Maurice Lacroix Pontos S Chronograph’ı Yakından Tanıyın
Saat

Maurice Lacroix Pontos S Chronograph’ı Yakından Tanıyın

Maurice Lacroix, popüler modeli PONTOS’un yeniden yorumlanmış tasarımını görücüye çıkarıyor! Kronograf, gün ve tarih göstergelerinin yanı sıra şık detaylar ve çizilmeye dayanıklı seramik bezel ile tasarlanan PONTOS S Chronograph, birbirinden tamamen farklı görünen elegant ve spor dünya arasında köprü kurarak her duruma uygun bir tasarım ortaya koyuyor.

PONTOS S Chronograph, beyaz gümüş ve lacivert olmak üzere iki farklı renk seçeneğiyle sunulan kumlanmış kadrana sahip. Ajurlu akrep ve yelkovanı ise Super-LumiNova® ile kaplı. En ufak ışıkta dahi parıldayarak saati gösteren imler yontularak tasarlanmış. İmler ve kadranı çevreleyen dakika şeridi arasına yerleştirilen dikdörtgen şeklindeki ufak Super-LumiNova® detaylarıysa loş ışıkta okunabilirliği artırmakta. Dakika şeridi, bir bütün olarak okunabilirliği kolaylaştıran net çizgiler ve kırmızı renkli Batı Arap rakamları taşıyor.

Kadranda ilk bakışta yalnızca kuzey-güney eksenine yerleştirilmiş iki sayaç var gibi görünüyor ancak yakından bakıldığında 9 yönünde küçük bir saniye göstergesi, tam karşısında da gün-tarih göstergeleri yer alıyor ve tümü kolayca okunabiliyor. Kuzey yönünde 30 dakikalık ve güney yönünde 12 saatlik göstergeye sahip sayaçlar, kumlanmış kadrana ve kıvrımlı çerçeveye sahip. Kadran bileşenlerini farklı yüksekliklerde tasarlayan ve sağduyulu renk seçimlerine imza atan Maurice Lacroix tasarım ekibi, kullanıcı deneyimini iyileştirmek üzere genel kompozisyonu çok sayıda öğe ile zenginleştirmiş.

Maurice Lacroix

Bezel, kullanıcının bir nesnenin bilinen bir mesafedeki hızını belirlemesini sağlayan işlev olan takimetre ile tasarlanarak çizilmeye dayanıklı seramikten yapılmış ve bu görünüm saatin spor karakterini vurgularken aynı zamanda klasik, retro bir görünüm sergilemesini sağlıyor. 

Marka, eski modellerde de yer alan uzun, itmeli tepe ve ayırt edici çift kademeli boynuz gibi bazı tasarım öğelerini koruyor. Kasa ise saten doku ve parlak görünümü birleştirerek oluşturduğu kontrast ile kayda değer bir stil duygusu yaşatıyor. Saatin arkasında yer alan safir kristal bölme, otomatik ML112 kalibrenin görülebilmesini sağlıyor. Maurice Lacroix'nın yüksek değer sunma konusundaki itibarını koruyan mekanizma, Côtes de Genève ve boncuklu görünüme sahip güneş deseninin kombinasyonu ile donatılmış. 

Maurice Lacroix

Model, lüks nubuk deri ile astarlanmış, ton sür ton dikişli, renk uyumlu, M logolu naylon kayışla birlikte sunuluyor ve ayrıca 3 sıralı çelik bilezik seçeneği de mevcut. Kullanıcılar, “Easy Strap Exchange” sistemi sayesinde saatlerinin görünümünü kayışı veya bileziği alet kullanmaya gerek kalmadan alternatif bir kayışla değiştirebilir. 

Süre ölçme veya takimetre ile hızları belirleme fonksiyonları ile PONTOS S Kronograf tartışmasız olarak sportif bir kol saati. Bununla birlikte, son derece zarif olduğunu kanıtlayan tasarımı ile çok yönlü ve her koşulda kullanıma uygun. Özetle; Maurice Lacroix görünüşte birbirinden farklı iki dünya olan elegant ve spor tasarım arasında köprü kuran bir saat üretmiş. 

İlgili Başlıklar
Daha Fazlası