Montblanc'dan iki yeni tutkunu olacağınız saat
Saat

Montblanc'dan iki yeni tutkunu olacağınız saat

Sizi iki yeni favorimizle tanıştıralım: TimeWalker Manufacture Chronograph ve Star Legacy Automatic Chronograph..

Yeni Montblanc TimeWalker Manufacture Chronograph modeli, aynı konsept üzerine tasarlanmış, şık ve modern bir uyarlama olarak tanımlana bilir. Modelin kasası modern bir görüntü ile birlikte 43mm çapında tasarlanmış. Paslanmaz çelikten üretilen ve sportif görüntüyü pekiştiren mat yüzey formu ile hazırlanan kasanın ön kısmına üzerinde gümüş karakterler yer alan siyah seramik bezel eklenmiş. 100 metre su geçirmezlik değeri ile spor kronograf DNA’sını başarıyla taşıyan kasanın her iki yüzünde de çizilmeye dayanıklı safir kristal camlar kullanılmış. Modelin mekanizmasını gözler önüne seren arka safir cama, daha sportif bir görüntü için karartma efekti uygulanmış.

Modelin kadranı vintage temalı saatlerin vazgeçilmez detaylarından Panda renk konfigürasyonunda hazırlanmış. Beyaz zemin üzerine yerleştirilen Tri-Compax kronograf alt kadranları, büyük rakam indekslerle uyum içinde bir görüntü yakalamış. Dauphine tipinde tasarlanmış geniş kolların eşlik ettiği kadranın saat 04:30 yönüne ise tarih penceresi konumlandırılmış. Kronograf fonksiyonuna ait kırmızı saniye kolu merkeze yerleştirilmiş ve uç kısmına Minerva markasına gönderme yapan ok figürü eklenmiş.

17-12/12/118488_mood-3.jpg

Yeni modelin içerisinde Montblanc’ın kendi tasarımı ve üretimi olan Caliber Ref. MB 25.10 tercih edilmiş. Zaman fonksiyonun yanı sıra Tri-Compax kronograf ve bir de tarih özelliği bulunan otomatik kurgulu kalibrenin çalışma hızı 4Hz., tam kurulumda sağladığı güç rezerv süresi is 46 saat olarak ayarlanmış. Tek parça tungstenden üretilmiş ve üzeri siyah rodyum kaplanmış, klasik yarış otomobili direksiyonu şeklinde hazırlanmış rotoru ile dikkat çeken modelde, Cotes de Genève dekorasyonu ve mavileştirilmiş vidalar gibi geleneksel detaylara da yer verilmiş.

Montblanc TimeWalker Manufacture Chronograph modeline eşlik etmesi için perfore delikli yarış tarzında hazırlanmış kahverengi dana derisi bir kayış tercih edilmiş. Montblanc’ın Floransa – İtalya’da yer alan deri işleme bölümünde üretilen Sfumato kayışın uç kısmına, paslanmaz çelikten yapılmış katlanır klips eklenmiş.

Koleksiyona yeni katılan ilk model Star Legacy Automatic Chronograph. 42mm çapında tasarlanmış ve titanyumdan üretilmiş bir kasa içerisinde sunulan modelin su geçirmezlik değeri 30 metre olarak ayarlanmış.  Parlak yüzey formuyla hazırlanan kasaya, retro konsepti destekleyen büyük dikdörtgen kronograf butonları ve klasik kubbe formunda tasarlanmış kurma kolu eşlik etmiş. Geniş düz bezeliye vintage bir görüntü sunan kasanın her iki yüzünde de çizilmeye dayanıklı safir kristal camlar kullanılmış.

17-12/12/118514_mood.jpg

Modelin kadranı Star Legacy Koleksiyonu özelliklerine uygun şekilde yüksek detay işçiliği ile hazırlanmış. Gümüş-beyaz arası bir tonda hazırlanan zemin üzerine kontrast siyah çalışılmış büyük rakam indekslerin yer aldığı kadranı mavileştirilmiş kollar eşlik etmiş. Tri-Compax kronograf formatında tasarlanın kadranın saat 6 noktasında yer alan alt-kadrana Montblanc logosu şeklinde hazırlanmış Filet Sauté Guilloché desenleri işlenmiş.

Yeni modelin içerisinde Montblanc’ın in-house mekanizmalarından Caliber MB 25.02 kullanılmış. Tam kurulumda 46 saatlik güç rezerv süresi sunan otomatik kurgulu mekanizmada Cotes de Genève süslemelerine ve mavi vidalara yer verilmiş. 

Modelin üzerinde, hem parlak titanyum kasa hem de mavi aksesuarlara uyumlu mavi timsah derisi bir kayış tercih edilmiş. Kayışın ucuna ise paslanmaz çelik katlanır klips eklenmiş.

İlgili Başlıklar
Daha Fazlası