde olsa da, otomobil meraklıları en havalı modellerin o özgür ruhlu 60'ların başlangıcını yakalayan ilk modeller olduğunu bilir.

∙ Chevrolet Corvette

Chevrolet Corvette'un ikinci nesli, 1963-1967 model yılları arasında üretilen versiyonu, Amerikan efsanesinin en çok aranan versiyonu. "Sting Ray" olarak bilinen bu model, 1959 yarış modeli prototipten ilham almış. 60 yıldır, dünya genelindeki otomobil severlerin hayal gücünü, alçak profil gövdesi ve yol veya pistte performans sunan güçlü motorunun mükemmel kombinasyonuyla etkilemiş. Bugün hala bir klasik olarak varlığını sürdürüyor.

∙ Shelby Cobra

1960'ların başında Le Mans galibi Carrol Shelby, İngiliz tasarımını Amerikan yarış mühendisliğiyle birleştiren bir araba hayal etti. Böylece Shelby Cobra'yı yarattı. Bu spor araç, küçük ve hafif bir şasiyi güçlü ve güvenilir bir büyük blok motorla mükemmel bir şekilde eşleştirdi. 1962'de tanıtıldığında, Cobra anında büyük bir başarı elde etti ve Avrupa FIA Dünya Üreticiler Şampiyonası yarış serisini kazanan tek Amerikan spor aracı oldu. Orijinal Shelby Cobra hala son derece hızlıdır ve günümüzde koleksiyonerler tarafından saygıyla koruyor.

İLGİLİ İÇERİKLER Breitling
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası