İmkansızı yaratan Hublot ilk canlı renkli seramiği üretti

Hublot bu kez yenilikçi yaklaşımını seramikte kullandı. Hublot ArGe departmanı ve Metalurji ve Malzeme laboratuvarı, yeni bir malzeme olan canlı renkli seramiği üreten Hublot bir kez daha sınır tanımayan hayal gücüyle dünyada bir ilki başardı.

22 Mart 2018

İmkansızı yaratan Hublot ilk canlı renkli seramiği üretti

Bu, teknik ve estetik seramik kullanan endüstriler tarafından daha önce yapılmamıştı. Ayrıca Hublot saat kasasının her bileşenini bu özel malzemeden üretmek için gereken tüm işlemleri geliştirdi. Hublot'nun bu buluşu mükemmelleştirmesi ve başlangıç fikrinden yola çıkıp endüstriyelleştirmesi toplamda dört yıl sürdü.  Buluş %100 Hublot'nun başarısı ve uzmanlığının patenti alındı. Hublot, malzeme araştırmasında yeni adımlar atmaya devam ediyor. Yeni geliştirilen bu seramik son derece yoğun bir yapıya sahip, geleneksel seramiğin 1200 HV2 sertlik düzeyine kıyasla 1500 HVI sertlik düzeyinin gururunu yaşıyor. Canlı renginin yanında, bu düzey malzemenin geleneksel seramiklere göre son derece dayanıklı olmasını sağlıyor.

18-03/22/screen-shot-2018-03-22-at-120824.png 

Malzemenin rengi, basınç ve sıcaklık füzyonunun pigmentleri yakmadan seramiği katılaştırmasıyla elde ediliyor. Temel renk tonlarını bu yöntemle mükemmelleştiren Hublot şimdi saat koleksiyonlarına yepyeni bir renkli seramiği tanıtmak için hazır. İlk canlı renk, aynı zamanda Hublot seramiğinin sertliğini artıran canlı kırmızı.

Kırmızının gücü

Bu ilk renkli seramik için Hublot, güç, tutku ve şöhreti temsil eden canlı kırmızıyı seçti. Big Bang Unico Red Magic, adeta alev saçan ultra sağlam bir seramik saat.

 18-03/22/screen-shot-2018-03-22-at-120814.png

Yalnızca 500 saat satışa sunuluyor, 45 mm kasası ve bezeli Hublot'nun cilalı finisaja sahip patentli kırmızı seramiğinden yapılıyor. İndeksler, dakika ve saniye sayaçları, Arabik rakamlar ve ibreler bu renk tonuna uyuyor. Bu, Unico HUB124 manüfaktür mekanizmasının mekanik aksamı ve kadranın kenarında bulunan ve dışarıdan görünen kolonlu çarkın oluşturduğu kontrastı öne çıkaran aynı kırmızı ton.  Bu tema, çizgili yapılı kırmızı kauçuk kayışla tüm saati kaplıyor.

 18-03/22/screen-shot-2018-03-22-at-120834.png

Her açıdan dikkat çeken ve görenleri büyüleyen kırmızı seramik, sahnenin en başarılı oyuncusu olmaya kararlı. Hublot'nun Füzyon Sanatı'nı sürekli ileri taşıdığını ve enerjisiyle malzeme ve alaşım dünyasının yeni buluşlara her zaman açık olduğunu bir kez daha gösteren büyük bir buluş. Bu, Hublot'nun mottosuna uygun bir malzeme: "Birinci ol, eşsiz ol, farklı ol!"


Spor Yaparken Size Eşlik Edecek En İyi 7 Akıllı Saat

SAAT | Spor Yaparken Size Eşlik Edecek En İyi 7 Akıllı Saat

4 Favori Saat ve Ekürileri

SAAT | 4 Favori Saat ve Ekürileri

Haftanın En İyi Giyinen Erkekleri

SAAT | Haftanın En İyi Giyinen Erkekleri

Hublot ve Ferrari İş Birliği: Classic Fusion Ferrari GT

SAAT | Hublot ve Ferrari İş Birliği: Classic Fusion Ferrari GT

Swatch’un Yeni Koleksiyonu: BIG BOLD

SAAT | Swatch’un Yeni Koleksiyonu: BIG BOLD

Harry Winston'un Yeni Tasarımı: Histoire de Tourbillon 10

SAAT | Harry Winston'un Yeni Tasarımı: Histoire de Tourbillon 10

Daha Fazla Göster