2023'ün Favori Deri Ceketi
Stil

2023'ün Favori Deri Ceketi

Siyah, biraz bol ve 1990'lara karşı etkili bir selam çakıyor. İşte bu sezonun en hit deri ceket modeli.

Bu sezon şehirde raflarda bir deri ceket var. Ne klasik motorcu ceketi ne de geçen sezonun deri blazer'ı. (Ve kesinlikle erkek giyiminin son zamanlardaki en beklenmedik falsosu olan logolularından da değil). Bunun yerine zamanın ruhuna uygun şekilde tüm stil ihtiyaçlarına cevap verebilen şekilde karşımıza çıkıyor. Yani yarı şık, biraz yapısal ve biraz da göz alıcı. Adına ne derseniz deyin, 1990'ların klasik ceketine süper keskin bir dönüşle selam veriyor.

Her şey (en önemlisi) hafifçe (bel kısmından) kırpılmış bir uzunluğa sahip köşeli bol bir kesimle başlıyor. Belde hafif bir daralma olabilir, ancak çok keskin değil. Cepler isteğe bağlı. Fermuarlar net gümüş. Bu deri ceket, Cuma gecesi mahalledeki barda ve ardından Cumartesi akşamı semtin en gösterişli mekanında giyilebilir.

Bu stil şu anda moda yelpazesinin tüm uçlarındaki raflarda (hem çevrim içi hem de fiziksel mağazalar) yer alıyor. Üst segmentte, Hedi Slimane'ın bir şekilde sade grungy havasından eksik kalmayan Celine marka bir ceket ve Jerry Lorenzo'nun Fear of God'ından omuzları düşürülmüş fütüristik bir profil olan Eternal ceket var.  

Aykırı modeller de göze çarpıyor. Loewe'nin bu stile yaklaşımı, baştan aşağı asimetrik dikişleri ve diyagonal fermuarlı göğüs cebiyle sanatsal bir yorum. Supreme'in son koleksiyonunda siyah dana derisinden bir Schott işbirliği var, evet, ama aynı zamanda parıldayan gümüş bir seçenek de var. Deri, çağdaş erkek giyiminin ilham kaynağı olmaya devam ediyor ve giydiğiniz her kıyafete beklenmedik bir parlaklık katmanın çekici bir yolu olduğunu kanıtlıyor. Bu ceketler -sert ve modern- kesinlikle denemeye değer.

GQ US

İLGİLİ İÇERİKLER deri ceket Stil Önerisi
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası