Beckham'ın Gardırobu Bize Sporun En İyi Giyinen Adamı Hakkında Ne Söylüyor?
Stil

Beckham'ın Gardırobu Bize Sporun En İyi Giyinen Adamı Hakkında Ne Söylüyor?

Netflix belgesel dizisi Beckham esas olarak futbolla ilgili, ancak David Beckham'ın oyundaki en iyi giyinen adam haline nasıl geldiğine dair göz atmamızı sağlıyor.

Şu sıralar Netflix'te zirvede olan dört bölümlük belgesel dizi Beckham'ın dördüncü bölümünde, çocukluk odasında duran genç David'in arşiv görüntülerini görüyoruz. Kamera gardırobuna geçmeden önce "Dağınık bir odam olmasından nefret ediyorum," diyor. Aahalardaki süper yıldızlığı, Victoria ile yaşadığı göz önünde aşk ve Versace'den Emporio Armani'ye kadar her büyük tasarım markasının bir parçasını istediği adam haline gelmesinden, yani her şeyden önceki halini yakalıyor.

Bir anda günümüze geri dönüyoruz. Şimdi 48 yaşındaki Beckham'ın kişisel giyinme odasındayız. Tahmin edebileceğiniz gibi, Leytonstone'daki 3 yataklı odasından çok farklı. Duvarlarda güzel sanat eserleri var, havadar ve aydınlık, büyük pencereler kanat kanat, malikânelerle çevrili bir yola bakıyor. Çok az kıyafet görülebiliyor ki bu da Beckham'ın temiz ve düzenli olma takıntısı hakkında çok şey söylüyor. Sahne çok uzun sürmüyor ama bize dünyanın en iyi giyinen futbolcusunun - o zaman olduğu gibi şimdi de - nasıl bu mertebeye geldiğine dair bir fikir veriyor.

Kamera Beckham'ın günümüz gardırobunu açmasına geçiyor: erkek giysilerinden oluşan devasa, fildişi renginde meşe bir dolap. "Her şey çok düzenli," diyor Becks, lacivert fermuarlı örgü desenli kazağını giymiş bir çocuk edasıyla, uzanıp bize sıra sıra "gömlekler, jean gömlekler, süveterler, kadifelerden tişörtlere" kadar her şeyi dikkatle gösterirken, sonra iç çamaşırları ve çoraplar. Beckham'ın her giyim bölümü için ayrı bir çekmecesi ve bölümü var. "Ve sonra takım elbiseler," diyor ve kapıları açarak gri, siyah ve lacivert renklerde jilet gibi terzilik maharetlerini gösteren bir odaya giriyor. Her şey renk koordinasyonlu. Tişörtlerini ve örgülerini bile belli bir açıyla yerleştiriyor, böylece altında ne olduğunu görebiliyor. Selfridges'in lüks mağazalarında görmeyi bekleyeceğiniz türden bir düzen söz konusu.

david_beckham

Ancak Beckham'ın nasıl çalıştığına dair asıl fikir birkaç saniye sonra geliyor. Odanın diğer ucuna geçiyor ve ortada, büyük bir cumbalı pencerenin önünde, üzerinde seçilmiş kıyafetlerin asılı olduğu tek bir ray duruyor. "İşte bunlar haftanın geri kalanı için kıyafetler" diyor ve dolgulu yelekleri, net, ütülü gömlekleri ve iyi kalıplı blazer ceketleri işaret ediyor. Ön tarafta koyu mor bir palto duruyor.  Beckham utanarak şöyle diyor. "Haftamı hazırlıyorum..Eskiden sadece bir gece önce yapardım." Bu yeni bir takıntı mı? "Evet." Bu konuda başka seçeneği olmayan bir adam gibi konuşuyor.

david_beckham

Beckham'ın OKB ile ilgili zorlukları iyi belgelenmiş halde. Bu, kariyerinin ganimetleri etrafında temizlik ve düzen sağlarken, doğrudan yorum yapmadan dizinin arka planında mırıldanan bir tema. İyi ya da kötü, onun böylesine titiz bir özenle giyinmesine nasıl katkıda bulunduğunu görüyoruz. Tarzı bir zamanlar olduğu kadar deneysel olmayabilir - görünürde saronglar (bir tür peştemal) ya da bol kargolar yok - ama gardırobuyla daha az ilgilenmiyor, iyi görünme arzusu azalmıyor. Eğer Beckham Britanya tarihinde hakkında en çok yazı yazılan sporcuysa ve kariyerine olgunlukla bakıyorsa - inişleri ve çıkışlarıyla - bu da gardırobunun buna uygun olarak nasıl geliştiğini gösteriyor. Bir zamanlar süper dar yelekler, açık yakalı takımlar, tespih boncukları (!) ve balon pantolonlar günün kurtarıcısıyken, bugün çok iyi fit edilmiş Dior takımları, pahalı kaşmir örgüler ve gömleklerden ibaret. Kıyafetler bir hafta öncesinden planlanıyor ve mükemmel bir şekilde ütüleniyor.

BRITISH GQ

İZLE
UYSALLAR GQ HYPE'TA
İLGİLİ İÇERİKLER david beckham netflix stil
İlgili Başlıklar
Daha Fazlası