Yağdı Saçlarıma Genç Yaşımda Lapa Lapa Kar…

Levent Yüksel’in “Zalim” şarkısının sözlerini bir kepek problemi olarak da algılayabiliriz. Peki saçta kepeğe ne mi sebep olur? Başınıza ve üstünüze kar yağmış efekti veren utandırıcı beyaz parçalar tamamiyle sizin bakım yöntemlerinizden kaynaklanıyor. Genellikle kuru cilde sahip insanlarda daha fazla görülen kepek problemi aslında önlenebilir ve çözülebilir. Kepeğin oluşma sebeplerine ve nasıl kurtulacağınıza beraber bakalım.

14 Şubat 2017

Yağdı Saçlarıma Genç Yaşımda Lapa Lapa Kar…

1)Fazla ya da az şampuanlama: Saçlara her gün şampuan uygulamak doğru bir şey değildir çünkü saçınızdaki bütün yararlı yağ ve proteinleri yok edersiniz. Böylece saçınız ve kafatasınız daha hızlı kurur ve kuruma sonucu kepeğe sebep olur. Eğer saçınızı da yeteri kadar temizleyemiyorsanız yine kepek problem yaşarsınız. O yüzden tam dengeyi sağlamanız lazım. Saçınızı şampuanlarken iyice duruladığınızdan emin olun ve şampuan türü olarak ağır nemlendirici etkisi olan markalardan uzak durun. Kepeğe karşı saçınızı, şampuanınızı sürdükten beş dakika sonra yumuşak hareketlerle yıkayın. Saçınızı duştan sonra tarayın.

2)Saç Kremi: Kepeğe karşı şampuanınızı seçerken içinde selenyum sülfit ve çinko pritiyon olduğundan emin olun. Bir de kendinize güzel bir saç kremi seçin. Her duşta saç kremi kullanmanız gerek yok ancak her zaman şampuanladıktan sonra kreminizi sürün. Saç kremi saçınıza ihtiyacı olan besleyici vitaminleri sağlayacaktır.

 17-02/14/7aa54fc0-233f-0133-46a8-0a2ca390b447-2.png

3)Kısa Saçlılar: Dikkat! Kafatasınızda cildinizdir o yüzden nasıl güneşe çıkarken cildinize koruma sürüyorsanız, özellikle kısa saçlıların da ciltlerini korumaları için her zaman kafataslarını hem soğuktan hem de sıcaktan korumaları gerekiyor.

4)Septomları Göz Ardı Etmek: Eğer bunca yöntemi uyguladıktan sonra hala kepek problem yaşıyorsanız o zaman daha ciddi bir sorun olabilir. O yüzden bir cilt hastalıkları uzmanına görünmenizi öneririz.


Erkek Bakımının Yeni Adresi: Sabit Akkaya Hairstylist

SAÇ | Erkek Bakımının Yeni Adresi: Sabit Akkaya Hairstylist

Saç Dökülmesi Problemine Alternatif Son!

SAÇ | Saç Dökülmesi Problemine Alternatif Son!

Her Saç Tipine Uygun En İyi 5 Şekillendirici

SAÇ | Her Saç Tipine Uygun En İyi 5 Şekillendirici

Doğru Buzz Cut Kesimi Nasıl Yapılır?

SAÇ | Doğru Buzz Cut Kesimi Nasıl Yapılır?

Yeni Saç Stilinizin İlhamını Robert Pattinson’dan Alın

SAÇ | Yeni Saç Stilinizin İlhamını Robert Pattinson’dan Alın

Buzzcut Sezonu Açıldı!

SAÇ | Buzzcut Sezonu Açıldı!

Daha Fazla Göster